פסיכולוג במכללת תל חי ירצה מאסר בגין מעשה מגונה

יוסף לזר, פסיכולוג, מרצה וחוקר מוח לשעבר במכללת תל חי שהורשע בשתי עבירות של מעשה מגונה בין מטפל נפשי למטופל, ירצה מאסר בפועל למשך שנתיים.

28.04.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פסיכולוג במכללת תל חי ירצה מאסר בגין מעשה מגונה

 

בתחילת שנת 2014 פנה המתלונן, סטודנט במכללה, אל לזר כדי שיערוך לו אבחון להפרעות קשב וריכוז. בסיום האבחון התפתח קשר הדוק בין השניים אשר כלל שיחות בעלות אופי אישי וטיפולי בטלפון, בהתכתבויות מייל ומסרונים, ומפגשים פנים אל פנים.

בהמשך ניסה לזר להדק את היחסים בינו לבין המתלונן על ידי סיפורי שווא כדי ליצור תלות של המתלונן בו. הוא סיפר למתלונן כי היה בעבר סוכן מוסד, וכי עדיין עליו לצאת מדי פעם למשימות חשאיות בעורף האויב בהן הוא מסכן את חייו. הוא ביקש מהמתלונן לדאוג לסידורי הלוויתו ולמשפחתו במקרה הצורך.

כמו כן הוא טען שהוא חולה סרטן סופני, ואף טען כי מינה את המתלונן ל"אפוטרופוס" שלו וזייף צוואה לפיה כביכול הוא מוריש למתלונן את רכושו.

בנוסף ביקש לזר מהמתלונן לחפש עבורו דירה קרובה לביתו, כדי שהמתלונן יוכל לסייע לו. המתלונן, שהאמין כי לזר אכן חולה, נעתר ומצא לו דירה סמוכה לדירתו. בתקופה זו העניק לזר למתלונן "טיפול" שכונה "סשן לילה" אשר כלל עישון סמים, עירום ומגע פיזי באברי המין של המתלונן.

בשנת 2015 התקיים ללזר שימוע לקראת פיטורין במכללה לאחר שהוברר כי קיים קשרים חריגים עם מספר סטודנטים, ביניהם המתלונן. לאחר השימוע הוצגה לו האופציה להתפטר או להיות מפוטר, ועל כן הוא התפטר מהמכללה.

לאחר הפסקת עבודתו במכללה, חשש לזר כי המתלונן יספר את שארע לגורמים נוספים, או אף יתלונן נגדו במשטרה, וכי תיפתח נגדו חקירה. לפיכך, הוא שלח למתלונן הודעה ובה ביקש ממנו לא לדבר עם אף אחד אודות הקשר ביניהם.
לזר הורשע בשתי עבירות של מעשה מגונה בין מטפל נפשי למטופל, קבלת דבר במרמה, זיוף כדי לקבל דבר ושימוש במסמך מזויף.

בית המשפט גזר עליו עונש מאסר בפועל למשך שנתיים, מאסר על תנאי, קנס ותשלום פיצוי למתלונן בגובה 150 אלף שקלים.

 

תגובות

מומלצים