תלמידי קרן רמון מיישבים את כוכב הלכת מאדים

כאלף תלמידים, מ-42 בתי ספר שונים, הגיעו למתחם החלל של רשת BE ALL בת"א שעוצב ככוכב הלכת מאדים שכלל התנסות חווייתית בחקר ההתיישבות בחלל החיצון.

10.06.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
תלמידי קרן רמון מיישבים את כוכב הלכת מאדים

 

קרן רמון ו BE ALL , רשת מתחמי העבודה המשותפים, ציינו באירוע שיא את סיום התוכנית השנתית של לימודי החלל - SPACE LAB

קרן רמון ו BE ALL, רשת מתחמי העבודה המשותפים, בבעלות איש העסקים והיזם נס שובל, הפכו את מתחם הכנסים במגדל אלון לכוכב הלכת מאדים הכולל תנאי שטח וטופוגרפיה קיצוניים במטרה לשמש מעבדה חיה לתלמידים ברחבי הארץ.

כאלף תלמידי כיתות ח'-ט' הגיעו ליום מרוכז של מחקר, ניסיונות מדעיים והרפתקאות במשימה שתדמה התיישבות של בני אדם בכוכב לכת חדש. התלמידים התנסו במשימות מורכבות ומתקדמות שמתוכננות בימים אלה  ע"י צוותים של חוקרים ומהנדסים של נאס"א וסוכנויות חלל נוספות.

אסטרונאוטים המלווים את תכניות החלל של קרן רמון, שלחו סרטון, שהזניק את המשימות השונות של המשתתפים.

"זו הפעם השנייה שאני משתתפת באירוע השיא, והשנה החוויה מוחשית ומאתגרת במיוחד, אני מאמינה שהתוצרים שלנו יכולים להביא להתיישבות אמיתית בעתיד הלא רחוק", סיפרה ליאל, תלמידת כיתה ט' בביה"ס קריית חינוך עכו. "היום למדנו להתפיל מים ולבנות זרוע רובוטית. זו חוויה שאני אזכור להרבה זמן", הוסיפה ליאל.

משתתפי האירוע התמודדו עם משימות שונות; בניית זרועות רובוטיות, ניווט רכב חלל תוך התגברות על מכשולים ומצבי קצה כמו סופות חול ומחסור בדלק, משימת טיהור מים על ידי שימוש באמצעים כימיים, משימת הקמת מערכת הידרופונית לגידול ירקות בחלל ועוד.

"הפרויקט הזה הוא סוג של זכייה לכל החיים. הזדמנות כזו לא ניתנת לכל נער ואני שמח שנפלה בחלקי הזכות להשתתף בו." סיפר ליאור, תלמיד כיתה ח' מבי"ס שחקים, נהריה.

רן ליבנה, מנכ"ל קרן רמון, סיפר: "האירוע הזה הוא דוגמא מדהימה לאיך שצריך להיראות חינוך במאה ה-21. ילדים מכל רחבי הארץ פותרים אתגרים הנדסיים ומדעיים איתם מתמודדות סוכנויות חלל ברחבי העולם. הילדים בנו היום בזמן קצר מתקנים לטיהור מים ומתקנים הידרופוניים לגידול צמחים, וניתחו את הקרקע בכוכבי לכת אחרים". עוד סיכם ליבנה "זו זכות גדולה להמשיך את מורשתם של אילן, אסף ורונה רמון ולראות את הברק בעיניהם של הילדים".

מנכ"ל רשת BE ALL, עוזי סורקיס, הוסיף: " BE ALL חרטה על דגלה לקדם חדשנות פורצת דרך במתחמיה ועבור לקוחותיה. תחום החלל הוא ללא ספק אחד התחומים המתפתחים ביותר בארץ ובעולם, הראוי ליצירת שיתופי פעולה בין-מגזריים המסייעים לתנופת התחום.  האירוע שהתקיים במתחם הדגל של הרשת, במגדל אלון, הוא רק חלק קטן מהפעילות הרבה שאותה אנו מקדמים עם קרן רמון לטובת הדור הצעיר".

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים