רפורמה בהכשרת המורים והגננות בישראל

ברפורמה: תכנית חדשנית ללימודי תואר ראשון ושני בהוראה בתוך 5 שנים וקיצור משך הלימודים לתואר ראשון מ- 4 ל- 3 שנים, עוד בשינויים: הכפלת שעות ההכשרה המעשית במוסדות החינוך.

26.02.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
רפורמה בהכשרת המורים והגננות בישראל

תמונה להמחשה

 

יו"ר המל"ג, השר יואב גלנט: "חינוך ילדי ישראל מוצב בראש סדר העדיפויות הלאומי וכדי להבטיח את הצלחתם, אנחנו משביחים את איכות ההוראה באמצעות הכשרתם של צוותי החינוך וההוראה. למסקנות ועדת ודמני-ענבר תרומה חשובה ומשמעותית בהשגת היעד של הכשרה מיטבית ברוח התקופה ובהתאמה לאתגרי העולם הדיגיטלי. מדובר בבשורה משמעותית עבור הסטודנטים והסטודנטיות להוראה אשר מהווים את דור העתיד של מערכת החינוך במדינת ישראל".

המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג)  אישרה את המתווה החדש שגובש על ידי ועדת מומחים ל"בחינת מבנה ומתווה ההכשרה להוראה במוסדות להשכלה גבוהה בישראל". למוסדות המכשירים תהיה האחריות והאוטונומיה האקדמית לתכנון ויישום ההכשרה כך שישקפו את החזון, האידיאולוגיה, הערכים והצרכים הרלוונטיים.

תכניות ההכשרה יבטיחו הכשרה רלוונטית ועדכנית, כל המורים בחינוך היסודי יוכשרו במסגרת חוג ייעודי חדש ליסודי שיכלול לצד אוריינות שפתית, היבטים של חינוך כיתה, הכלה והשתלבות ומבחר מקצועות היסודי.

בנוסף, כל תכנית תחויב להביא לידי ביטוי הכשרה שמשלבת ילדים עם צרכים מיוחדים לצד מניעת גזענות ולימודי מגדר. למוסדות להשכלה גבוהה יינתנו שלוש שנים ליישום המתווה.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים