מפגש לשמירה על כדור הארץ

השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג נפגשה עם מועצת תנועות הנוער וארגוני הנוער: נקדם תכנית משותפת ופורצת דרך בהיקף של כ-15 מיליון שקלים, בנות ובני הנוער הם סוכני השינוי של העתיד לשמירה על כדור הארץ.

24.08.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מפגש לשמירה על כדור הארץ

 

השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג, קיימה מפגש עם מועצת תנועות הנוער וארגוני הנוער, יחד עם מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה גלית כהן, סמנכ"ל שלטון מקומי וקהילה אלעד עמיחי, וראש אגף חינוך וקהילה במשרד להגנת הסביבה זיוית לינדר. בפגישה השתתפו כ-30 ראשי תנועות וארגוני הנוער, במטרה לשתף פעולה בנושאי סביבה ואקלים ולפתח יחד תכנית מקיפה בתחומים אלה.

 

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג: "תחום הסביבה בוער בקרב בני ובנות הנוער, והוא מובל על ידם בכל רחבי העולם. אני והמשרד רואים בתנועות וארגוני הנוער מסגרת ערכית, שיש חשיבות גבוהה מאוד לתכנים שמקודמים בה. כעת, כשאנו בעיצומו של משבר האקלים, יש לנו הזדמנות לייצר קפיצת מדרגה באמצעות תנועות הנוער, ולהפוך את בני ובנות הנוער לסוכני השינוי של העתיד לשמירה על כדור הארץ. נקדם תכנית משותפת ופורצת דרך בהיקף של כ-15 מיליון שקלים, ונוביל את השינוי הזה יחד".

 

סמנכ"ל שלטון מקומי וקהילה במשרד להגנת הסביבה, אלעד עמיחי: "תנועות וארגוני הנוער הן מסגרת בה מבלים בני הנוער שעות רבות וסופגים ערכים שמלווים אותם בחיי היום יום ואף לחייהם הבוגרים. אך טבעי שהמסגרת החינוכית והחברתית הכל כך משמעותית לבני הנוער, תעסוק בנושאים הסביבתיים שמשפיעים על החברה הישראלית".

 

מזכ"ל מועצת תנועות הנוער בישראל, נפתלי דרעי: "בעשור האחרון, פועלות תנועות הנוער, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, בתוכניות חינוכיות לקידום נושא הקיימות. תנועות וארגוני הנוער מהווים את התשתית הטובה ביותר לקידום הקיימות בקהילה ובחברה הישראלית. אנחנו מודים לשרה להגנת הסביבה תמר זנדברג על הצבת פעילותן החינוכית של התנועות והארגונים הנוער בסדר עדיפות גבוה, והגדלת הקצאת המשאבים באופן חסר תקדים לתנועות וארגוני הנוער, לקידום נושא הקיימות בקהילה ובחברה בישראל"

 

 

תגובות

מומלצים