משרד החינוך רוצה חינוך איכותי בדליה ועוספיה

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב מלווה במנהל מחוז חיפה ד"ר סער הראל , חברי הנהלת המחוז, מפקחים מתכללים, מפקחי היישובים ומנהלי מוסדות החינוך ביישובים השונים ביצעו סיור עומק בדלית אל כרמל, בעוספיה ובנשר.

05.06.2018 מאת: פורטל הכרמל
משרד החינוך רוצה חינוך איכותי בדליה ועוספיה

מנכ״ל משרד החינוך שמואל אבואב יחד עם מנהל מחוז חיפה ד״ר סער הראל בסיור עומק בדלית אל כרמל, עוספיה, ונשר. 

אבואב הציג בפני ראשי הרשויות, מנהלי אגפי החינוך, המפקחים ומנהלי מוסדות החינוך את מטרות המשרד ואת הפעולות הדרושות להשגתן :

"החזון לדמות בוגר מערכת החינוך, אדם משכיל בעל ידע ועומק תבונתי, בעל מיומנויות חשיבה לצד רגישות והקשבה ללבו, בוגר בעל כישורים לאתגרי החיים, עצמאי ופעיל חברתית, מבין את הנורמות ואת כללי ההתנהגות.

להגשמת החזון נבחרו 10 מקצועות מובילים בעלי ערך התפתחותי, לדוגמא  : השפה, היא ערך משמעותי, כישורים ללא שפה לא יועילו, לא יתממשו, מקצוע מדעים - על מנת להבין ולחדד התודעה בין מהי דעה למהי עובדה מבוססת ומה התהליך לביסוסה, שפות- מי שיודע, יטעם את העולם, שליטה בשפות היא כלי מרחיק לכת להשתלבות בעולם הגולובלי.

בנוסף אנו פועלים לחיזוק החינוך הבלתי פורמלי : תנועות נוער, לקיחת אחריות, מימוש עצמי, התנדבות, נתינה.
אנו עובדים במרץ על צמצום פערים חברתיים ומתן שוויון הזדמנויות, הכישרון הוא נחלת הכלל, מחובתנו להעניק את האפשרות לממשו בקרב כלל בוגרי מערכת החינוך הישראלית.

מטרה נוספת היא השבחת ההון האנושי - הכשרת מורים איכותיים אשר יזכו לליווי צמוד בשנותיהן הראשונות במערכת, נדע לשמור עליהם טוב יותר".

במהלך הסיור שאל המנכ"ל את מנהלי בתי הספר שאלות רבות הנוגעות לקשיים ותובנות המבוססות על ניסיונם במערכת.

" פגשתי היום אנשי חינוך וראשי רשויות המחויבים בצורה הגבוהה ביותר לתהליך החינוכי, כולם רוצים לעבוד, להעצים, אני יוצא מכאן עם הרגשה מצוינת ותקווה גדולה" 

מנכ"ל המשרד הודה למנהל המחוז ד"ר סער הראל על הביקור וציין, ד"ר הראל,  הוא מנהל מחוז משובח, בעל יכולות ניהול גבוהות ובעל תפיסת עולם חברתית הרואה את הכלל, אני בטוח כי הראל מצעיד ומוביל את מערכת החינוך המחוזית להישגים גבוהים ביותר". 

מנהל המחוז הודה למנכ"ל המשרד על הביקור וציין כי על סמך פגישותיו הקודמות עם ראשי הערים ומנהלי מחלקות החינוך ועל סמך המפגש היום הוא משוכנע במחויבות של כולם לעשות הכל למען חינוך איכותי : פדגוגית וערכי.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

1. הורים לפני 12 חודשים
בין מצוי לרצוי..קיים פער גדול..

מומלצים