מלמדים מהגן במטרה להעניק בגרות איכותית לכל ילד

בצפת משנה תפיסה- בצפת מלמדים מהגן במטרה להעניק בגרות איכותית לכל ילד עם 4/5 יחידות במקצועות הליבה

05.08.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מלמדים מהגן במטרה להעניק בגרות איכותית לכל ילד

לצד השינויים ותנופת ההתפתחות של העיר צפת, בירת הגליל עוברת מהפכה אמיתית שנוגעת במקום הכי קרוב וחשוב לכל אחד ואחת מאיתנו - בילדים של כולנו במערכת החינוך העירונית.

לצד החדרת מערכי לימוד, פרויקטים משמעותיים ותכניות מובילות, הקים ראש העיר ויו"ר אגף החינוך שוקי אוחנה את תכנית המצוינות העירונית. על המערך הכל כך משמעותי אמון מי שזכור כאחד ממנהלי בתי הספר הטובים שידעה צפת- חיים זינגר.

בגיל 67, עם רפרטואר חינוכי של 34 שנים הכולל- ניסיון של 14 שנה כמנהל ממלכתי ב, שנים של הובלת מערך קדימה מדע ובית הספר לשוחרי מדע, חוזר זינגר לזירה החינוכית כמנהל תכנית מצוינות מטעם התוכנית הלאומית במשרד החינוך ורפרנט מצוינות עירוני לקידום תכניות מצוינות מגיל 3 ועד לכיתה יד

"מצוינות בשונה מהצטיינות הינה להביא את הילד למקום הכי טוב שהוא מסוגל להגיע, שואפים קדימה רואים רחוק, המטרה לקחת את החלש ולחזק אותו לבינוני, את הבינוני לחזק לטוב, את הטוב למצוין ואת המצוין למצוין עוד יותר, כמה שיותר תלמידים עם 5 יחידות בגרות במתמטיקה ואנגלית" הסביר ראש העיר שוקי אוחנה. זינגר האמון על התכנית הוסיף:

"מטרתה של התכנית הלאומית למצוינות- להביא כמה שיותר תלמידי תיכון לרמה של הצטיינות בתחומי הליבה- אנגלית מתמטיקה ומדעים, המטרה כפי שציין ראש העיר-5 יחידות בתחומים אלו. בוצעו מחקרים בארץ ובעולם מהם עולה כי תלמיד שעושה 5 יחידות מתמטיקה סיכויו להצליח בחיים גבוה יותר מתלמידים אחרים- אנחנו רוצים לתת לילדי צפת את הסיכוי הטוב ביותר להצליח בחייהם".

התכנית הלאומית למצוינות לא באה להחליף את בתי הספר- לעזור, לתמוך ולקדם בכל מקום שבית הספר זקוק לסיוע ורוצה אותו, "תבין, בסופו של דבר זה מכפיל כוח, תוספת של שעות, תקציבים, תכניות לימוד, מכינות קיץ ופעילות. התחלנו להרגיש את זה בתקופת הקורונה בלמידה מרחוק יחד עם גורמים חיצוניים מובילים". היעד של ראש העיר  ויו"ר אגף החינוך שוקי אוחנה ברור, להביא את ילדי צפת לרמות הכי גבוהות שיש. במסגרת זו מוקמות כחלק מהתכנית מעבדות לפיזיקה, ספריות באנגלית ואמצעים משמעותיים נוספים.

"בחזון הרחוק, החלום הינו לסגור את מגמות הלימוד ל 3 יחידות באנגלית ובמתמטיקה כך שבעתיד ילדי צפת יעשו 4 יחידות ומעלה, זה לא יקרה תוך שנה או שנתיים אך אם נעניק לילדי צפת את הכלים כפי שאנחנו מתכננים- כבר מגיל גן, אין לי ספק שלילדים שיתחילו השנה את התכנית בגנים יהיו את הכלים לעשות 4 יחידות לכל הפחות" מבהיר אוחנה.

"אם עד לפני שנה דיברו בצפת על זכאות לבגרות היום התפיסה שונה, מדברת על איכות הבגרות שתכשיר את התלמיד ללימודים מתקדמים והמשך חייו. הוקמה תכנית למצוינות עירונית, מהגיל הרך ועד לכיתה י"ד עם קורסים איכותיים לרבות אנגלית לגיל הרך, רובוטיקה, שחמט, מדעים, סייבר סקול ותכניות נרחבות נוספות דרך היסודי שם מצטרפת גם הרובוטיקה עם תחרויות ארציות, מגבירים את היזמות בתיכון ובחטיבה. כל הדברים האלו לא יכולים לצאת לפועל בלי דחיפה של הרשות- ראש העיר ואגף החינוך, סיוע של גליליום והמתנ"ס. כמנהל הכנסתי אנגלית לכיתה א לפני 15 שנה לאחר מכן זה נעצר, אבל היום שאני רואה ילדים שלמדו בכיתה א אנגלית, מדברים את השפה ברמת שפת אם, זה ממחיש כמה זה קריטי" הוסיף זינגר.

המילה מצוינות הפכה למילה חשובה, בצפת היא הפסיקה להיות 'מילה גסה', המטרה ברורה - למנף את התלמידים בעיר למקומות טובים ומתקדמים יותר.

 

תגובות

מומלצים