313 חטיבות עליונות מצטיינות 7 מהם דרוזיות

בתי הספר המצטיינים שנת הלימודים תשפ"א, החטיבות עליונות נבחרו על הישגים ערכיים, חברתיים ולימודיים, הגמול למורים הזוכים עד 8,443 שקלים, ברשימת המועמדים מבתי הספר, בחינוך הדרוזי התמודדו עוספיה, סאגור, בית גאן, ראמה, מגאר וגוליס פקיעין יקבלו פרס כספי בלבד.

18.08.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
313 חטיבות עליונות מצטיינות 7 מהם דרוזיות

 

בתי הספר נבחנו על פי מדדים כגון: מניעת נשירה, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, גיוס לצה"ל, שירות אזרחי, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז ההצטיינות במבחני הבגרות ומידת השיפור.

 

 

חלוקת הגמול בין בתי הספר:
רמה 1 (78 חטיבות עליונות) –8,443.19  ₪ תקבל סאגור
רמה 2 (78 חטיבות עליונות) –6,332.39  ₪ בית גאן וראמה
רמה 3 (79חטיבות עליונות) – 4,221.6 ₪ מקבלת פקיעין ומסעדה
רמה 4 (78 חטיבות עליונות) – 3,166.19 ₪ יקבלו מגאר וגוליס


משרד החינוך מפרסם היום, (ד') את רשימת 313 מוסדות החינוך של החטיבה העליונה, אשר הצטיינו בתחום הערכי, החברתי והלימודי. בחירתם של בתי הספר הזוכים התקבלה על סמך שקלול של שורת מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים, וכן בהתאם לשיעור השיפור שחוללו מוסדות החינוך.

 

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון: "מערכת החינוך התברכה באנשי חינוך, מנהלים ומורים, שמובילים את תלמידי ישראל ומצעידים אותם להישגים מרשימים בכל תחומי החיים. תלמידים ותלמידות אלו הם דור העתיד של מדינת ישראל. אנשי החינוך הזוכים מבססים את תחושת השייכות של התלמידים לקהילה, נוטעים בהם ערכים ומעניקים להם כלים משמעותיים לחיים. אני מברכת אותם על עשייתם החינוכית, שיש לה השפעה עצומה על כלל החברה הישראלית ועל עתיד מדינת ישראל".

 

מנכ"ל משרד החינוך, תא"ל במיל' יגאל סלוביק: "המנהלים והמורים הזוכים בפרס מייצגים את כל צבעי הקשת של החברה הישראלית, על כל גווניה. אני מברך אותם על זכייתם בפרס כהוקרה על הישגיהם המרשימים, הראויים לכל הערכה. אני מאחל להם שיעמידו עוד שורה של אנשי חינוך מובילים שילכו בעקבותיהם, ויצמיחו דור של תלמידים שיצעידו אותנו לקדמת הבמה.

 

לאור הישגיהם, עובדי ההוראה שבבתי הספר הזוכים יתוגמלו בסכום כספי הנע בין 3,166 ₪ לכ-8,443 ₪, זאת בהתאם לסיכום שעוגן בין משרד החינוך לבין ארגון המורים ומשרד האוצר, במסגרת הרפורמה "עוז לתמורה".

 

בשנת הלימודים הנוכחית נכללו בסך הכל 784 חטיבות עליונות שעמדו בתנאי הסף, ומתוכן 313 חטיבות זכו בתגמול. 56% מתוכן הן חטיבות במגזר היהודי-ממלכתי, 26% ממלכתי-דתי, 11% מהחינוך הערבי, 3.4% מהחינוך החרדי, 1.9% מהחינוך הדרוזי, ו-1.9% מהחינוך הבדואי. 

 

החטיבות העליונות הזוכות, פרוסות לאורך כל המדינה  (מהגולן ועד אילת) בכל המחוזות והמינהלים  של משרד החינוך, בערים הגדולות, בעיירות  וביישובים, בקיבוצים  ובמושבים, במרכז  ובפריפריה, חטיבות עליונות שבבעלות הרשויות המקומיות,  בבעלות רשתות החינוך השונות וחטיבות עליונות עצמאיות.  

 

להלן פירוט המדדים וגמול הכספי: בהישגים הערכיים חברתיים, נכללו המדדים: 

 

שיעור הגיוס לצה"ל, או לשירות אזרחי/לאומי, מניעת נשירת תלמידים, קליטת תלמידי החינוך המיוחד, ומידת הקרבה לתעודת בגרות מתוך התלמידים שאינם זכאים לתעודה מלאה. כמו כן, מידת השיפור בהשוואה להישגים קודמים.

 

חישוב הגיוס לצה"ל או לשירות אזרחי/לאומי ומניעת נשירת תלמידים נערך בהשוואה למוסדות דומים לפי מגזר/או מגזר וסוג פיקוח.

בהישגים הלימודיים נקבעו המדדים: ההישגים לאור מבחני המיצ"ב ביסודי ובחט"ב ולאור מדדי הטיפוח, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז הצטיינות במבחני הבגרות, אחוז זכאות לתעודת בגרות איכותית, מידת השיפור בהשוואה להישגים בשנה הקודמת.

 

 

רשימת 313 בתי הספר הזוכים בתגמול הדיפרנציאלי תשפ"א: קישור

 

הסבר על נוסחת התגמול הדיפרנציאלי: קישור

 

משרד החינוך:"ההוקרה היא ההזדמנות להוקיר את צוותי החינוך על פעילותם לחינוך לערכים, לגיוס לצה”ל או לשירות אזרחי או לאומי, על חינוך לטוהר הבחינות, להגינות ולתרומה לחברה.

 

התגמול הדיפרנציאלי מתגמל בתי ספר הקולטים תלמידים ממגוון רקעים רחב, ואשר פועלים למניעת נשירה וקידום התלמיד על פי יכולותיו ולא רק בממד של זכאות לבגרות.

 

משרד החינוך מתגמל מורים על מצוינות לימודית, עידוד לומדים ללמוד מקצועות מוגברים ועל הוראה איכותית והוראה מוגברת של מקצועות מדעיים והומניסטיים, ישר כח !"

 

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

18. תושב לפני 28 ימים
תקופה עגומה כשלונות ומחדלים
17. מואה לפני 28 ימים
אין תרבות לימוד בדליה
16. למס׳ 13 נכון מאוד לפני 28 ימים
דלית אל כרמל בתיהום
15. דאלית אל כרמל לפני 29 ימים
ראש המועצה רפיק חלבי
14. מהכפר השחור דליה לפני 29 ימים
נכשלתם הבייתה
13. רוני לפני 29 ימים
מגיעות הביקורות השליליות על רפיק חלבי וכל המנהיגים והדמויות
12. בית גאני לפני 29 ימים
ראדי כל הכבוד לתיכון שלנו
11. סמל לפני 29 ימים
חינוך שם המשחק
10. אדם לפני 29 ימים
בכפרי הצפון יש יותר השקעה חינוכי מהכרמל
9. דלאויי לפני 29 ימים
אין חינוך בכרמל
8. דרוזית לפני 29 ימים
כל הכבוד לסאגור ובית גאן ולאחרים
7. מהכפר לפני 29 ימים
תעודת עניות וזלזול
6. תושב לפני 29 ימים
חינוך !!??
5. דליה לפני 29 ימים
בדליה רק יודעים לדבר
4. מורה. פינסיונר לפני 29 ימים
בתי הספר מצטיינים
3. הורים לפני 29 ימים
בושה וחרפה..על מה הצטיינות...מי למד בכלל..?
2. אזרח לפני 29 ימים
מה הפלא?
1. הורה תושב דלית אל כרמל לפני 29 ימים
תיכון דליה דרכא נכשלתם ובגדול הבייתה

מומלצים