שמואל אבואב אורח בתכניות שמטפחות צעירים מהפריפריה

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך ערך סיור בתוכניות ארגון שותפויות אדמונד דה רוטשילד. הסיור בתוכניות אפשר למנכ"ל המשרד להכיר את הארגון ותוכניותיו ובעיקר טיפוח צעירים וצעירות מובילים ובעלי פוטנציאל, בעיקר מהפריפריה, צמצום פערים ושוויון הזדמנויות.

27.11.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
שמואל אבואב אורח בתכניות שמטפחות צעירים מהפריפריה

צילום יח"צ שותפויות רוטשילד

 

מנכ"ל משרד החינוך ערך סיור בתוכניות של ארגון שותפויות אדמונד דה רוטשילד

ארגון שותפויות אדמונד דה רוטשילד מאתר ומכשיר צעירים וצעירות מובילים ובעלי פוטנציאל, בעיקר מהפריפריה החברתית-גאוגרפית, בשאיפה לבסס את הדור הבא של מנהיגי ישראל על תפיסות עולם חברתיות ועקרונות הומניים – צמצום פערים, שוויון הזדמנויות, סולידריות וכבוד הדדי.

מנכ"לית ארגון שותפויות אדמונד דה רוטשילד, ענת נחמיה לביא: "שותפויות רוטשילד מובילה תוכניות לפיתוח מנהיגות צעירה ומגוונת בפריפריה בישראל, פעילות זו משתלבת עם פעילות לצמצום פערים בחברה שמוביל משרד החינוך בשנים האחרונות ואנו גאים לייצג את החברה האזרחית בשליחות זו".

במהלך הסיור נחשף והכיר מנכ"ל משרד החינוך את התוכניות השונות של ארגון שותפויות ואת הרצף החינוכי והייחודיות של הארגון וכן את המשתתפים והצוות המוביל:

תוכנית הצוערים לחינוך בלתי פורמלי במכללת אורנים. זוהי תוכנית ייחודית הפועלת לשיפור החינוך הבלתי פורמלי בישראל על ידי טיפוח והכשרת קבוצת מנהיגות לניהול מקצועי. תוכנית זו היא אחת מתכניות הצוערים הפועלת לשיפור השלטון המקומי בישראל על ידי טיפוח והכשרת קבוצת מנהיגות לניהול מקצועי בתחומים המוניציפאליים.

תוכנית קו הזינוק פועלת להכשרתם של צעירות וצעירים בפריפריה החברתית והגאוגרפית להובלה ולשינוי חברתי במטרה להיטיב את איכות החיים בקהילות בהן גדלו ובחברה הישראלית ככלל.

מכון המנהיגות 'מסאר' כפר קרע- נתיב למנהיגות חברתית קהילתית בחברה הערבית. מטרתה לבסס תהליך משמעותי של העצמה אישית וחברתית, לצעירים נבחרים מהחברה הערבית. צעירים אלו עתידים להיות שכבת מנהיגות ערכית, מובילה ואקטיבית בחברה הערבית.

במסגרת המאמצים אשר מוביל משרד החינוך למען קידום שוויון הזדמנויות באוכלוסייה, המשרד תומך ומסייע למכוני מנהיגות חברתית וקהילתית בחברה הערבית וביניהם גם מכון 'מסאר', מבית ארגון שותפויות אדמונד דה רוטשילד.  זאת במטרה לעודד צעירים מתוך החברה הערבית לקחת חלק ולהשתתף בתהליכי שינוי חברתי, תוך קידום תהליכים אישיים של העצמה, השכלה והתנדבות.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים