עוול שנגרם לילדה מרותקת מדליה

סוגיה קשה שחווה משפחה מדאלית אל כרמל שיש להם ילדה בעלת צרכים מיוחדים שלומדת במסגרת חינוכית בחיפה, היא נוסעת ברכב עם עוד 4 ילדים, בניגוד להוראות, גהאד חלבי "אנחנו עם המשפחה ודורשים ממשרד החינוך לא לקצץ", משרד החינוך "כל הכסף להסעות הועבר למועצה".

07.11.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
עוול שנגרם לילדה מרותקת מדליה

 

סיפור מקומם של ילדה קטנה שמרותקת לכסא גלגלים ולומדת במסגרת חינוכית מותאמת באזור חיפה, הילדה מוצאת את עצמה נוסעת ברכב הסעות עם עוד 4 ילדים באותו רכב, מה שנוגד את התקנון שנקבע בחוזר משרד החינוך שעל הרשות לתת את ההסעה לאותה ילדה היא ועוד אחת בלבד.

כל העניין של הסדרת ההסעה, כדי שהילדה לא תיפגע בזמן ההגעה למערכת הלימוד ובחזרה הביתה שתגיע בזמן ולא מה שקורה היום, שהילדה מבלה הרבה שעות בדרכים, מה שמקשה עליה וגורם עוול אישי.

המשפחה מספרת לפורטל הכרמל והצפון: "לאחר מאבק מול המועצה ומשרד החינוך בשנה שעברה הילדה זכתה להסעה נפרדת הלוך וחזור, לבי"ס הלב הקדוש בחיפה, זה היה בהסכם ויש מכתב ממשרד החיניך בנדון".

הורי הילדה: "סוכם שהילדה תסע ברכב המשלב עוד תלמיד נוסף לבי"ס אחר בחיפה. נכון להיום נוסעים באותה הסעה עוד 4 תלמידים נוספים, לכמה בתי"ס בחיפה, בניגוד להנחיות משרד החינוך. עקב המצב שנוצר יש כל הזמן עיכובים בבוקר, ואנחנו נאלצתים להגיע באיחור לעבודה מדי יום".

"מה שיותר גרוע מזה, שהמורה של הילדה נאלצת לחכות להסעה בסוף יום הלימודים מעבר לשעות הלימוד, מה שגורם לאי נעימות מול המורה והנהלת ביה"ס".

אביה של הילדה: "נכון להיום אני לא שולח את הילדה לביה"ס ונאלץ להשאירה בבית עם מטפלת שאני מממן בעצמי עד שהעניין יוסדר".

שייך גהאד חלבי רכז הסעות תלמידים במועצת דאלית אל כרמל, בתגובה: "אנחנו מכירים את המשפחה, המועצה המקומית עושה הכל כדי לעזור להם, פנינו למשרד החינוך בעניין ההסעות יותר מפעם ורצינו שתהיה הסעה נפרדת, אנחנו מטפלים מול משרד החינוך לטובת המשפחה לא נגדה, ועוד טענו בפני משרד החינוך שאנחנו לא מסכימים לקיצוצים שיפגעו בתלמידים".

משרד החינוך "כל הכסף הדרוש ומגיע לרשות המקומית משולם במלואו".

 

תגובות

5. מן הישוב לפני 5 חודשים
בקיצור נמרץ
4. עספיה לפני 5 חודשים
חבורת גנבים
3. חלבי אמתי לפני 5 חודשים
רפיק תסתכל לילדה הזו בעיניים
2. הורה מודאג מהמצב דלית אל כרמל לפני 5 חודשים
בושה בושה מועצה כושלת
1. مواطن לפני 5 חודשים
מהכפר

מומלצים