פרויקט שנלי לקידום בריאות הפה לילדי בצפת

פרויקט שנלי לקידום בריאות הפה והשיניים לילדי העיר יחל לפעול בצפת- ללא עלות!, בשורה גדולה למערכת החינוך ולתושבי צפת!. ראש עיריית צפת שוקי אוחנה המקדם את הפיכת העיר צפת ל'עיר מעודדת בריאות וספורט' סיכם על כניסתה של תכנית "שנלי" לעיר צפת.

02.11.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פרויקט שנלי לקידום בריאות הפה לילדי בצפת

 

תכנית 'שנלי' הינה תכנית חדשה וייחודית שמטרתה לדאוג לבריאות הפה של תלמידי מערכת החינוך. התוכנית תכלול שלושה מפגשי הסברה לילדי גן חובה ובדיקת רופא שיניים ללא עלות, ושני מפגשי הסברה וחינוך לתלמידי א-ט ובדיקת רופא שיניים- ללא עלות.  כאמור, באמצעות התוכנית יזכו הילדים לכלים לשמירה על בריאות הפה כאשר ההורים לא יחויבו בתשלום או בהשתתפות כספית. התוכנית תופעל באמצעות אנשי מקצוע שהוכשרו ובשיתוף הצוות החינוכי.

אוחנה, הנחה על יצירת תכנית המותאמת גם למגזר החרדי בצפת ובימים אלו מגבשים תכנית מותאמת למגזר החרדי ולזרמיו השונים. במסגרת זו, יונגש מיידע עדכני בנוגע לשמירה על בריאות הפה, שמירה על אורח חיים בריא, מניעת גורמי סיכון, סביבות תומכות המאפשרות שמירה על הבריאות בבתי הספר וגני ילדים והכל בצורה לימודית חווייתית  ויצירתית.

כבר בשבועות הקרובים, בעיצומו של החורף הקרוב תחל התכנית לפעול בצפת . במקביל, פועל יו"ר חינוך חרדי הרב ישראל סברדלוב לאיתור אנשי מקצוע המתאימים לכך וגיבוש צוות  חרדי למוסדות החינוך החרדים בצפת.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים