מימונה משותפת ישראל מרוקו

לראשונה מאז החתימה על הסכם השלום, שר החינוך הישראלי יואב גלנט ושר החינוך המרוקאי, סעיד אמזאזי יקיימו מימונה משותפת בהשתתפות תלמידים משתי המדינות. ישראל והעולם יוצאים לאט לאט ממשבר הקורונה לחיים הנורמליים.

03.04.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מימונה משותפת ישראל מרוקו

 

במסגרת אירוע המימונה המשותף, קונצרט אנדלוסי בהנחיית אוולין הגואל ובהשתתפות תלמידים משתי המדינות וברכות של שני השרים, התלמידים מישראל ינגנו את ״אהלן וסהלן״, התלמידים ממרוקו ינגנו את "הבה נגילה".

לרגל חג המימונה שחל הערב במוצאי שבת 3.4.2021 יקיימו לראשונה תלמידים מישראל וממרוקו קונצרט אנדלוסי מקוון משותף בהנחיית אוולין הגואל.

הקונצרט, שישודר בערב המימונה ברשתות החברתיות של משרד החינוך, מהווה חלק משורה רחבה של שיתופי פעולה בתחום החינוך, עליהם סיכמו שר החינוך, יואב גלנט ושר החינוך המרוקאי, סעיד אמזאזי.

התלמידות והתלמידים מישראל שיופיעו בקונצרט האנדלוסי יבצעו שורה של פיוטים, נגינות ויצירות מוסיקליות הלקוחות מהפולקלור של יהדות מרוקו, בהן: אהלן וסהלן, למולדת שובי רוני, אחיבאק ועוד.

התלמידות והתלמידים ממרוקו יבצעו מגוון רחב של יצירות מוסיקליות, בהן הניגון הבה נגילה.

בכוונת שני השרים, גלנט ואמזאזי, לקיים אירועי תרבות נוספים ומשותפים, הכוללים כנסים ופרויקטים משותפים בנושאי חדשנות פדגוגית.

לצד אלה, יקודמו תכניות לתלמידים מחוננים ומצטיינים, תגובש תכנית לימוד חדשה להכרת ההיסטוריה והמורשת של מרוקו, המיועדת לתלמידי כיתות ה' בכל בתי הספר היסודיים בישראל.

כמו כן, ייערכו חילופי משלחות של מורים ותלמידים בין המדינות.נזכיר כי כחלק מחיזוק הקשר בין המדינות, הודיעה מרוקו על ההחלטה לשלב בתכנית הלימודים המקומית, בהנחיית המלך, תכנים המלמדים על מדינת ישראל ועל יהדות מרוקו ומורשתה.

 

סרטון הקצר וקישור לסרט המלא של האירוע, הכוללים


קטעי הניגון של התלמידים מישראל וממרוקו בהנחיית אוולין הגואל
ברכת שר החינוך, יואב גלנט
ברכת שר החינוך המרוקאי, סעיד אמזאזי

 

קישור לסרטון

 

תגובות

מומלצים