תלמידים הולכים להתחסן ושומרים על השגרה

מחוז חיפה במשרד החינוך, בשיתוף עם משרד הבריאות, הרשויות המקומיות, פיקוד העורף ומועצת התלמידים והנוער המחוזית, מובילים מבצע הסברה נרחב להגדלת מספר התלמידים בגילאי 12-18 שיתחסנו לפני פתיחת שנת הלימודים, במטרה להימנע מבידודים כיתתיים וכדי לשמור על רצף למידה.

20.08.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
תלמידים הולכים להתחסן ושומרים על השגרה

 

משרד החינוך ומועצת התלמידים והנוער של מחוז חיפה יוצאת בקמפיין נרחב לעידוד התחסנות בני נוער. בעוד פחות משבועיים תיפתח שנת הלימודים תשפ"ב בציפייה לשובם של כ- 210,000 אלף תלמידי הגנים ובתי הספר במחוז וכ-23,000 אלף עובדי הוראה אל מוסדות החינוך.

 

מועצת התלמידים והנוער של מחוז חיפה התגייסה למהלך לקרוא לתלמידים להתגייס למאמץ הלאומי למען שלומה וביטחונה של החברה הישראלית. יחד עם מינהל חברה ונוער מחוז חיפה, תוביל המועצה מהלך הסברתי אל מול מועצות התלמידים של הרשויות ושל בתי הספר, תיצור סרטוני הסברה לבני נוער בעברית ובערבית, תיצור כרזות, פוסטים ברשתות החברתיות, סטיקרים לוואצאפ להגברת המודעות ואף מגייסת הורים למאמץ הלאומי. 

 

התחסנותם של התלמידים הכרחית לתפקודה השוטף והמתמשך של מערכת החינוך לאורך השנה, למניעת סגירת מוסדות לימוד, למניעת בידודים לתלמידים ולהוריהם, לקטיעת מעגלי ההדבקה ולצמצום היקף התחלואה בקורונה באוכלוסייה הכללית. 

 

לצד הקריאה להתחסן, מעודד משרד החינוך, יחד עם משרד הבריאות ופיקוד העורף, קיומן של בדיקות סרולוגיות לגילוי נוגדנים בדם בקרב תלמידים מגיל 3 עד 12. 
 

זהו חלק בלתי נפרד ממתווה פתיחת שנת הלימודים, אליו מגוייסים כל השותפים בקהילת מחיפה למען המאמץ הכולל להגדלת היקף התלמידים הפטורים מבידוד. 

 

מבצע החיסונים מתקיים במתחמים עירוניים ייעודיים - שמפורסמים ברשתות החברתיות הרשותיות. 

ד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך: "בימים האחרונים קיימתי פגישות עם פיקוד העורף, הרופאה המחוזית, מועצת הנוער המחוזית, בפגישות דנו בדרכים להעלות את כמויות המתחסנים בקרב התלמידים וסגלי ההוראה. בנוסף, הוצגה שיטת הבדיקות הסרולוגיות בקרב ילדים בגילאי 3_12. חשוב להירתם כולנו למאמץ הלאומי ולפעול באופן אקטיבי כדי להגדיל את מספר המתחסנים לפני פתיחת שנת הלימודים. אני רואה בשיתוף הפעולה והדיאלוג עם קהילת המחוז חשיבות רבה לטובות המאמץ הלאומי לקיום לימודים באופן רציף, בטוח ובריא.
 

בהזדמנות זו, אני מבקש להודות לנציגי מועצת התלמידים והנוער על מנהיגותם ועל הובלה מתוך תחושת שליחות ואחריות חברתית."

 

 

תגובות

1. אני לפני 27 ימים
צעד חשוב ביותר

מומלצים