מנהל אוכלוסיות ותלמידים בעלי צרכים מיוחדים נטעו עצים

במסגרת חיזוק הקשרים עם הקהילה והאזרחים, מנהל אוכלוסיות בפיקודו של אל"מ פארס עטילה, יזם פעילות משותפת עם בית הספר לב 21 מכפר מגאר, בית ספר לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים, יחד יצאו לנטיעות וזכו ליום מעניין וחווייתי שהעצים את התלמידים.

11.02.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מנהל אוכלוסיות ותלמידים בעלי צרכים מיוחדים נטעו עצים

 

מנהל אוכלוסיות, הגוף המטכ"לי האמון על גיוס ושילוב בני המיעוטים בצה"ל (דרוזים, צ'רקסים, בדואים, מוסלמים שאינם בדואים, נוצרים דוברי השפה הערבית) ציינו לראשונה את חג הט"ו בשבט בשיתוף פעולה עם עמותת "גדולים במדים".

מנהל תכנית "גדולים במדים", סא"ל (מיל') קובי מלכה מסביר כי "עמותת "יד לילד המיוחד", תכנית "גדולים במדים", בשיתוף JNF ארה"ב היא תכנית המשלבת צעירים עם צרכים מיוחדים בצה"ל במשימות שונות. כיום מתנדבים 460 בשלושים וחמישה בסיסים בחילות הים, היבשה והאוויר. 

קצינת הת"ש במנהל אוכלוסיות, סגן שוהם כבאז, שהובילה את האירוע, מספרת כי "השנה, כחלק מהמאמצים שלנו לחזק את הקשר עם הקהילה והאזרחים סביבנו ואת שיתוף הפעולה בין החברה ובינינו, החלטנו ליזום פעילות משותפת עם בית הספר לב 21 מכפר מגאר, בית ספר לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים. הפעילות הזו מגשימה חלום שרצינו לממש תקופה והוא לשתף פעולה עם העמותה "גדולים במדים". אנחנו רואים חשיבות עליונה בשיתוף הפעולה הזה, גאים בו ושמחים שהוא מתממש. חג ט"ו בשבט שמח!".

עשרת התלמידים בני 16-21 אשר לקחו חלק באירוע, עלו על מדים ונפגשו עם חיילי מנהל אוכלוסיות בבסיס מחווה אלון (משכנו של המנהל) ליום מעניין וחווייתי.

הם התחילו את יומם בהרצאה בנושא ט"ו בשבט, כשלאחריה התבצעו נטיעות משותפות של החיילים ותלמידי בית הספר.

מנהלת בית הספר, בושרה כנג' סירחאן, משתפת כי "היטמעות תלמידנו במערכת הצבאית תורמת במידה רבה לחיבורם לקהילה ולתחושת המסוגלות – עצם היותם במקום הזה הופכת אותם לחלק ממערך גדול ומוערך שמהווה עבורת פסגה בלתי ניתנת להשגה.

מחד הם תורמים למדינה, דבר אשר מעניק להם גאווה - ומאידך הם זוכים להרגיש שווים בין בני גילם - כל זה מחזק אצלם הן את זהותם האישית והן את חיבורם לחברה.

עצם נטיעת העץ עם מנהל אוכלוסיות מהווה קשר- בין התלמיד לאדמה, לבסיס, לפעולה ולסיפור. העץ יצטרף בעתיד לעוד עצים (כך אנחנו מתכננים) שייצרו יער ירוק שקשור בקשר ישיר לתלמידי בית הספר המיוחד לחינוך לב 21 - מג'אר".

סא"ל מלי אברונל, מפקדת יחידת שר- אל ורע"ן מתנדבים בחיל הלוגיסטיקה אומרת כי "מדור המתנדבים של חיל הלוגיסטיקה גאה לשלב ולהרחיב את פעילות ההתנדבות של צעירים  עם צרכים מיוחדים גם במגזר הדרוזי ומודה להם על התרומה והסיוע לשמירה על כשירות מחסני החירום של יחידה 828".

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים