מנות חמות עד לביתם של תלמידים נזקקים

40,000 ארוחות חמות יסופקו לתלמידים נזקקים, ממסגרות: יוח"א, ניצנים, קידום הנוער ומחט"ם בהתאם למדד טיפוח הבית ספרי ועל פי איתור ייעודיי שמפעיל משרד החינוך בשיתוף משרד הרווחה והרשויות המקומיות.

02.04.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מנות חמות עד לביתם של תלמידים נזקקים

 

מערך ההזנה של משרד החינוך מגיע עד לביתם של תלמידים נזקקים: מתחילת שבוע הבא יקבלו עשרות אלפי תלמידים נזקקים ומשפחותיהם מנות עד הבית.

שר החינוך רפי פרץ: ״הימים איתם אנו מתמודדים הם ימים שונים מהרגיל ומציבים אתגרים רבים, בניהם אוכלוסיות מוחלשות ובתוכם תלמידים ומשפחות שזקוקות לארוחה חמה. כל עוד זה תלוי בנו, אף ילד לא יישאר רעב. משרד החינוך עושה וימשיך לעשות למען כלל הילדים ואני מברך על שיתוף הפעולה בנינו לבין משרד הרווחה והרשויות המקומיות. נמשיך ונגדיל לעשות למען הילדים כל זמן שנתבקש, בהתאם לצרכים השונים העולים בעת המשבר הזה״.

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך: "ישראל מתמודדת בימים אלה עם משבר עולמי חסר תקדים, אבל לרגע לא שוכחת את יתר המשימות הלאומיות שלה: לתת הזדמנות שווה לכל ילד, ולוודא שאף ילד לא הולך לישון רעב. ערכנו מיפוי מדוקדק, איתרנו ילדים שמצויים בחוסר בטחון תזונתי, ובכוונתנו להגיע לבתים שלהם, יום אחר יום, עם ארוחה משפחתית מזינה – עד יעבור זעם. שילוב של חינוך איכותי, בצירוף תזונה בריאה, הם המתכון של כל ילד לשגשג ולהצליח".

משרד החינוך, בשיתוף משרד הרווחה והרשויות המקומיות, יפעיל כבר משבוע הבא מערך הזנה ייעודי בהיקף יומי של כ- 40,000 מנות לתלמידים נזקקים ומשפחותיהם. המהלך נועד לספק לתלמידים ומשפחותיהם רשת ביטחון תזונתית בימים בהם הם שוהים בביתם. 

מדובר במנות בעלות תמהיל תזונתי עשיר ומאוזן שיחולקו בקירור על מנת לשמור על טריותם ואיכותם לאורך תהליך השינוע.

כדי למנוע את יציאתם מהבית של התלמידים ומשפחותיהם ובהתאם להנחיות משרד הבריאות יינתן הסיוע באמצעות נקודות הפצה ברשויות המקומיות, שמהם ישלחו המנות עד לביתם של התלמידים.

בין התלמידים והמשפחות שיזכו לשירות:

כ- 40,000 מנות לתלמידי א' עד ו' ומשפחותיהם, ממסגרות יוח"א וניצנים, שאותרו בהתאם למפתח מדד הטיפוח הבית ספרי ובשיתוף צוותי הרווחה בראשויות המקומיות.

כ- 600 מנות לתלמידים ט' עד יב' ומשפחותיהם המאותרים ממסגרות קידום הנוער.

כ- 2,000 מנות לתלמידי מחטי"ם מאותרים ומשפחותיהם.

ההרחבה של המהלך תיבחן בהתאם לצורכי השטח ובתיאום גורמי הרווחה ברשויות המקומיות.

 

תגובות

מומלצים