ערן דורון:"השלטון המקומי יכול להפעיל את כל מסגרות החינוך"

יו"ר וועדת החינוך במרכז המועצות האזוריות: "השלטון המקומי יכול להפעיל את כל מסגרות החינוך מ א' ועד יב' – רק אפשרו לנו". אנו מציעים לתת הרבה יותר סמכויות לרשויות – בדיוק כמו שנותנים לנו למניעת הדבקות".

15.11.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ערן דורון:"השלטון המקומי יכול להפעיל את כל מסגרות החינוך"

 

ערן דורון, ראש מועצת רמת הנגב, ויו"ר וועדת החינוך במרכז המועצות האזוריות הכריז הבוקר בוועדת החינוך של הכנסת כי השלטון המקומי יכול לפתוח את כל שכבות הלימוד ללימודים במידה ויעניקו לו את הסמכות לפעול באופן דיפרנציאלי.

"ברגע שקיימת שונות כה גדולה בין מועצה למועצה והאוכלוסייה בהן  - הניסיונות של משרד החינוך למתן פתרון כולל ודומה לכולם נועדו לכישלון. אני למשל, יודע הכי טוב מה קורה אצלי במרחב – כך למשל, תוך פחות מ 36 שעות קטעתי שרשרת הדבקה אצלי במועצה. יש כל כך הרבה מה לעשות והרצון של משרד החינוך להוביל לפתרון כולל וכללי במודל "מכסחת דשא" עבור כולם – לא יכול להחזיק.

אנו מציעים לתת הרבה יותר סמכויות לרשויות – בדיוק כמו שנותנים לנו למניעת הדבקות. תנו לנו לעשות מרחבי למידה בישובים, תנו לנו לבצע זאת לכל השכבות והוכחנו זאת כבר. הפתרונות נמצאים אצלנו בידיים. ככל שמשרד החינוך ימשיך לנסות להביא פתרון אחד ואחיד לכלל מדינת ישראל  - זה לא יצליח לאור הצרכים השונים והמאפיינים השונים של כל ישוב וישוב במועצות האזוריות. אנחנו יכולים להחזיר את הלימודים לכל השכבות – רק אפשרו לנו"

תגובות

מומלצים