רוקדים עם צעירים וצעירות בעוספיה

להקת הפולקלור העממית "عروس الكرمل" שמובילה אנעאם אבו רוכן ומשפחתה מעוספיה, שחבריה צעירים וצעירות מהכפר, להסתכל על הביצוע המוכשר והיפה שהצעירים למדו ממאמנם עמאד אבו רוכן, נותן הרבה שמחת חיים, סרטון

27.06.2018 מאת: פורטל הכרמל
רוקדים עם צעירים וצעירות בעוספיה

זה חוג לכל דבר שמתקיים מזה תקופה בבניין שכור ששייך לנוער הדרוזי בעוספיה, אנעאם אבו רוכן ומשפחתה משקיעים משאבים בלי שום תמורה, להעניק לצעירים ולצעירות אפשרות שילוב אומנות הדבקה והשתלבות בתחרויות העולמיות.

שתי הנערות לוזאן סקר ומורן אבו תמימה, פיתחו בנוסף לאומנות הדבקה את קולן המיוחד, שמלווה את הדבקה בכל מופע ב"זגרוטה" המפורסמת לולוליששש.

המשאבים הרבים שמושקעים בבני נוער, באים על חשבונה של אנעאם אבו רוכן שהתאהבה בדבקה דרך שתי הבנות הגדולות שלה כנאר ואלין והילדה הקטנה שכבר נמצאת חזק בראש הדבקה.

דבקה זה דבר ייחודי שמחדיר שורשים ותרבות בבני נוער הצעירים, לשמר תרבות של אוכלוסייה ודרך הדבקה להציג את התרבות לאחרים בארץ ובעולם.

אנעאם רואה במה שהיא עושה שליחות, היא מחבקת את בני הנוער ונותנת להם מרחב חינוכי ובעיקר שומרת שהם ימשיכו להצליח בלימודים.

אנעאם : "זה היה הימור לקחת את הלהקה בלי שום גוף מממן ולקדם את הצעירים, אנחנו התחלנו מאפס, זה לקחת אחריות על הלהקה ולקדם אותה, במסגרת חוג בלתי פורמלי שלא שייך למסגרת חינוך, אחת המטרות ששמנו זה להמשיך את הערכים והמורשת הדרוזית, התחלנו עם 10 רקדנים תוך עשרה חודשים הפכנו ל 30 רקדנים".

"מספיק לי שכל הבנות והבנים בלהקה קוראים לי אמא וזה מספק אותי".

הנערים בלהקה מעידים ואומרים: "אנחנו כאן מצאנו את הבית שלנו, אוהבים את המקום ורוצים להמשיך להיות חלק בבית הזה".

בקרוב הלהקה הולכת להציג בפסטיבל אירופאי יחד עם עוד מדינות.

מאמן הלהקה עמאד אבן רוכן, בעל ניסיון רב והרבה שנים במקצוע, מעביר את הדברים לצעירים בצורה מקצועית ומלמד אותם את הצעדים של הדבקה, בנוסף להתנהגות טובה.

עמאד: "כל עדה יש לה את הפולקלור שלה, אני עירבבתי את הישן עם החדש, בנוסף לריקוד האסלי הישן, בלהקה יש את כל הגילאים, אנחנו מתאמנים כל שבוע".

הדבר המרגש והמשמח ביותר של הלהקה זה להופיע בבית ולהציג את מה שהם יודעים.

כל מי שמתעניין בלהקה ורוצה לראות אותם מופיעים, יכול ליצור קשר בטל 0537219388

 

דבקה דרוזית עוספיה 2018

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים