שמואל אבואב מסייר בגליל רמת הגולן ונחל עירון

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב הגיע עם מנהלת המחוז ד"ר אורנה שמחון לינוח ולישובי רמת הגולן, האירוע הוגדר היסטורי, שמואל אבואב יום אחרי עם ד"ר סער הראל, סיירו בנחל עירון, הוצגו תכניות עתידיות למגזרים.

09.10.2017 מאת: פורטל הכרמל
שמואל אבואב מסייר בגליל רמת הגולן ונחל עירון

מנכ"ל משרד החינוך בנחל עירון

דובר משרד החינוך כמאל עטילה מדווח שבימים אלו מנכ"ל המשרד הגיע למספר גדול של רשויות דרוזיות גם בכפרים של רמת הגולן, עגר, עין קניה, בוקעאתא, מגדל שמס, מסעדה.

מערכת החינוך הדרוזית ייחסה לביקור של המנכ"ל חשיבות רבה ובעיקר הזדמנות להעלות בפניו את ההישגים והחוסרים שהמערכת סובלת מהם, המנכ"ל שנמצא חדש בתפקיד לקח על עצמו לטפל בכל הדרישות והבקשות.

ראש מועצת ינוח גת מעדה חסבאני העלה את הבעיות בהן הישובים נתקלים, המנכ"ל ציין את תוכנית החומש שנותנת מענה חיובי לכל החוסרים בישובים הדרוזים ועל הצטרפות ינוח גת לתוכנית בנט, חמש פי שתיים כולל העשרת אנגלית, התוכנית הלאומית, כולל חוג לכל תלמיד.

השאלה המשמעותית אם מנכ"ל משרד החינוך רואה חשיבות בהתערבות המשרד בתוכן הנלמד בבתי הספר הדרוזים ועד כמה הוא יעיל ועוזר לצעירים הדרוזים בהמשך החיים?

חשוב לציין שמערכת החינוך בכפרים אטומה לחלוטין, שמאפשרת לכל מני אנשים לא רלוונטים להמשיך להוביל את התוכן הלימודי בבתי ספר דרוזים.

כמאל עטילה מסר שהיום מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב מלווה במנהל מחוז חיפה ד"ר סער הראל , חברי הנהלת המחוז, מפקחים מתכללים, מפקחי היישובים ומנהלי מוסדות החינוך ביישובים השונים ביצעו הבוקר סיור עומק בג'ת, באקה אל גרביה, ערערה, כפר קרע, פרדיס.

אבואב הציג בפני ראשי הרשויות, מנהלי אגפי החינוך, המפקחים ומנהלי מוסדות החינוך את מטרות המשרד ואת הפעולות הדרושות להשגתן

"החזון לדמות בוגר מערכת החינוך אדם משכיל בעל ידע ועומק תבונתי, בעל מיומנויות חשיבה לצד רגישות והקשבה ללבו, בוגר בעל כישורים לאתגרי החיים, עצמאי ופעיל חברתית, מבין את הנורמות ואת כללי ההתנהגות.

להגשמת החזון נבחרו 10 מקצועות מובילים בעלי ערך התפתחותי, לדוגמא השפה, היא ערך משמעותי, כישורים ללא שפה לא יועילו, לא יתממשו, מקצוע מדעים - על מנת להבין ולחדד התודעה בין מהי דעה למהי עובדה מבוססת ומה התהליך לביסוסה, שפות- מי שיודע, יטעם את העולם, שליטה בשפות היא כלי מרחיק לכת להשתלבות בעולם הגולובלי.

בנוסף אנו פועלים לחיזוק החינוך הבלתי פורמלי : תנועות נוער, לקיחת אחריות, מימוש עצמי, התנדבות, נתינה.

אנו עובדים במרץ על צמצום פערים חברתיים ומתן שוויון הזדמנויות, הכישרון הוא נחלת הכלל, מחובתנו להעניק את האפשרות לממשו בקרב כלל בוגרי מערכת החינוך הישראלית.

מטרה נוספת היא השבחת ההון האנושי - הכשרת מורים איכותיים אשר יזכו לליווי צמוד בשנותיהן הראשונות במערכת, נדע לשמור עליהם טוב יותר.
במהלך הסיור שאל המנכ"ל את מנהלי בתי הספר שאלות רבות הנוגעות לקשיים ותובנות המבוססות על ניסיונם במערכת".

" פגשתי היום אנשי חינוך וראשי רשויות המחויבים בצורה הגבוהה ביותר לתהליך החינוכי, כולם רוצים לעבוד, לשפר, להעצים, אני יוצא מכאן עם הרגשה מצוינת ותקווה גדולה" 

מנכ"ל המשרד הודה למנהל המחוז ד"ר סער הראל על עבודתו ואיחל לו הצלחה בקידום המחוז " ד"ר הראל סער הוא מנהל מחוז משובח, בעל יכולות ניהול גבוהות ובעל תפיסת עולם חברתית הרואה את הכלל, אני בטוח כי הראל יצעיד ויוביל את מערכת החינוך המחוזית להישגים גבוהים ביותר".

מנהל המחוז הודה למנכ"ל המשרד על הביקור וציין כי על סמך פגישותיו הקודמות עם ראשי הערים ומנהלי מחלקות החינוך ועל סמך המפגש היום הוא משוכנע במחויבות של כולם לעשות הכל למען חינוך איכותי : פדגוגית וערכית.

פורטל הכרמל

מנכ"ל משרד החינוך בנחל עירון

תגובות

מומלצים