שותלים לזכרו של יוסף מועדי

רב"ט יוסף מועדי ז"ל נהרג במבצע עופרת יצוקה, תלמידי אנקורי, בית הספר בו למד, הגיעו למצפור על שמו וביחד עם אביו סמיר ובני משפחתו ערכו טקס נטיעות מרגש.

06.02.2018 מאת: אמילי חלבי
שותלים לזכרו של יוסף מועדי

רב"ט יוסף מועדי, מכפר ירכא, נפל בתחילת שנת 2009 במבצע עופרת יצוקה, כאשר טנק של צה"ל ירה בשוגג פגז לבית במחנה הפליטים ג'בליה בו שהו לוחמי גולני. כתוצאה מהפגיעה, נהרגו 2 לוחמים נוספים: סמ"ר ניתאי שטרן ורס"ן דגן ורטמן.
לאחר מותו, הקימה משפחתו של מועדי מצפור מרהיב ביער קרית אתא אשר נושא את שמו ומשקיף אל נחל ציפור, עמק זבולון ופסגות הכרמל.

השבוע, במסגרת ציון חג הט"ו בשבט, הגיעו למצפור תלמידי אנקורי צפון (קרית ביאליק) בית הספר בו למד מועדי, וביחד עם בני משפחתו ונציגי קק"ל ערכו טקס מרגש, שכלל נאומים, נטיעת עצים, שתילת פרחים וכיבוד קל.

אביו של יוסף, סמיר מועדי, סיפר לנוכחים על ילדותו של בנו, אשר אהב בין היתר לשיר ואף כונה "הזמיר הדרוזי", וכן הקריא את מכתב ההספד שכתב מחנכו של יוסף, אייל מוזר.

ורדית הלוי, מנהלת הקמפוס ציינה: "רשת אנקורי זכתה להכיר משפחה חזקה ואמיצה שמנציחה את יקירה בכל דרך ואמצעי. בשנים האחרונות, התחזקו הקשרים בין המשפחה לתלמידים ואף הוקם חדר הנצחה בקמפוס הנושא את שמו ואת סיפורו של יוסף. אני מקווה שנדע רק אירועים משמחים ושהקשר החזק עם המשפחה יניב דברים טובים אשר ינציחו את יוסף ויסייעו בהפצת סיפור חייו".

התלמידים, ביחד עם אביו של מועדי נטעו עצים ברחבת המצפור, שמעו את סיפור חייו של יוסף ונהנו ממזג האוויר והתצפית הייחודית אשר נשקפת מהמקום.
 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים