סדנת חשמל לתלמידי יצחק שדה מכפר סבא ותלמידי ביה"ס אלזהרא בטירה

חברת החשמל קיימה מפגש במסגרת סדנת בטיחות בחשמל ייעודית לילדים בין תלמידי בית הספר "יצחק שדה" מכפר סבא ותלמידי ביה"ס "אלזהרא" בטירה.

24.06.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
סדנת חשמל לתלמידי יצחק שדה מכפר סבא ותלמידי ביה"ס אלזהרא בטירה

צילום אורי אופיר

 

חברת החשמל קיימה מפגש בין הצוותים החינוכיים והתלמידים של שני בתי הספר, יצחק שדה" מכפר סבא ו אלזהרא בטירה וזאת במסגרת תכנית נתיב האור תכניתה של חברת החשמל לשימוש מושכל ובטיחותי בחשמל.

בתוכנית, שהועברה השנה  לילדי בית הספר "יצחק שדה" מכפר סבא ותלמידי ביה"ס "אלזהרא" בהדרכת מנהל התוכנית עוז עזריאלי ומתנדבים  של החברה, יצרו חיבור נוסף למושג אור במסגרת שנת "אחדות לישראל" הערך המרכזי שנבחר  על ידי משרד החינוך לשנה"ל תשע"ט.

הסדנה הותאמה כך שהקבוצות פעלו בקבוצות מעורבות להיכרות עם הסיכונים בחשמל. הילדים ניסחו סיסמאות בטיחות  בערבית ובעברית, למדו זה מזה מילים חדשות וערכים ציירו ,פיסלו, ושיחקו יחדיו, הכל בסימן האחדות.

באירוע הסיכום שנערך השבוע בעיר טירה, בהשתתפות נציגי חברת "יעדים" נציגי חברת החשמל, נציגי  עמותת  "טוב יחד" נציגי הרשות המקומית,  הציגו התלמידים את התוצרים  המשותפים והילדים קיימו מופעים של שירה משותפת בעברית ובערבית.

מנהל תכנית "נתיב האור" של חברת החשמל עוז עזריאלי: " זוהי חלק משליחות 'נתיב האור' להגיע לכלל ילדי ישראל, היות וחשמל עלול להיות מסוכן בשימוש לא מושכל או לא בטיחותי ובמיוחד בימי החופש הגדול. התלמידים שיתפו פעולה, היו קשובים ופעילים והיה מפעים לקחת בזה חלק. סוכם במפגש ביני לבין מנהלות שני בתי הספר על העמקת שיתוף הפעולה גם בשנים הבאות כולל מפגש בכפר סבא ובטירה הורים וילדים יחדיו.".

בסיום המפגש, בתי הספר העניק למדריכים תעודת הוקרה על פועלם.

אודות תכנית נתיב האור

תוכנית "נתיב האור" של חברת החשמל הפועלת בשטח 14 שנים, בשיתוף עם משרד החינוך ומרכז השלטון המקומי, מחנכת ילדים, ובאמצעותם גם את מבוגרים, להתנהגות נכונה בסביבה צורכת חשמל.

התוכנית נולדה כתוצאה מן הצורך להתמודד עם חוסר בקיאות הציבור בנושא בטיחות בשימוש בחשמל, כאשר הנחת היסוד היא שהתנהגות נכונה ובטוחה תגיע ממקום של ידע וחוויה. ב"נתיב האור" הושם דגש על יצירת שינוי תרבותי ואקלים של בטיחות.

בבתי הספר מתקיימות פעילויות בהנחיית  כ-170 מתנדבים עובדים וגימלאים מקרב עובדי חברת החשמל, המציגים וממחישים בכל החושים את תהליך הפקת החשמל וכללי הבטיחות בשימוש בו, כאשר השנה יוכשרו לטובת התוכנית עובדי חברה נוספים.

 

תגובות

מומלצים