"פעוטבע" קואופרטיב ההורים בבאר שבע

לפני כ -11 שנה הקימו חבורת הורים צעירים בבאר שבע גן ילדים המוחזק ומנוהל לחלוטין על ידי ההורים- "פעוטבע". אותה קבוצה החליטה שבכל מה שקשור לחינוך הילדים, ברצונם להעניק את המענה האיכותי ביותר שניתן לתת.

27.08.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
"פעוטבע" קואופרטיב ההורים בבאר שבע

 

למען עתיד ילדינו: "פעוטבע" קואופרטיב ההורים בבאר שבע, פותח גן נוסף לאור הביקוש הגדול.

 

כל זאת כשברקע אנו עדים להתגברות התופעה של אלימות בגנים מצד המטפלות, אשר מוכיחה את הצורך והרצון בסוג גן שכזה. כיום (אוגוסט 2021), כשבועיים לפני פתיחת שנת הלימודים והגנים-חונך המיזם גן חדש שיפתח בשכונת נחל עשן בבאר שבע, לאור הביקוש הרב שנוצר וההצלחה שנחל גן "פעוטבע" הראשון.

 

מאור, הורה שותף בקואופרטיב:" אנחנו מזמינים עוד הורים שרוצים להיות שותפים מלאים לחינוך ילדיהם, לבוא ולקחת חלק במיזם הכל כך משמעותי הזה".

 

פעוטבע- מרשת המיזמים של ארגון ארץעיר, הוקם על בסיס מספר עקרונות וביניהם יחס צוות-ילדים סביר, שכר הוגן ומכבד לצוות, אוכל בריא, קיימות, קהילתיות וחיבור לטבע. כל משפחה שמעוניינת להצטרף לקואופרטיב קונה מניה ועמה זכות הצבעה משפחתית.

 

הניהול של הגן, התקציב, ההחלטות, גיוס הצוות ועוד נעשים על ידי ההורים השותפים בקואופרטיב, כל אחד לוקח על עצמו אחריות ומשימות לפי הצורך, והכל כמובן בהתנדבות. הפעוטבע הוקם על בסיס מספר עקרונות וביניהם יחס צוות-ילדים סביר, שכר הוגן ומכבד לצוות, אוכל בריא קיימות, קהילתיות וחיבור לטבע. כל משפחה שמעוניינת להצטרף לקואופרטיב קונה מניה ועמה זכות הצבעה משפחתית.

 

על רקע חוסר האמון הקיים היום אצל הורים כתוצאה מהתופעה ההולכת וגוברות של התעללות בפעוטונים והיעדר פיקוח, כיום פותחים גן נוסף של המיזם המצליח. הגן יתמקם בשכונת נחל עשן בבאר שבע ויכלול הורים נוספים שרוצים להשתלב בקואופרטיב . מאור, הורה שותף:" גאים על הרחבת המיזם שלנו, זה מוכיח עד כמה הוא נחוץ ועד כמה נחוץ לנו בתור הורים המעורבות בחינוך של הילדים שלנו." 

 

למעשה העובדה שההורים הם הבעלים של הגן, ושהיחסים בינם לבין הצוות הם יחסים המבוססים על אמון ושותפות, הורה יכול להיכנס לגן בכל רגע נתון וזה דבר טבעי ומקובל. כך מתקיים פיקוח יומיומי וטבעי, במקום כזה של מעקב ואכיפה. הדבר תורם לתחושה טובה הן של הצוות והן של ההורים וכמובן הכי הכי חשוב – של הילדים.

 

בהקשר של ארץעיר-הארגון מלווה יזמים חברתיים בפיתוח מענים חברתיים חדשים בעלי מודל עסקי בר-קיימא. מיזמים חברתיים-עסקיים אלה תורמים להתפתחות כלכלת העיר, ליצירת מקומות עבודה חדשים ולפיתוח שירותים חברתיים לרווחת התושבים.

 

 

תגובות

מומלצים