סמואל שחידם ביקר בפרויקט פותחים עתיד

פרויקט פותחים עתיד שפועל בחורפיש וירכא בתמיכה גרמנית, יחד עם קרן היסוד והסוכנות היהודית, יודע להוציא מכל ילד וילדה את מה שהם באמת, ד"ר סמואל שחידם שבקר בישראל, הספיק לבקר בירכא ולפגוש את מפעילי הפרויקט, ד"ר סמואל:"אתם יכולים להגיע לכל יעד בחיים".

09.03.2019 מאת: חסין חלבי
סמואל שחידם ביקר בפרויקט פותחים עתיד

 

ביקור חשוב שיזמה קרן היסוד, יחד עם ד"ר סמואל שחידם בירכא, בפגישה שהייתה יעילה וטובה, גם והיב חביש ראש המועצה השתתף בסיור, יחד עם עמאל נטענבילה שנאן מחורפיש ממנהלת תכנית פותחים עתיד ומאיה טלמון ואמאל באדר מנהלת התכנית בירכא וכרמיאל.

בביקור לקח חלק אחיו של ד"ר סמואל, עמאד שחידם דובר לשכת הוצל"פ בישראל, שיש לו היכרות רחבה עם המסגרות החינוכיות בכפרים.

קרן היסוד רצתה להראות לנציג הגרמני ד"ר סמואל שחידם את פרי העשייה של פרויקט פותחים עתיד, שמעניק להרבה ילדים וילדות תקווה ובעיקר פותח דלת רחבה בנושאים עתידיים כלכליים, מדובר במיליוני ש"ח שמשקיעים הגרמנים דרך הסוכנות היהודית ב 36 ישובים, 200 בתי ספר, 300 נאמנים, 5000 ילדים, 12000 מוטבים.

ד"ר סמואל הביע רצון והערכה למפעילי הפרויקט, הוא רצה לראות פרויקטים נוספים הפועלים בכפרים אחרים, כולל כפרי הכרמל דאלית אל כרמל ועוספיה, זו תכנית לימודית שלומדים בפרויקט ילדים מגילאים 14 עד 17 במסגרת חינוך בלתי פורמאלי.

ד"ר סמואל שחידם בשיחה עם החניכים אמר:" תהיו חזקים ותאמינו בעצמכם שאתם יכולים להשיג כל מטרה והנה אני דוגמה אישית עד כמה שאדם יכול להגיע, התחלתי מנקודה פחות ממה שיש לכם היום, הפילוסופיה לא רחוקה מהטכנולוגיה, אני גאה בכם ומאמין שאתם דור מוצלח".

דוקטור סמואל שחידם ממלא אחד התפקידים הבכירים בגרמניה, מייעץ לענייני תרבות וחינוך פוליטי בקרב אוכלוסיית המיעוטים במשרד הקנצלרית אנגלה מרקל, ד"ר סמואל ישראלי לשעבר תושב עוספיה.

לד"ר סמואל  סמכויות רבות בהן הוא מנהל משרד עם עובדים, תקציב ותוכניות ומנגנוני בקרה, הוא מוביל דברים ופרויקטים כה חשובים, שמיועדים למיעוטים מכל הארצות והדתות הנמצאים בגרמניה.

למשרד שמנהל ד"ר סמואל יש תקציב שנתי של 30 מיליון יורו, המשרד אחראי על כל מה שקשור לתוכניות לימוד למהגרים, כל מהגר שמגיע לגרמניה לומד גרמנית במוסדות חינוך, בתיאום עם משרד הפנים הגרמני.

פותחים עתיד תכנית יוצרת ומעודדת הזדמנויות לצמיחה ולהתפתחות באמצעות רעיון חדשני וייחודי לפותחים עתיד מודל הנאמן.

הנאמנים פועלים בבוקר במסגרת בתיה"ס בישוב ואחה"צ בבתים, בפעילויות קבוצתיות, בחוגים וכדומה על מנת לתמוך וללוות את המוטבים במרחבי חייהם.

 

קישור לכתבה בנושא דוקטור סמואל שחידם ממלא אחד התפקידים הבכירים בגרמניה

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים