נשר העיר הראשונה בה כלל לוחות הלימוד הפכו ל״חכמים״

הקיץ, תחת עננת הקורונה המרחפת מעל שנת הלימודים, בשדרוג של מיליוני שקלים הוחלפו כלל הלוחות למתקדמים ביותר וישולבו במערכת למידה, אינטראקטיבית שתיתן מענה גם ללימודים מהבית כמו שידור ישיר של לוח המורה.

13.08.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נשר העיר הראשונה בה כלל לוחות הלימוד הפכו ל״חכמים״

״דאטום מהנדסים״

 

לצד זאת שיפוצים נרחבים מבוצעים ברוב בתי הספר בעיר לייצר את בתי הספר של המחר, כולל כיתות M-21 נראות חדשנית ומרחבי למידה מיוחדים.

חדשנות בחינוך שדרוג מאסיבי של כלל תשתיות הלמידה החכמה בעיר נשר.

לאחר שהייתה העיר הראשונה בישראל אשר התקינה לוחות חכמים בכל אחת מכיתות הלימוד בעיר לפני כעשור, עיריית נשר יצאה במבצע שדרוג תשתיות וציוד הלמידה בכל כיתות העיר.

עד לתחילתה של שנת הלימודים יותקנו בכל כיתות העיר יסודי עד תיכון לוחות חכמים מהדור האחרון, כולל מערכת מולטימדיה שתאפשר שידור ישיר של לוח הלימוד כולל ב״זום״, תשתית אינטרנט מהירה במיוחד התאפשר גלישה של מאות מחשבים במקביל ועוד.

עם התרבות סימני השאלה באשר למתווה חזרה ללימודים, בעיקר עבור כיתות הלימוד הגבוהות, בעיר נשר נערכים לשינויים הפדגוגיים.

לפני כעשור, ראש העיר לשעבר, דוד עמר, היה נחוש לקדם את נשר לעבר העתיד, בהשקעה חסרת תקדים הוא הורה על התקנה של מערכות לימוד חכמות, בעת ובעונה אחת, לכל כיתות הלימוד בעיר, המאפשרות שלל פונקציות למידה מתקדמות. מי שתמך במהלך היה דאז חבר מועצת העיר וחבר בוועדת החינוך, ראש העיר הנוכחי- רועי לוי.

רועי לוי אמר ״תלמידי נשר היו תמיד מושא גאוות העיר, אנו מבינים שהתלמידים של היום הם תושבי נשר הבוגרים בעוד כמה שנים, אם נוכל להקנות להם את מיטב הכישורים להצלחה מגילאי היסודי, זו הצלחתנו העתידית וחיזוק העיר. שדרוג הלוחות החכמים והתקנת תשתיות אינטרנט מתקדמות הם רק חלק ממהלך שיפוץ נרחב שאנו בעיצומו. עוד בפרויקט- שיפוץ מבני בתי הספר בעיר, הקמת כיתות m-21 עתידניות אשר מאמצות גישות פדגוגיות חדשניות- הבנייה חדשה של שיטות למידה במרחב בית הספר, הגברת הנגישות במוסדות הלימוד ועוד. וירוס הקורונה נתן לנו מוטיבציה לקבוע יעד שאפתני ולסיים את כלל התקנת התשתיות ומערכות הלימוד החכמות עד הראשון לספטמבר, בכדי להיות מוכנים לכל תרחיש של למידה בכיתה או מהבית.

כפי שפורסם לא מכבר, במחקר של צ׳מנסקי בן-שחר, העיר נשר מככבת במקום השני מכלל הערים בישראל בהשקעה בחינוך, כפול מהממוצע הארצי. בעיצומו של גל הקורונה הראשון הצוותים החינוכיים בעיר הגיבו במהירות מה שהוביל לשיא ארצי של למידה מהבית בעיר נשר של 84% מסך תלמידי העיר.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים