"כשאהיה שרת החינוך אבטל את הפסיכומטרי"

כך אמרה השרה גמליאל בדברים שנשאה בוועידת איגוד התאגידים העירוניים באילת בנושא עתידנות אורבנית בהשתתפות מאות מראשי השלטון המקומי בישראל.

18.01.2018 מאת: פורטל הכרמל והצפון
"כשאהיה שרת החינוך אבטל את הפסיכומטרי"

צילום: דורון סהר

את הועידה פתח יו"ר איגוד התאגידים העירוניים יצחק בורבא. בטקס הפתיחה בו השתתפו 800 מוזמנים ובניהם שרים, חברי כנסת, ראשי רשויות ובכירים במשק נאמה השרה לשיווין חברתי גילה גמליאל. כשסקרה את פעילות משרדה התייחסה לסיוע המשרד  לתלמידים בלימודי פסיכומטרי חינם ואמרה- כשאהיה שרת החינוך אבטל את הפסיכומטרי.

בנאומה התייחסה השרה גמליאל לחוק לדרישה כי מאות פקחים יאכפו את חוק המרכולים בשבת: "בהזדמנות זו, למול ראשי השלטון המקומי בישראל, ברצוני לשוב ולהבהיר אין מי שמכיר את צרכי התושבים יותר מכם. לא דומה תל אביב לירוחם, לא דומה אילת לירושלים. כל רשות מחזיקה בצביון ייחודי לה – תרבותית, דתית ואנושית. חוק המרכולים שנחקק בשבוע שעבר בכנסת נולד בחטא, ועבר מעל לראשי השלטון המקומי. הייתי מהבודדים בקואליציה שאמרו בקול – חוק המרכולים הוא טעות, שאף אחד לא ירוויח ממנה! המרקם החברתי בישראל עדין ומגוון, אין זה מידתי לשנות סטטוס קוו חברתי בן עשרות שנים על ידי חקיקה.

בסוף השבוע האחרון ביקרתי כאן באילת, ראיתי בעיניים את מחאת התושבים והסוחרים המודאגים. אני מאמינה שצריך לאפשר לכם ראשי הרשויות להנהיג כל עיר או רשות מקומית על פי צביונה הייחודי."
 

תגובות

מומלצים