פרופסור רון רובין בא לתיכון רונסון בעוספיה

הדגש של עוספיה והפיילוט של ראש המועצה וגיה כיוף בנושא החינוך מביא צעד חשוב לטובת העתיד החינוכי בכפר בשיתוף ד"ר סועאד אבו רוכן ומנכ"ל אורט צבי פלג והתלמידים שמפתיעים.

11.01.2018 מאת: אמילי חלבי
פרופסור רון רובין בא לתיכון רונסון בעוספיה

הביקור של נשיא אוניברסיטת חיפה בתיכון הוא חשוב, אבל מה שמפתיע בו אותם תלמידים שבית הספר משקיע בהם בחוגים בטכניון ובאוניברסיטת חיפה, כבר במסגרת הלימודים התיכוניים.

ראש מועצת עוספיה וגיה כיוף הביע נכונות להשקיע סכום של 250 אלף ש"ח לשיתוף פעולה בין תיכון רונסון, דתי אלאשראק, רשת אורט ואוניברסיטת חיפה. לראות ולהתגאות בתלמידים שמצליחים לרגש כל מי ששומע וצופה בפרוייקטים שלהם.

נשיא אונ' חיפה פרופ' רון רובין אמר לנו שבמקרים רבים בשל הפסיכומטרי מפסידים תלמידים יהלומים שיכולים להיות פוטנציאל עתידי שלא מקבלים אפשרויות במצב זה. פרופ' רון התחייב למצוא יחד עם רשת אורט את הדרך לקרב את התלמידים לאוניברסיטה.

מנכ"ל אורט צבי פלג העלה את סוגיית הפסיכומטרי, והצביע על הבעיה העיקרית של המגזר שזה השפה והמכשולים הנוספים שנתקלים בהם התלמידים, " הגיע הזמן שמדינת ישראל תבטל לחלוטין את הפסיכומטרי ותעצים את התלמידים שלא ינשרו".

ראש המועצה וגיה כיוף שמוכן להשקיע כל משאב לטובת חינוך ואקדמיה לכל תלמיד בעוספיה אומר דברים קשים בפני הסגל האקדימי ומעביר את הלפיד למגרש שלהם.

ד"ר סועאד אבו רוכן יחד עם תלמידי רונסון הציגו בצורה הכי מכובדת ומוחשית את היכולות של הבית ספר והתלמידים שהשמיעו את דבריהם בפני נשיא האוניברסיטה ופמלייתו שלא היה יכול להתעלם מהמצוקה האמיתי שנמצאת.

ד"ר סועאד אבו רוכן: "הסגל האקדמי הבין מה הם החסמים שעומדים בפני התלמידים והמסר לתת למשאב האנושי והפוטנציאל בתלמידים להוכיח מה הוא יכול לעשות".

יש לציין שאוניברסיטת חיפה שרחוקה מספר דקות נסיעה מעוספיה, ומשתפת פעולה עם מוסדות חינוך בינלאומיים, זה יהיה מאוד מוצלח אם תקח את תלמידי רונסון תחת כנפיה, זה יהיה צעד חשוב ותורם למען התלמידים ושילובם באקדמיה.

כשמדברים על הצלחה בחינוך זה דורש לחפש אמצעים ויכולות וזה מה שמובילה מועצת עוספיה, עתיד חינוכי לתלמידים.

 

נשיא אונברסיטת חיפה פרופ רון רובין

תגובות

2. مواطن לפני 11 חודשים
وجيه كيوف سياسي ١
1. תושב הכפר לפני 11 חודשים
וגיה וגיה וגיה

מומלצים