נאס"א מחפשת רעיונות איך לחפור על הירח

לחפור על הירח זו עבודה קשה עבור רובוט. צריך להיות מסוגל לאסוף ולהזיז אדמה ירחית ואבנים. וכל מה שמשגרים לירח צריך להיות קל משקל. הבעיה שציוד חפירה מסתמכים על משקלם בכדור הארץ. לנאס"א יש פתרון, אך היא מחפשת רעיונות לשיפורים.

19.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נאס"א מחפשת רעיונות איך לחפור על הירח

 

מחפרים רובוטיים יוכלו לסייע לנאס"א לבסס נוכחות תמידית  על הירח תחת תכנית חקר הירח Artemis , כמה שנים לאחר שנחתו אסטרונאוטים על פני השטח.

מהנדסים בדקו תצורות שונות של רובוט חופר שיפעל על הירח בשם RASSOR - בארגז חול ירחי גדול במרכז נאס"א ע"ש קנדי  לחלל בפלורידה.

כעת, נאס"א מבקשת עזרתכם בהצעות לציוד חפירה  בצורת תוף , החלק של הרובוט שאוגר את האדמה ומונע נפילתה החוצה ובהמשך ע"י סיבוב הפוך של התוף מאפשר לשפוך את האדמה החוצה. תופי הדלי הנוכחיים של RASSOR הם צילינדרים חלולים הממוקמים משני קצות הרובוט, עם סקופים בהיקף הגלילים.

הרובוט חופר בקצוות מנוגדים בכיוון, המאזן את כוחות החפירה ומקל על החפירה. האתגר לעיצוב תוף דלי RASSOR של נאס"א פתוח עד 20 באפריל 2020. מחפשים צורה טובה יותר עבור תוף לרובוט RASSOR כך שיוכל לתפוס ולהחזיק יותר אבנים ואדמה. 

נס"א מזמינה מתכננים להצטרף  לאתר אינטרנט GrabCAD בו יכולים לפרסם מודלים תלת-ממדיים של כמעט כל דבר, כאשר הרעיון להגיש עיצובים מקוריים שלא פורסמו בעבר, הוצגו או הוכנסו לייצור עבור חלק חשוב זה ל RASSOR. 

המטרה להגיע למעצבים מקצועיים ממהנדסים, יצרנים וסטודנטים מחוץ לתעשיית החלל שאולי יש להם רעיון שיכול להועיל לנאס"א. 

7,000 דולר יוענקו עבור חמש ההגשות המובילות. למידע נוסף על התחרות במקור המצורף.

 

תגובות

מומלצים