נבחרת הרובוטיקה של תיכון מגידו נפגשו עם נתניהו ואקוניס

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס נפגשו במשרד רה"מ בירושלים עם נבחרת ישראל ברובוטיקה בעקבות השתתפותם באולימפיאדת הרובוטיקה של "FIRST" שהתקיימה בדובאי.

07.11.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נבחרת הרובוטיקה של תיכון מגידו נפגשו עם נתניהו ואקוניס

 

ראש הממשלה נתניהו אירח בלשכתו את חברי הנבחרת, תלמידי התיכון האזורי מגידו, ובירך אותם על הישגיהם בתחרות. חברי הנבחרת הציגו בפני ראש הממשלה את הרובוט שזיכה אותם במדליות באולימפיאדת הרובוטיקה בדובאי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "זה באמת כבוד גדול למדינת ישראל. הייתם בדובאי, זה לא מקרי, זה מייצג את מה שעל פני המים. יש כמובן גם זרמים מתחת לפני המים שמתרחשים, ומתרחשים בין השאר בגלל הדבר הזה. אתם באים לשם עם רובוטיקה וטכנולוגיה, אבל הסיבה שמלכתחילה מדינת ישראל יצרה קשרים עם מדינות רבות היא משום שיש לנו טכנולוגיות ויכולות נגד אויב משותף גם בתחום הביטחוני וגם בתחום האזרחי. 
מה שאתם עשיתם כאן, חותם עוד תוספת למהלך הזה, וזה לא רע בכלל".

נתניהו:"אני מאחל לכם שתמשיכו לעלות מעלה-מעלה  ושתניפו את דגל ישראל בגאווה. שתצליחו ותמשיכו".

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס: "נבחרת הרובוטיקה של FIRST מתיכון אזורי מגידו הביאה לנו כבוד ענק בדובאי וסיבה אמיתית לגאווה לאומית! הדור הבא של אומת ההיי טק, המחקרים והמדענים הצעירים יעלה בהצלחותיו על הדור הנוכחי. זה מבטיח את קיומנו כאן - לא פחות. עשרות נבחרות רובוטיקה, מכל הארץ, כבר מומנו על ידי משרד המדע, מתוקף החלטת ממשלה שיזמתי סמוך לתחילת כהונתי כשר. אני גאה בנבחרות, גאה בהחלטה שיזמתי וגאה במדינה שלנו, שהולכת וצוברת הישגים ענקיים בתחומי המדע, החדשנות והטכנולוגיה".

משלחת הרובוטיקה של FIRST הפועלת בהובלת הטכניון, זכתה במדליית כסף באולימפיאדה העולמית שהתקיימה בדובאי. בתחרות השתתפו 191 משלחות המייצגות 191 מדינות. המשלחת הישראלית המורכבת לקחה חלק בתחרות העולמית והעפילה לשלב הגמר.

נבחרת ישראל זכתה בגמר במדליית כסף לאחר שסיימה את שלב המוקדמות בדירוג הנקודות הגבוה ביותר ובנוסף, קיבלה פרס מיוחד על עזרה יוצאת דופן לקבוצות אחרות.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים