פסיכומטרי ללקויי למידה איך לעבור אותו בהצלחה?

בעבר, לקויי למידה רבים כלל לא היו מאובחנים, ולכן רבים מהם נשרו ממסגרות הלימודים, לא הצליחו להתקבל ללימודים גבוהים ונותרו בעבודות ממוצעות ועם קושי משמעותי להתקדם בחיים.

18.01.2019 מאת: פורטל הכרמל
פסיכומטרי ללקויי למידה איך לעבור אותו בהצלחה?

לשמחתנו הרבה, היום ישנה הרבה יותר מודעות לקיומן של לקויות הלמידה השונות, והרבה יותר תלמידים מאובחנים כבר מגילאים קטנים יחסית, כך שהם יכולים לדעת בדיוק למה הם זקוקים ולנהל את יכולות הלימודים שלהם בצורה מתאימה.

בזכות האבחונים לקויי למידה רבים מצליחים לסיים את התיכון בהצלחה, לעבור פסיכומטרי ללקויי למידה ולהשלים לימודים גבוהים במגוון רחב של תחומים מקצועיים. כמובן, השלב הראשון לפני הלימודים הגבוהים, הוא מבחן הפסיכומטרי הלא פשוט. לא פשוט לכל אחד, ובמיוחד לא פשוט עבור לקויי למידה.

אז כיצד ניתן לעבור את המבחן בהצלחה גדולה יותר? כיצד אדם בעל לקות למידה יכול להגדיל את הסיכויים שלו להצליח במבחן הפסיכומטרי? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

קבלו את כל העזרה הנדרשת

בעקבות המודעות הרבה הקיימת היום ללקויות הלמידה, ישנם הרבה מאוד כלים שיכולים לסייע לאלו שסובלים מלקויות למידה שונות. בין אם זה מבחן פסיכומטרי ללקויי למידה בעל פה, בוחנת מסייעת, הארכת זמן ועוד. לכן, אל תתביישו לבקש את העזרה לה אתם זקוקים, ואם אתם באמת זכאים לה – תוכלו לקבל אותה.

אם כבר אובחנתם בבית הספר, תוכלו להגיע עם תוצאות האבחונים אל הועדה המקבלת את ההחלטה, ואם לא ייתכן כי תצטרכו לבצע אבחון מחדש ולפי זה לראות מה תוכלו לקבל. כל סיוע כזה יכול להיות משמעותי מאוד עבורכם במבחן פסיכומטרי ללקויי למידה, ולכן לא כדאי לוותר על האפשרות לקבל סיוע כזה.

הכירו את עצמכם

בתקופה של מבחן הפסיכומטרי אתם כבר לאחר לא מעט שנים של לימודים, ואתם כבר בוודאי יודעים היכן מתרכז הקושי שלכם, מה יכול להפריע לכם בזמן המבחן, אילו תחומים הם מורכבים יותר עבורכם ועוד. דעו להכיר את עצמכם ועל פי זה הכינו את עצמכם לקראת המבחן. לדוגמא, אם מתמטיקה הוא התחום בו אתם מתקשים – השקיעו יותר בלימודים מהסוג הזה ומצאו שיטות שיסייעו לכם להצליח בו יותר.

היעזרו במורים מומחים

היום ניתן למצוא אנשי חינוך ומורים בעלי ניסיון והתמחות בלימודים עבור לקויי למידה. מורים כאלו אשר מבצעים הכנות למבחן פסיכומטרי ללקויי למידה מאפשרים לבעלי לקויות למידה להגיע מוכנים יותר למבחן וללמוד טוב יותר לקראתו.

אם אתם עומדים להירשם ללימודי הכנה למבחן הפסיכומטרי שלכם, אל תוותרו על כך, ואל תנסו ללמוד בכיתה רגילה כמו כולם. פנו אל אנשי מקצוע מומחים אשר מכירים היטב את התחום ויכולים להעניק לכם את כל הסיוע הנדרש בכדי להצליח במבחן. בסופו של דבר, מדובר במבחן בעל השפעות רבות על כל העתיד שלכם, ולכן חשוב מאוד שתדעו להשלים אותו בצורה נכונה ועל הצד הטוב ביותר.

 

תגובות

מומלצים