קורס פסיכומטרי בשנת 2021

אם גם אתם מתכננים ללמוד כבר בשנה הבאה, ורוצים להתקבל ללימודים במכללה או אוניברסיטה יש סיכוי מאוד גדול שתחילה תאלצו לעבור את מבחן הפסיכומטרי, בהתאם לתנאי הקבלה לתואר אליו אתם מכוונים.

23.09.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
קורס פסיכומטרי בשנת 2021

 

כיום זה ברור שלציון במבחן הפסיכומטרי יש תפקיד מאוד חשוב בקבלה שלכם ללימודים לתואר באוניברסיטה ולעיתים גם במכללות. בעקבות כך סטודנטים רבים נאלצים לעשות את המבחן שוב ושוב כדי להגשים את רצונם ללמוד בפקולטה אליה הם מכוונים, ונאלצים לדחות את ההרשמה לתואר. כדי לעלות את סיכוי ההצלחה של הסטודנטים לעבור מבחן זה, קמו בעשורים האחרונים מגוון של קורסים שמתמחים במבחנים מסוג זה, ובכך משפרים את הסיכויים של הסטודנטים להגיע לציון אליו הם מכוונים.

כיצד להתכונן אל הבחינה?

לאחר שהחלטתם מה אתם רוצים ללמוד, ואיפה בדקו את תנאי הקבלה. במידה ובשל תנאי החלטתם לגשת לבחינה הפסיכומטרית כדאי לבדוק את תאריכי הבחינה שיאפשרו לכם לקבל את הציון בזמן ולהירשם ללימודים. הבחירה הבאה שלכם תהיה כיצד להתכונן אל הבחינה בצורה הטובה ביותר.

מדוע כדאי לעשות קורס?

למבחן הפסיכומטרי ניתן ללמוד לבד, וברשת יש מגוון של תכנים ומבחנים לדוגמא. אך בשביל להגדיל את סיכויי ההצלחה מומלץ לשקול ללמוד בקורס.

את קורס הפסיכומטרי מלווה מדריך מקצועי בעל ניסיון והכרות מעמיקה עם הבחינה הפסיכומטרית ומאפשר לענות על שאלות באופן פרטני וספציפי לכם, בשונה מלימודים באופן עצמאי. בנוסף מלבד הידע המקצועי, מדריך בקורס פסיכומטרי משתמש גם להנעה למוטיבציה, ותמיכה רגשית מול הבחינה, בשל הידע והניסיון שלו מול תלמידים רבים.

סיבה נוספת לעשות קורס, היא האפשרות להתנסות בסימולציות כיתתיות, המאפשרות לסטודנטים להתמודד עם מצבי לחץ בזמן הבחינה. התנסות זאת מאפשרת להכיר בטעויות שאנחנו עלולים לעשות בזמן הבחינה האמיתית ולמנוע אותם, בשונה מלמידה עצמית אשר לא ניתן להתמודד בצורה דומה.

איך לבחור קורס פסיכומטרי בשנת 2021?

כאשר בוחרים מכון לקורס פסיכומטרי, יש מספר קריטריונים שחשוב לשים לב אליהם:

רמת הוראה וחווית למידה: כאשר בוחנים את רמת ההוראה מומלץ לא להסתמך על תלמיד אחד והציון הספציפי שלו. כדאי לבחון אם המדריכים במכון בעלי ניסיון וותק של הוראה, וכיצד חווית הלמידה באותו מכון.

פיתוח והדרכה: חשוב לבדוק האם המכון עובד על מחקר ופיתוח? מעצים את הידע של המדריכים? האם הם מעודכנים ובעלי ממיומנויות מתקדמות בהוראה?

מעבר לאונליין: איך המכון מתמודד עם מעבר לאונליין בשל המצב? האם מצליח להפיק את היתרונות שיש בלמידה מרחוק? האם מתאים את עצמו לצרכיו של התלמיד שלומד מהבית? האם הקורס במסגרת למידה עצמית או בשיתוף עם עוד תלמידים?

לסיכום,

מבחן הפסיכומטרי הוא מבחן הדורש המון השקעה, וחשוב להשקיע המון זמן של למידה גם בבית ואם תשבו ותלמדו בנוסף לשעות הקורס, הסיכוי להגיע אל הציון המבוקש יורד.

 

תגובות

מומלצים