שרה חסון מקבלת פרס הנוער המתנדב המצטיין

9 בני נוער זכו היום לפרס הוקרה מיוחד מטעם שר החינוך על התנדבותם יוצאת הדופן למען החברה והקהילה, בין הזוכים שרה חסון תלמידת כיתה י"ב בבית הספר עתיד.

15.01.2019 מאת: פורטל הכרמל
שרה חסון מקבלת פרס הנוער המתנדב המצטיין

ביום ג' ה- 15.1.2019 העניק שר החינוך מר נפתלי בנט את פרס המתנדב המצטיין על שם אלעד ריבן ז"ל - תלמיד שהתנדב 'בצופי האש' וחירף נפשו להצלתם של חיי אדם בשרפת הענק בכרמל. 

הפרס הוענק ל- 9 בני נוער, מכל רחבי הארץ וממגוון המגזרים הקיימים בה, שהפגינו מחויבות התנדבותית יוצאת דופן לטובת חבריהם בני הנוער, הקהילה הסובבת אותם והחברה הישראלית בכללותה. בין הזוכים; תלמיד שהקים וממנכ"ל ארגון למען ילדים יתומים, תלמידה שהעמידה תכנית העצמה לילדים במצבים מורכבים באמצעות בעלי חיים, תלמידים שמובילים פעילות לקידום נוער במצוקה, לסיוע לקשישים וניצולי שואה ולשילובם של בני נוער בעלי צרכים מיוחדים.

שר החינוך, נפתלי בנט בירך את הזוכים ואמר: ״כשאני רואה את הנוער הנפלא הזה - אני אופטימי. הם החוסן והכוח של מדינת ישראל, דור העתיד שלנו. אני רואה אותם, בתנועות הנוער, בארגוני החסד וההצלה, בסיוע לקשישים, בהתנדבות עם ילדים ועוד, ושמח על הזכות הגדולה להיות שר החינוך של הנוער הנפלא הזה. בזכותם, למדינת ישראל צפוי עתיד מזהיר. האור הגדול שאתם מפיצים בכל מקום בו אתם נמצאים הוא הדבק שמאחד אותנו כעם, האחריות שאתם לוקחים היא הבסיס האיתן עליו בנויה מדינת ישראל, הערבות ההדדית מאחדת אותנו ומאפשרת לכל אדם להיות חלק במפעל הציוני שנמשך כבר יותר מ-70 שנה. בזכותכם, רוח ההתנדבות של הנער אלעד ריבן ז״ל ממשיכה לפעם. אנא אל תעצרו, הוסיפו והעבירו אותה גם לדורות הבאים - למען מדינת ישראל״.

משרד החינוך, שמואל אבואב: "משרד החינוך מייחס חשיבות רבה לטיפוח ערכי המעורבות החברתית וההתנדבות בקרב בני הנוער. בשנה האחרונה זכינו לברך מעל 100 אלף תלמידי י"ב שסיימו שלוש שנים של עשייה התנדבותית, במסגרת התכנית למעורבות חברתית שמוביל המשרד. מבין המסיימים, כ-22,000 תלמידים התנדבו בארגוני החירום וההצלה, וכ-30,000 פעלו במועדוניות יום לילדים בסיכון. הגידול המרשים במעורבות החברתית בקרב תלמידים משפר את החיים האזרחיים בישראל, ומעצים אותנו כחברה. אני מברך את הזוכים בפרס 'שר החינוך לנוער מתנדב מצטיין', ורואה בהם כמגדלור ערכי ומוסרי".

מתוך מניפת הפעילות ההתנדבותית הרחבה שאותה הובילו הזוכים ניתן לציין את הקמתם של מיזמים חברתיים כגון "משפאחה" המשמשת כארגון גג לילדים יתומים, התכנית לתמיכה והעצמת ילדים באמצעותם של בעלי חיים ומילויים של תפקידי מפתח והנהגה, מתוך מחויבות אין קץ, במסגרת תנועות נוער, ארגוני נוער,  מועצות תלמידים, עמותות סיוע ומערך החירום הלאומי.

מסורת הענקת פרס 'המתנדב המצטיין' היא ביטוי לחשיבות הרבה שרואה המשרד בעידוד בני הנוער להתנדבות ולמעורבות חברתית. המועמדות לפרס נפתחת כל שנה בפני תלמידי י"ב, שהתנדבו במשך כשנתיים נוספות מעבר לנדרש בתכנית 'התנדבות אישית ומעורבות חברתית' שמוביל המשרד ושבעשייתם משתקפת הנהגה, חדשנות וייחודיות.

פורטל הכרמל

תגובות

2. סועאד לפני 6 חודשים
כל הכבוד לך
1. אחת לפני 6 חודשים
גאווה

מומלצים