ציוני תלמידי ישראל מהנמוכים במדינות המתפתחות

חלשים בקריאה, מתמטיקה ומדע, ציוני תלמידי ישראל במבחן הבינ"ל נחשפים, לפי ממצאי מבחן פיזה שהתקיים ברחבי העולם ב-2018, ופורסמו על ידי ה-OECD, ציוני תלמידי ישראל נמוכים מהממוצע במדינות המפותחות.

04.12.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ציוני תלמידי ישראל מהנמוכים במדינות המתפתחות

חיה פינקל גרינברג ורונן רחמני

 

הציונים בחברה הערבית בשפל חסר תקדים. כמו כן, נמצאו פערים בהישגי תלמידים מרקעים שונים. משרד החינוך: "נקים צוות מיוחד לייעול התוכניות" היום בחדשות בדיוק מהסיבות הללו הקימו חיה פינקל ורונן רחמני את מרכז הלמידה והעצמה lets learn, מתוך רצון לעבוד וללמד ילדים אנגלית ,מתמטיקה, פיסיקה באסטרטגיות למידה שלא נמצאות כיום במערכת החינוך. 

רונן רחמני מייסד של MyThematix וחיה פינקל מלמדים מתמטיקה, פיסיקה ואנגלית בשיטות ייחודית. "כולנו מודעים לעובדה שמערכת החינוך לא נותנת לנוער כלים להבין מתמטיקה, במיוחד תלמידים שלומדים 5 יחידות המעבירים שעות ושנים בבית ספר בדגש על פתרון תרגילים, תוך כדי התעלמות מחשיבה אסטרטגית מתמטית שהיא חיונית ובלתי נפרדת מתהליך הלמידה. כדי להתמודד עם המצוקה רונן מפתח בימים אילו אפליקציות ייחודיות, שמאפשרות לזהות את הרמה, היכולות והקשיים של התלמידים מבחינה מתמטית. "זה נותן לנו פרופיל מדויק על מצב התלמיד ונקודות החולשה/חוזקה ומאפשר להתאים באופן פרסונלי את תכנית הלימוד לתלמיד\ה בעזרת טביעת האצבע האישית".

 חיה פינקל  שמה לה למטרה לגרום לילדים לאהוב ללמוד אנגלית ומתמטיקה בשילוב העצמה אישית. "אני רואה כמה הילדים לא מממשים את הפוטנציאל הגלום בהם במסגרות החינוך והמטרה שלי היא לעזור להם להתרומם ולהאמין בעצמם ולהבין כי כשלון הוא חלק בלתי נפרד מההצלחה. גם אני לכשעברתי משבר אישי לא פשוט, למדתי שאפשר להצליח, להתמודד עם משברים, להתרומם מהם ותוך כדי להגשים חלומות ולהשיג יעדים. המוטו שלי הוא: 'אין דבר שאתה לא יכול/ה לעשות – זה רק אתה' ולכן חשוב היה לי להתחיל לעבוד עם ילדים על העצמה כבר מגיל צעיר".

 

תגובות

1. עתיד מוצלח ומתקדם לפני 8 חודשים
מהפך בשעות ההוראה..

מומלצים