שר החינוך "נחצו כל הקווים האדומים"

האלימות במגזר עולה מדרגה ומגיעה לבתי הספר, שר החינוך, נפתלי בנט, ומנכ״ל משרדו, שמואל אבואב, ביקרו בבית הספר למדעים בג׳לג׳וליה בו התרחש אירוע אלימות שבמהלכו נורה תלמיד תיכון ע״י חמושים והתייחסו לסוגיה.

08.02.2018 מאת: פורטל הכרמל
שר החינוך

צילום דוברות שר החינוך

"שר החינוך בבית הספר בג׳לג׳וליה: נחצו כל הקווים האדומים, אני מתייחס אליכם כמו לבית הספר של הילדים שלי"

שר החינוך, נפתלי בנט, ומנכ״ל משרדו, שמואל אבואב, ביקרו בבית הספר למדעים בג׳לג׳וליה בו התקיים אתמול אירוע האלימות במהלכו נורה תלמיד תיכון ע״י חמושים. 

במהלך הביקור ביקר השר במקום בו אירעה תקרית הירי, שוחח עם מנהלת ביה״ס, הצוות החינוכי ופגש את התלמידים. 

השר נפתלי בנט אמר כי ״קרה פה מעשה שחצה את כל הקווים האדומים, זה חמור בצורה בלתי רגילה. אנחנו לא נקבל אלימות בבתי הספר. מבחינתי בית הספר הזה הוא כמו בית הספר של הילדים שלי, כל ילד וילדה הם כמו הילדים שלי. כמו שלא הייתי מוכן שתהיה אלימות בבית הספר שלהם  - ככה לא אקבל אותה פה״.*

עוד הוסיף השר: ״בית הספר צריך להיות מקום בטוח, לתלמידים ולמורים, הורים צריכים להיות רגועים כשהם שולחים את ילדיהם לבית הספר מדי בוקר. אנחנו, כמערכת החינוך, צריכים להיות חזקים עם כל הקשיים כי הילדים מסתכלים עלינו ושואבים כוח. *כולנו איתכם, מהמנכ״ל ועד אחרון העובדים, מחזקים אתכם ועומדים לרשותכם. אתם לא לבד״.*

מנכ״ל משרד החינוך, שמואל אבואב: ״באנו לכאן הבוקר כדי לקבל את הילדים, להרגיע אותם, להעביר מסר שבתי הספר הם מקומות בטוחים. דיברנו עם הרשות, שלקחה על עצמה להסדיר אמצעי בטיחות ומצלמות אבטחה בבית הספר, ואנחנו אומרים לתלמידים - אתם באים ללמוד במקום מוגן ובטוח שמאפשר לכם להצליח בסביבה הזו״.

ראש מועצת ג׳לג׳וליה, פאיק רודה: ״זה לא מובן מאליו שהגעתם לכאן היום, לחזק אותנו ולתמוך. אנחנו מודים לכם על הביקור, תלמידי בית הספר עברו חוויה קשה ואנחנו נעשה כל מה שצריך בשיתוף פעולה כדי לסייע להם״.

תגובות

מומלצים