תוצאות בגרות עתיד דליה 79.4 וברונסון 81.1

שר החינוך נפתלי בינט מפרסם את תוצאות הבגרות הארציים, יש שיפור בהרבה מקומות בארץ, בדאלית אל כרמל המצב אכן עלה קצת, עוספיה שיפרה ועלתה באחוז, לדתי אשראק אין תוצאות ברגע זה. המצב החינוכי בדליה נשאר עם סימן שאלה.

18.07.2018 מאת: חסין חלבי
תוצאות בגרות עתיד דליה 79.4 וברונסון 81.1

דאלית אל כרמל, תוצאות אמת של בית ספר עתיד בניהולה של חוזמה והבה, שכבה של 204 תלמידי י"ב 

טוהר בחינות 7.2 אחוז, מחברות פסולות 1.2 אחוז, זכאות לבגרות 79.4%, זכאות לבגרות מצטיינים - 0.5%, בגרות כוללת אנגלית 4 יחידות 38.7%. בגרות כוללת 5 יחידות אנגלית 35.3%. בגרות כולל מתמטיקה 4 יחידות 23.5%. בגרות כוללת 5 יחידות מתמטיקה 7.4%.

עוספיה, תוצאות אמת של בית ספר אורט רונסון, בניהול ד"ר סועאד אבו רוכן, שכבה של 143תלמידי י"ב 

טוהר בחינות 8.2 אחוז, זכאות מצטיינים 2.8%, מחברות פסולות 1.9 אחוז, זכאות לבגרות - 81.1%, בגרות כוללת, אנגלית 4 יחידות 40.6%, בגרות כוללת 5 יחידות אנגלית 34.3%, בגרות כולל מתמטיקה 4 יחידות 31.5%, בגרות כוללת 5 יחידות מתמטיקה 13.3%.

תמונה חינוכית דליה

תמונה חינוכית עוספיה

משרד החינוך מרחיב את השקיפות לציבור, ברמה: מחוזית, רשותית ובית ספרית.

התמונה החינוכית כוללת את מגוון העשייה של בתי הספר בתחום הערכים, הצוות החינוכי וההישגים הלימודיים 
לראשונה הנתונים מוצגים בכל שלבי הגיל חטיבה עליונה, חטיבת ביניים ויסודי.

במחוז ההצפוני שמובילה ד"ר אורנה שמחון נרשמו התוצאות האלה

במגזר יהודי ממלכתי שיפור של כ 3.94%
במגזר היהודי ממד שיפור של כ 1.83%
במגזר הערבי שיפור של כ 2.34%
במגזר הדרוזי שיפור של כ 5.79%
במגזר הבדואי שיפור של כ 1.68%
במתמטיקה חל שיפור של 2.57% בשיעור העוברים 5 יחל (12.47%) ובמקביל חל גידול של 2.7% באחוז הנבחנים שנבחנו במתמטיקה 5 יחל מסך בלומדים ביב בשנה זו.
באנגלית חל שיפור של 3.69% בשיעור העוברים 5 יחל (24.65%) ובמקביל חל גידול של 3.63% באחוז הנבחנים שנבחנו באנגלית 5 יחל מסך בלומדים ביב בשנה זו.
שיפור חל גם באחוז העוברים 5 יחל מסך הלומדים, במקצועות המדעיים: בביולוגיה שיפור של 0.63%. בכימיה שיפור של 1.82%. בפיסיקה שיפור של 2.38%.

שר החינוך, נפתלי בנט:  "העשייה החינוכית היא רחבה הרבה מאחוזי זכאות לבגרות. לכן כשעיצבנו את התמונה החינוכית, הייתה לנו מטרה ברורה: להביט על עשיית מערכת החינוך בצורה מקיפה ורב גונית - מצוינות לצד ערכים. יחד עם התמונה עצמה, חרטנו על דגלנו שקיפות מלאה בפני כל הורה ותלמיד במדינת ישראל.

עתה, יכול הציבור הרחב לעמוד מקרוב על ההצלחות והאתגרים של המערכת שעוסקת במשימה החשובה מכל - חינוך דור העתיד. הנתונים הארציים בתמונה מבטאים מסקנה ברורה: תלמידי ישראל בתנופה חינוכית. הזכאות לבגרות ואיכות התעודה בעלייה, לצד ירידה מתמדת בנשירה. מדובר באלפי תלמידים, שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו. אני גאה בהם ובמורים הנפלאים שהובילו אותם להצלחה. נמשיך לבחון את עשיית מערכת החינוך על ידי מבט בתמונה המלאה ולפעול לשיפור מתמיד לכל אורך הדרך״.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "היום אנחנו עושים צעד נוסף בהגברת השקיפות לציבור. לצד התשומות התקציביות שמקצה המשרד לרשויות, אנחנו מציגים את מגוון העשייה הערכית והלימודית של בתי הספר בכל רמות הגיל. בכך, אנחנו פורסים בפני ההורים והציבור כולו מניפה רחבה על מערכת החינוך בישראל. מהלך זה מהווה נדבך נוסף בשורה של פעולות שמקדם המשרד בשיח ישיר עם ההורים והציבור אודות נושאי חינוך מגוונים. בנוסף, מגוון הנתונים מאפשר לנו לערוך ניתוחי עומק ובחינה של הקשרים בין הממצאים בכל תחום ובכל בית ספר. בהתאם למכלול הזה, אנו מנתבים את המשאבים שיביאו בסופו של דבר לצמצום הפערים ולקידום הערכים וההישגים הלימודיים". 

משרד החינוך עושה היום צעד נוסף בהרחבת השקיפות לציבור בישראל. המשרד העלה היום, ד', את נתוני "התמונה החינוכית" לשנת הלימודים תשע"ז במערכת השקיפות של המשרד (אתר מינהל כלכלה ותקציבים). השנה מציג לראשונה המשרד את "התמונה החינוכית" בכל רמות הגיל; חטיבה עליונה (22 מדדים), חטיבת ביניים (15 מדדים) ויסודי (13 מדדים). המדדים מצויים תחת אשכולות, כך שחלקם קשורים לתחום הערכי וחלקם האחר לתחומים של למידה והישגים, נשירה והתמדה וכן הצוות החינוכי. המדדים פותחו על ידי ראמ"ה (הרשות הארצית להערכה ומדידה בחינוך) וצוות מקצועי מטעם המשרד.

מערכת השקיפות בחינוך מציגה את המדדים ברמה מחוזית, רשותית ובית ספרית, וכאמור על פי חלוקה של יסודי, חטיבת ביניים ותיכון. נתוני בתי הספר מופיעים על פי חמישון ועשירון טיפוח, ובהשוואה לתמונה הארצית ולבתי הספר הדומים להם. כמו-כן, המערכת מציגה מאפיינים נוספים בהם: השכלת המורים, שיעור התלמידים המאובחנים, מספר כיתות האתג"ר והמב"ר, שיעור תלמידי החינוך המיוחד ושיעור התלמידים העולים. לצד כל אלה, כוללת המערכת נתונים תקציביים של המשרד ברמה הארצית, המחוזית, הרשותית והבית ספרית. בכך, חובקת המערכת מסד רחב היקף של נתונים והוא מונגש באופן ידידותי, אינטראקטיבי ופשוט.

שקיפות בחינוך במתכונתה המורחבת מאפשרת למשרד, לרשויות המקומיות ולבתי הספר לקבל תמונה רחבה על כלל תחומי העשייה החינוכית, לבחון את ההישגים השונים, ולנתב את המשאבים על פי תכנית עבודה מסודרת הנשענת על צרכים העולים מהשטח.

קישור לתמונה חינוכית

קישור לכתבה בנושא מ 4-1-2018

 

פורטל הכרמל

תגובות

14. אזרח לפני 7 חודשים
לשקר יא רפיק כמה שתרצה אתה והחינוך 0000
13. תושב לפני 7 חודשים
מגעילים
12. דלאוי טוב לפני 7 חודשים
זה השיג של אנשים עוורים
11. אדם שפוי לפני 7 חודשים
הישג מרשים
10. דילאווי1 לפני 7 חודשים
שימו לב
9. צעירה לפני 7 חודשים
אין רגלים לשקר
8. אזרח לפני 7 חודשים
רפיק יא שקרן 81 אהההה
7. דלאויי לפני 7 חודשים
תעשו טובה תלמידו מבית גאן
6. מורה לפני 7 חודשים
מאכזב ביותר
5. מישהי לפני 7 חודשים
פשוט מקומם
4. איש חינוך לפני 7 חודשים
אנא לפתוח
3. אבא לפני 7 חודשים
רפיק תתביש שקרת לכולם
2. אקדמאי מדלית אל כרמל לפני 7 חודשים
דאלית אל כרמל בתחתית הכפרים הדרוזיים בחינוך
1. דלואני לפני 7 חודשים
יש מידה מסוימת של הטעיה בהצגת הנתונים

מומלצים