עד רגע זה לא נמצא פתרון לילדה בעלת צרכים מיוחדים מדליה

זמן רב שעובר והילדה בעלת הצרכים המיוחדים שלומדת במוסד באזור חיפה ממשיכה לסבול מהמציאות שנגזרה עליה בזה שהמועצה המקומית דאלית אל כרמל לא מוצאת פתרון להסעתה בצורה קלה ללא עיכובים ולהפסיק את העוול שנגרם לילדה המרותקת.

24.11.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
עד רגע זה לא נמצא פתרון לילדה בעלת צרכים מיוחדים מדליה

 

בשיחות שנמשכות עם  משרד החינוך והמועצה המקומית, עד רגע זה לא הניבו דבר, הם מבטיחים למצוא פתרון ולצערינו הרב שהילדה וההורים ממשיכים לסבול.

איך יתכן שמצב כזה יכול להמשיך להיות ובעלי הסמכות במועצה לא זזים למצוא פתרון מיידי ומעדיפים להעביר ביקורת על משרד החינוך.

בכיר במשרד החינוך מעביר ביקורת קשה על המועצה המקומית שמגלגלת את הסיפור הזה למשרד החינוך ואומר:"איך מועצה מקומית מרשה לעצמה לעשות עוול ולהתנהג בצורה הזו עם ילדה בעלת צרכים מיוחדים?".

בעבר התייחסנו לסוגיה הקשה שזו שחווה משפחה מדאלית אל כרמל שיש להם ילדה בעלת צרכים מיוחדים שלומדת במסגרת חינוכית בחיפה, הילדה נוסעת ברכב עם עוד 4 ילדים, בניגוד להוראות, גהאד חלבי "אנחנו עם המשפחה ודורשים ממשרד החינוך לא לקצץ", משרד החינוך "כל הכסף להסעות הועבר למועצה".

סיפור מקומם של ילדה קטנה שמרותקת לכסא גלגלים ולומדת במסגרת חינוכית מותאמת באזור חיפה, הילדה מוצאת את עצמה נוסעת ברכב הסעות עם עוד 4 ילדים באותו רכב, מה שנוגד את התקנון שנקבע בחוזר משרד החינוך שעל הרשות לתת את ההסעה לאותה ילדה היא ועוד אחת בלבד.

כל העניין של הסדרת ההסעה, כדי שהילדה לא תיפגע בזמן ההגעה למערכת הלימוד ובחזרה הביתה שתגיע בזמן ולא מה שקורה היום, שהילדה מבלה הרבה שעות בדרכים, מה שמקשה עליה וגורם עוול אישי.

המשפחה מספרת לפורטל הכרמל והצפון: "לאחר מאבק מול המועצה ומשרד החינוך בשנה שעברה הילדה זכתה להסעה נפרדת הלוך וחזור, לבי"ס הלב הקדוש בחיפה, זה היה בהסכם ויש מכתב ממשרד החיניך בנדון".

הורי הילדה: "סוכם שהילדה תסע ברכב המשלב עוד תלמיד נוסף לבי"ס אחר בחיפה. נכון להיום נוסעים באותה הסעה עוד 4 תלמידים נוספים, לכמה בתי"ס בחיפה, בניגוד להנחיות משרד החינוך. עקב המצב שנוצר יש כל הזמן עיכובים בבוקר, ואנחנו נאלצתים להגיע באיחור לעבודה מדי יום".

"מה שיותר גרוע מזה, שהמורה של הילדה נאלצת לחכות להסעה בסוף יום הלימודים מעבר לשעות הלימוד, מה שגורם לאי נעימות מול המורה והנהלת ביה"ס".

אביה של הילדה: "נכון להיום אני לא שולח את הילדה לביה"ס ונאלץ להשאירה בבית עם מטפלת שאני מממן בעצמי עד שהעניין יוסדר".

שייך גהאד חלבי רכז הסעות תלמידים במועצת דאלית אל כרמל, בתגובה: "אנחנו מכירים את המשפחה, המועצה המקומית עושה הכל כדי לעזור להם, פנינו למשרד החינוך בעניין ההסעות יותר מפעם ורצינו שתהיה הסעה נפרדת, אנחנו מטפלים מול משרד החינוך לטובת המשפחה לא נגדה, ועוד טענו בפני משרד החינוך שאנחנו לא מסכימים לקיצוצים שיפגעו בתלמידים".

משרד החינוך "כל הכסף הדרוש ומגיע לרשות המקומית משולם במלואו".

 

 

 

פורטל הכרמל

פרסומת

תגובות

מומלצים