שכחו את התלמידה מהחדשני בקבר

שערורייה בטקס הצופים במתחם קבר נביא שועיב עה"ש, ילדה מבית ספר יסודי חדשני, נשכחה במתחם הקבר עד שמשפחה מדליה גילתה את הילדה, איתרה את הוריה והחזירה את הילדה לדליה, המקרה לא דווח למשרד החינוך.

28.05.2018 מאת: חסין חלבי
שכחו את התלמידה מהחדשני בקבר

מקרה מזעזע של התנהגות לא ראויה לאנשי חינוך, במיוחד כלפי תלמידה שמגיעה מבית ספר יסודי, שמצבה מאוד רגיש ומצריך יתר יחס והתחשבות.

יו"ר ועד הורים ישובי אנס חדיד אמר למערכת: "אנו רואים את המקרה בחומרה רבה, בסוף השבוע שעבר פניתי למנהלת מחלקת חינוך במועצת דאלית אל כרמל חיה ילניק, שלקחה את העניין לטיפולה".

ביום חמישי 17/5/18 התקיים טקס הצופים השנתי בקבר נביא שועיב עה"ש בחיטין. בטקס לקחו חלק תלמידי בתי ספר מהכפרים הדרוזים, כולל דאלית אל כרמל ועוספיה.

בקבוצה של דאלית אל כרמל בסוף הטקס, ילדה אחת משום מה הושארה במתחם הקבר, לא ברור מה קרה, לטענת המארגנים שהיא רצתה ללכת הביתה עם דודה שלה, אף אחד לא בדק ולא יצר קשר עם הוריה אם הם מסכימים לזה ויודעים.

אחרי שכולם התקפלו הביתה בשעה 20.00, לקראת השעה 21.00 משפחה שהם תושבי דאלית אל כרמל, הבחינו בילדה שוכבת באזור המעיין, העירו את הילדה ושאלו למה היא נמצאת שם, ואם היא יודעת מה מספר הטלפון של הוריה.

תושב דליה שהתקשר להורים של הילדה, נדהם לגלות שמדובר בילדה מבית ספר חדשני, מיד ההורים התקשרו למחנכת שטענה שהילדה נשארה עם דודתה, ההורים ניתקו את השיחה עם המורה וחזרו למשפחה מדליה שמצאה את הילדה וביקשו שהם יסיעו את הילדה איתם לביתה.

למחרת ההורים פנו לועד ההורים אחרי שלא קיבלו תשובה מהמחנכת למה זה קרה, אפילו המנהל סעיד חלבי לא טרח להרים טלפון להורים.

רק אחרי התערבות פורטל הכרמל ומחלקת החינוך בדליה, נוצר הקשר עם ההורים והועלו כל מני הסברים, שזה נהוג שהורים אוספים את הילדים ממתחם הקבר בחזרה הביתה.

פורטל הכרמל שפנה באופן רשמי לחקור את העניין, נתקל בקיר אטום, כאילו שמישהו דאג לטאטא את הלכלוך מתחת לשטיח, זה דבר לא מתאים למערכת חינוך מתקדמת, אין פה כוונה לפגוע באיש, אבל מקרה כזה שקורה, מיד המערכת הייתה צריכה לטפל בו ולהגיע למסקנה ולא למרוח את זה 14 יום, מבלי לדווח לשום גורם.

פורטל הכרמל אחרי כל כך הרבה זמן פונה למחוז במשרד החינוך ומקבל את התגובה הנ"ל "הנושא בבדיקה של הגורמים המקצועיים במשרדנו, יחד עם מפקח הצופים", זו הייתה תגובה ראשונית של משרד החינוך ואז אנחנו שאלנו אם ידוע למשרד על המקרה? הם ענו "בתכלס המחוז יודע עכשיו מהפניה שלכם".

והשאלה שנשאלת, האם ילדיכם בידיים נאמנות?.

 

תגובות

14. ריאליסטי לפני 1 שנה
האוכל שבישלנו מהעבר אוכלים עתה!!
13. הורה לפני 1 שנה
בדיקת השלכות שליליות של חודש התרבות על התלמידים
12. מורה מיסודי בכפר לפני 1 שנה
ל....את צריכה להתביש איך מפקרה ילדה בשטח
11. حنان לפני 1 שנה
كلو من المدير
10. בן הכפר לפני 1 שנה
גועל נפש
9. איש חינוך לפני 1 שנה
איך נותנים למנהל כזה להיות
8. הורים מדליה לפני 1 שנה
שטויות
7. אזרח מודאג לפני 1 שנה
מנהל כושל
6. אזרח לפני 1 שנה
ההורים אהבלים
5. ע חלבי לפני 1 שנה
ישיר כח לפורטל הכרמל
4. ע חלבי לפני 1 שנה
המצב גרוע במועצה אין פקוח על בית הספר
3. חשוב לקרוא לפני 1 שנה
מסכן
2. חלבי אמתי לפני 1 שנה
מנהל גרוע
1. אבא לפני 1 שנה
הם משקרים לא נכון ולא בדקו

מומלצים