תלמידים יהודים על אדמת קטאר

מסגרת אליפות העולם בכדוריד, לבתי הספר, שהתקיימה בדוחה שבקטאר, רשמו התלמידים מישראל הישג וזכו במקום השלישי, ראש משלחת משרד החינוך, ד"ר אמין מוקטרן: "כאשר ישראל ניצחה את פולין, הקהל הקטארי הריע לישראל".

02.03.2018 מאת: פורטל הכרמל
תלמידים יהודים על אדמת קטאר

הישג למשרד החינוך במסגרת אליפות העולם בכדוריד, לבתי הספר, שהתקיימה בדוחה שבקטאר, מקום שלישי לנבחרת הבנים של תיכון קציר חולון. משלחת משרד החינוך, כוללת את נבחרת הבנים של תיכון קציר חולון ונבחרת הבנות של תיכון העמית ראשון לציון.

המשלחת ייצגה את ישראל באליפות העולם לבתי הספר התיכוניים בדוחה שבקטאר, וחזרה עם הישג מדהים - מקום שלישי לנבחרת התלמידים של תיכון קציר חולון.

שר החינוך, נפתלי בנט: ״גאווה גדולה למדינת ישראל! אני מברך את התלמידים והצוות החינוכי על ההישג המרשים ורוח התחרותיות. מדינת ישראל היא כח עולה בכל התחומים, בכלכלה, בביטחון, בחינוך וכמובן גם בספורט. מלבד ההישג הספורטיבי, עצם השתתפותנו במשלחת היא חלק חשוב מההסברה הישראלית בעולם, ובפרט במדינה כמו קטאר. יישר כוח לתלמידים, מבחינתנו אתם במקום הראשון״.
 
מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "משלחת התלמידים הסבה כבוד רב לישראל ולחינוך הגופני, בדרך תרבותית, חינוכית וספורטיבית. יציאת המשלחת לקטאר התאפשרה בזכות נחישות ועובדת צוות של אנשי המקצוע במשרד, ובכלל זה צוות המורים, ואני רוצה לברך אותם ואת התלמידות והתלמידים על ההישג המרשים".

זו הפעם הראשונה שמשלחת תלמידים משתתפת בתחרות כזו, על אדמת קטאר. המשלחת הישראלית כללה 35 נציגים, ובכלל זה השחקנים והשחקניות, מורים לחינוך גופני ומאמנים. 
 
המשלחת יצאה ב-20 לפברואר, והשתתפותה באליפות בקטאר יצאה לפועל אודות שיתוף פעולה בין הפיקוח על החינוך הגופני במשרד החינוך, יחד עם קב"ט המשרד וגורמי הביטחון.

האליפות הארצית לקביעת הנבחרות תלמידים ותלמידות הוקדמה השנה, כדי שיהיה מספיק זמן מספיק להיערכות.

בראש המשלחת עמד ד"ר אמין מוקטרן, המפקח על החינוך הגופני במגזר הערבי, ומיום מינויו היה בקשר רציף עם הוועדה המארגנת בקטאר ופעל רבות מול הקטארים עד להוצאת המשלחת.

המשלחת התקבלה בקטאר על ידי הוועדה המארגנת והמשתתפים בכבוד ובחום רב. הוועדה המארגנת העמידה לרשות המשלחת הישראלית תנאי אירוח מצוינים, והם עשו כל שביכולתם כדי לארח את הישראלים על הצד הטוב ביותר. המשלחת הייתה מאובטחת, וכל סידורי האירוח היו מופתיים.

בדרך לחצי הגמר, ניצחה נבחרת הבנים של תיכון קציר חולון את נבחרות: גיאורגיה, צ'כיה, רומניה וטורקיה. בחצי הגמר הפסידה הנבחרת לאוסטריה, אולם ניצחה את פולין במשחק על המקומות 3 או 4. המקום השלישי באליפות העולם הוא הישג היסטורי עבור נבחרת הבנים של תיכון קציר חולון.

נבחרת התלמידות של תיכון העמית ראשון לציון השתתפה בכמה משחקים מרתקים, וייצגה את ישראל בכבוד.

תגובות

מומלצים