2.4 מיליון תלמידי מערכת החינוך יפתחו את שנת הלימודים​​​​​​​

שרת החינוך ומנכ"ל המשרד סקרו בפני ועדת החינוך של הכנסת את הערכות מערכת החינוך לפתיחת שנת הלימודים הקרובה, כ- 220,000 עובדי הוראה תקציב החינוך יעמוד על כ- 67 מיליארד ₪

30.08.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון

ד"ר יפעת שאשא ביטון

 

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון ומנכ"ל המשרד, תא"ל (מיל') יגאל סלוביק הציגו הבוקר (ב') בפני ועדת החינוך של הכנסת את הערכות מערכת החינוך לפתיחת שנת הלימודים ביום רביעי הקרוב, ה- 1.9.

 

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון:"השנה לא היה זה מובן מאליו שאנחנו נגיע ל-1 בספטמבר יום חגה של מערכת החינוך. היה ברור לכולם שאנחנו לא יכולים להמשיך להסתכל על ניהול המגיפה רק בהיבט הבריאותי של הקורונה. אנחנו חייבים לתת את הדעת גם למגפות האחרות שליוו אותנו בשנה האחרונה עלייה במצוקות הרגשיות, בדיכאונות, בחרדות ובמחשבות אובדניות. ההחלטה לפתוח את השנה התקבלה מתוך הכרה בחשיבות הגדולה של החזרת הילדים לשגרת הלימודים, ליציבות ולוודאות. מערכת החינוך היא פיתרון ולא בעיה היא חלק מהמאמץ הכולל להתמודדות עם מגיפת הקורונה".

 

עוד אמרה השרה בדיון כי משרד החינוך יאפשר למורים לגלות קשב לתלמידים ולהתמקד בהיבטים הרגשיים, כיוון שילד שאינו פנוי רגשית ללמידה - לא יוכל להשיג כלום.

 

מנכ"ל משרד החינוך, תא"ל במיל' יגאל סלוביק ציין, כי התכנית לפתיחת שנת הלימודים היא פרי עבודה של הרבה שותפים חשובים, מומחים ואנשי מקצוע והיא נועדה לאפשר לתלמידי ישראל שגרה ורצף של לימודים לצד הקורונה, שתלווה אותנו לאורך כל השנה. התכנית נשענת של חמש שכבות הגנה שנועדו לצמצם את היקף ימי הבידוד ובד בבד לשמור על מוגנות ובריאות התלמידים וצוותי החינוך. הוא הוסיף כי הוא סומך על ציבור ההורים שיהיו שותפים לרציפות הלימודים של ילדיהם. לצדהזה פרט המנכ"ל סלוביק את סטטוס שכבות ההגנה ובהן:    

חיסוני תלמידים
ז'  - ט': 53%
 י'- יב' : 81%
צוותי הוראה: 86%

 

בדיקות סרולוגיות

 

ריכוז מאמצים בערים בהן התחלואה גבוהה מ- 12%. עד היום בוצעו: 343,622 בדיקות מתוכן 33,328 תוצאות חיוביות, המהוות כ- 10% מכלל הבדיקות.

 

בדיקות אנטיגן כ-2 מיליון בדיקות נשלחו לבתי הספר ואל גני הילדים, כאשר מבצע הבדיקות יימשך במספר פעימות לאורך השנה.

 

כיתה ירוקה החל פיילוט ב- 2 בתי ספר במגזר החרדי. הפיילוט צפוי להימשך עד למחצית חודש אוקטובר הקרוב.

 

המנכ"ל אף סקר את הערכות המשרד בתחומים נוספים, ובהם התקשוב, הבינוי והבטיחות. מצ"ב מצגת ההערכות שהובאה בפני ועדת החינוך.

 

 

 

תגובות

מומלצים