60 תלמידים נוספים מקריית חיים ילכו לבידוד

60 תלמידים, 5 מורים ומאבטח מקריית חיים ילכו לבידוד, מאחר ויצאו לטייל ושהו סמוך לקבוצת תיירים מדרום קוריאה, שהתברר כנגועים בנגיף הקורונה, ותלמידים ומורים ממקיף טוביהו מבאר שבע, שטיילו בגן הלאומי תל שבע גם כן סמוך למשלחת מדרום קוריאה ותלמידים מעפולה.

23.02.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
60 תלמידים נוספים מקריית חיים ילכו לבידוד

 

בהתאם להחלטת משרד הבריאות, התלמידים ומוריהם ישהו בבידוד בביתם. קבוצת תלמידים נוספת נבדקה, קבוצה מתל אביב, אולם לא היו במגע ישיר עם הקבוצה הקוריאנית, ומסיבה זו הוחלט שהם לא ישהו בבידוד.

בעקבות כך במשרד החינוך הוציאו באופן מיידי שורה של פעולות, כדי להבטיח שהבידוד יהיה פיזי בלבד - ובשום אופן לא בידוד חברתי, טיפולי, לימודי או חינוכי - וכדי להיערך לאפשרות שבה תלמידים או אנשי חינוך נוספים ייחשפו לנגיף.

בתאריך ה- 12.2.2020 טייל בית ספר מקריית חיים במצדה. גם הם שהו לצד המשלחת מדרום קוריאה מדובר ב- 60 תלמידים,  5 מורים ובמאבטח. נכון לעכשיו אין בקרב התלמידים, המורים והמאבטח תסמינים.

משרד החינוך פותח קו פתוח לשיחות עם הורים ותלמידים, המספרים: 1800-25-00-25 או 073-3931122

הקו יאוייש על ידי מומחים להתמודדות במצבי לחץ וחירום מטעם השירות הפסיכולוגי ייעוצי.

הקו ייתן מענה מענה רגשי להתמודדות עם המצב והוא יחל לפעול (ראשון) בשעה 08:00 ועד לשעה 19:00 מספרו: 1800-25-00-25 או 073-3931122

הקו לא ייתן מענה בנושאים בריאותיים (הנחיות בעניין הקורונה_). בעניין זה, יש לפנות למשרד הבריאות

שר החינוך, רפי פרץ ומנכ"ל המשרד, שמואל אבואב, ומנהל מחוז חיפה, ד"ר סער הראל  עומדים בקשר רציף ותמידי עם משרד הבריאות ומעדכנים את המערכת בהתאם.

כמו כן, צוות הפיקוח במחוז חיפה מלווים את בית הספר במעגלים השונים בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

שמואל אבואב: "אנו מעבירים למוסדות החינוך הנחיות ברורות כיצד לפעול ומה לעשות, בליווי צמוד של המחוזות, וזאת כדי למנוע כל חשיפה אפשרית לנגיף, ולקיים שגרת לימודים מלאה ותקינה, בכל תרחיש אפשרי".

מנהלת בית הספר, חט"ב קרית חיים, עפרה טנדלר: "מיד עם פרסום ההודעה  של משרד הבריאות יצרתי קשר עם מוקד החירום שלהם, והבאתי בפניהם את הפרטים על השהות המשותפת  של תלמידי בית הספר וצוות המורים עם המשלחת מדרום קוריאה, בעת שטיילו במצדה.

"לנוכח זאת, משרד הבריאות הנחה כי הם יכנסו לבידוד.  אנחנו, מצדנו, נמשיך  לעמוד בקשר רציף עם משרד החינוך והמחוז לכל עדכון נוסף.
עד עכשיו, דאגנו לעדכן את המורים ואת ההורים, ולתת להם תמונה מסודרת על האירוע. החל ממחר גם  נדאג להעביר לתלמידים שבבידוד את כל החומר הלימודי הנדרש באמצעות הפלטפורמות הדיגיטליות שיש לנו. הפיקוח של משרד החינוך, הייעוץ החינוכי והשירות הפסיכולוגי העירוני נכנסו לתמונה, והם ילוו את בית הספר בימים הקרובים".

 

תגובות

מומלצים