מכינים לצבא ולחיים במועצה אזורית מגידו

אלדד שחר ממשמר העמק מי שמוביל את הקורס לחניכי יב ' מיישובי מועצה אזורית מגידו, "הקורס הזה לא מכין רק לסיירת, הוא מכין לשינוי הגדול אותו הנערים עומדים לעבור מנער לחייל, ובהסתכלות קצת יותר רחוקה הוא מכין לחיים".

01.03.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מכינים לצבא ולחיים במועצה אזורית מגידו

אלדד : "אני ושותפיי לאורך שנים, מובילים את הכוח שמתחת לאלונקה, בעוד ש"שומריה" מספקים לנו את המטרייה הלוגיסטית, ומאפשרים בראש שקט  קדימה להסתער".

האימונים פתוחים ומיועדים לכולם בנים, בנות, בעלי פרופיל קרבי וכאלה שלא, והרעיון הוא שלכל מסיים י"ב יש את הזכות והחובה להתגייס או להתנדב לצבא ולשרת שירות משמעותי ואם ע"י ההכנה וההתנסות הכניסה לצבא תהיה חלקה עד כמה שאפשר יהיה לחייל בסיס נוח וטוב להתפתח, להתקדם, להפיק את המרב מעצמו ותוך כדי כך לשרת שירות משמעותי.

הקורס מתמקד בעיקר בתקופה הראשונה בצבא הטירונות, ונוגע בפרק הגיבושים והמיונים השונים שלפני הצבא.

בקורס מבצעים תרגולים פיזיים תחת משמעת צבאית, הקפדה על עמידה בזמנים, ביצוע מדויק של משימות ומטלות, פיתוח אחריות, מנהיגות והבנת המסגרת הצבאית הכללית.

ישנם תרגילי כושר וכושר קרבי: מסעות, אלונקות, קורות עץ, סחיבת משקלים (באופן מדורג וכו' וגם משימות אישיות ותרגילים קבוצתיים פיזיים ומנטאליים הדורשים הפעלת חשיבה ושיקול דעת תחת לחץ, וכן תרגילי פיקוד ומנהיגות. (אחד הנושאים שעליהם יש דגש רב, היות ואני מאמין שנערים שמקבלים את החינוך הטוב ביותר חייבים להיות בצמתים החשובים שבדרך.

ערכים רבים כגון: אמינות, משמעת, התמדה ומחויבות, עזרה הדדית, מוטיבציה ו"ראש גדול", בטחון עצמי ואמונה ביכולת האישית נמצאים בתוך כל אימון ואימון, ולכל אימון ישנו נושא שונה, שמצטרף לנושא הקודם וכך נבנית למעשה השנה, עד לאירוע מסכם שמאגד את כל התכנים יחדיו.

אלדד מספר: "בנימה קצת צבאית אנחנו לא מרחמים על הנערים רק קצת ואנחנו דואגים לחספס אותם היטב ולייצר "חוסן ואיתנות", ללמד אותם דרך הרגליים שלכל דבר יש תוצאה, ולא תמיד יש הזדמנות שנייה".

"לצד התרגולים הפיזיים נערכים הסברים בעל פה, להבנה והטמעה של הנושאים המתורגלים, בסיום כל מפגש נערכת שיחת סיכום שבועית, בה אנו מסבירים מה היו המטרות של אותו מפגש, מה ציפינו לראות ואילו נקודות יש לשפר. כמו כן חשוב לנו להבין כיצד הם הרגישו במפגש היכן היו בעיות, היכן הרגישו קשיים ולסייע בפתרונם".

אלדד : "הקורס אינו מתיימר להיות "בית חרושת ללוחמי סיירת", ועם זאת בכל שנה מתקבלים חניכים לכל יחידות העילית של צה"ל, ובאחוזים מרשימים! סיירת מטכ"ל, שלדג, טייס, דובדבן, יעל, וסיירות למיניהן ורבים ביותר יוצאים לפיקוד וקצונה !".

"המדד להצלחה הוא שכל המשתתפים יתגייסו וישרתו שירות משמעותי, ואני מצפה שהערכים ורוח הקורס ימשיכו עם החניכים גם הלאה למשך השירות הצבאי, ולחיים האזרחיים שלאחריו".

"כחלק מתפיסת עולמי, אני ממשיך ללוות את החניכים גם אחרי הגיוס, במהלך הטירונות ובמשך המסלול, ככתובת לתמיכה, לעזרה, להתייעצות מקצועית וכו. את הקורס מעביר איתי השנה אודאל דהן, ויחד אנחנו באש ובמים עם החניכים".

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים