משבר הוא הזדמנות לחשיבה אחרת

עלאא עלו רוקח במקצועו, תושב עוספיה, בתור דעה אישית מתייחס להחלטת ראשת העיר חיפה למנוע מתלמידי הכרמל השכלה, "חובה עלינו לשנות גישה ולדאוג לעצמנו כי העולם משתנה מסביבנו ולא תמיד הוא רוקד למנגינותינו".

06.12.2019 מאת: עלאדין עלוה
משבר הוא הזדמנות לחשיבה אחרת

 

בשנות השישים תלמידים מצטיינים בחרו ללמוד בבתי ספר בחיפה בחיפושם אחרי הכשרה ברמה גבוהה יותר מהנמצא בכפרים. תלמידים אלו במרוצת השנים, הפכו למורים שהובילו ולימדו בבתי הספר המקומיים.

הורים רבים החליטו לשלוח את בניהם (שרצו ללמוד ולהתקדם ולהשקיע) ללמוד בבתי הספר השונים בחיפה כמו בית ספר אורתודוקסי ערבי ,נזירות נצרת, עירוני א , בהי"ס הריאלי העברי, עירוני ה וכו'.

בשנות השמונים היו עשרות תלמידים שנסעו לעיר הגדולה חיפה למטרת לימודים וכיום מספרם גדל למאות הן עקב המודעות הגבוהה והרצון להשקיע בלימודי הבנים והן לאור שיפור במצב הכלכלי.

לאחרונה קיבלה ראש העיר חיפה החלטה אומללה והחליטה למנוע מתלמידי הכרמל השכלה ברמה גבוהה יותר מהקיים בכפריהם.

משבר הוא הזדמנות לחשיבה אחרת ולבחינת המצב הקיים מזה שנים רבות.

אולי יש כאן הזדמנות ללקיחת אחריות ויוזמה להקמת בית ספר פרטי איכותי בשביל בנינו מהכרמל שאנו רוצים להשקיע בהם יותר ולאפשר להם נקודת זינוק גבוהה יותר..!!!???

לדעתי חובה עלינו לשנות גישה ולדאוג לעצמנו כי העולם משתנה מסביבנו ולא תמיד הוא רוקד למנגינותינו...נהפוכו , בעקבות ואולי בגלל חוק הלאום הארור ישנן יוזמות וחוקים שפוגעים בנו בכל המישורים ועכשיו בחינוך גם.

כולנו למדנו את הפתגם "אם אין אני לי מי לי" אני חושב שהגיעה העת לחשוב קדימה ולקחת יוזמה כדי להקים בית ספר חדש במלוא מובן המילה עם ערכים וחינוך להשיגיות ומצוינת ועם הפנים קדימה.

חשוב להבין שלא כל מה שקיבלנו בעיר חיפה התאים לתפיסות ולערכים שלנו והקמת בית ספר מותאם תביא למצוינות מבלי לוותר על ערכים ומורשת חשובים לנו לא פחות.

אל לנו להתרפק על העבר ולהשען על האחרים, הגיעה העת לנסות לקום וללכת בדרך בכוחות עצמנו.

הדברים באים לאחר חשיפת פורטל הכרמל והצפון לנושא בתאריך 26.11.19 תחת הכותרת "עיריית חיפה לא תקלוט עוד תלמידים מדליה ועוספיה"

פורטל הכרמל

תגובות

2. מוואחד לפני 8 חודשים
םם
1. תושב הכפר לפני 8 חודשים
המהל הזה הוא של ראשי העיר של דאליה ועוספיא ולא של חיפה!

מומלצים