תלמידי יסודי בעוספיה והסוכר

תלמידי כיתה ה' ביסודי ב' ע"ש פארוק בעוספיה, למדו לבחון את רמת הסוכר במוצרים השונים שהם נוהגים לצרוך, כמו קוקה קולה, משקאות אנרגיה, חטיפי במבה, ביסלי, מעדנים וסוגי חטיפי שוקלת שונים, במסגרת חשיפה לתזונה נכונה וסכנות הסוכר.

13.05.2019 מאת: פורטל הכרמל
תלמידי יסודי בעוספיה והסוכר

 

צוות מרפאת כללית בעוספיה הדריך בצורה חווייתית את תלמידי ביה"ס היסודי על תזונה נכונה וסכנות הסוכר
צוות כללית בעוספיה בניהולו של ד''ר בנימין ביכדריקר, פעיל מאד בתחום קידום הבריאות בקהילה והפעם החליט להתמקד בהגברת מודעות תלמידי בית הספר היסודי תחת הכותרת "בריאותי הינה בחירתי וגופי באחריותי".

הצוות נפגש עם תלמידי כתה ה' בביה"ס יסודי ב' ע"ש פארוק בעוספיה וערך סבב מפגשים עם קבוצות תלמידים, כאשר כל קבוצה למדה לבחון, בהנחייתה של הדיאטנית ולאא בוקעי, את  רמת הסוכר במוצרים השונים שהם נוהגים לצרוך, כמו קוקה קולה, משקאות אנרגיה, חטיפי במבה, ביסלי, מעדנים וסוגי חטיפי שוקלת שונים.

כל קבוצת תלמידים הציגה את התוצאות בפני שאר התלמידים אשר נדהמו לגלות כמה סוכר יש בכל מוצר שכזה, גם אם הוא מלוח ונערך דיון שהגביר את מודעותם לצורך להעדיף שתיית מים ולמעט בחטיפים.

הצוות מאמין כי דרך חוויה לימודית הפנימו הילדים את המסר באשר לכמויות הסוכר הרבות הטמונות בחטיפים ומשקאות החביבים עליהם וכי ילדים הם גם סוכני המידע והשינוי היעילים ביותר כלפי המבוגרים וכי הם יכולים להביא לשינוי בהרגלי הצריכה של כלל בני המשפחה.

 

תגובות

מומלצים