68 תלמידי כתה ב' מדליה נשארים בבית

זהו יום שלישי מאז פתיחת שנת הלימודים, ש-68 תלמידים העולים לכתה ב', שובתים בבית, רפיק חלבי בהקלטה ששלח לאנס חדיד, מגבה את ההורים ומבקש מהמנהלים, דליה, סעיד ורושדי, להעביר ילד ל-ג', ההורים לא מוכנים לשלוח את הילדים למרות הקושי.

03.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
68 תלמידי כתה ב' מדליה נשארים בבית

 

חשוב לציין שביסודי דתי אלאשראק יש עודף ילדים בכתה ב', ואם המועצה באמת הייתה רוצה, הדבר הזה היה בא בפני פתרון עוד לפני שהתחיל.

ההורים מקיימים פגישות עם כל גורם במועצה שיכול לסייע, כרגע הכל דיבורים, אין פתרון לתלמידים שנשארים לשבת בבית.

ראש המועצה רפיק חלבי שנמצא באבל, התפנה לחשיבות העניין לענות לועד ההורים הישובי אנס חדיד, בהודעה חידד שהוא מגבה את ההורים ומצדיק אותם, ושהוא וההורים צריכים להוביל מאבק מול משרד החינוך.

מצד שני רפיק מדבר שעל המנהלים בדליה להתחשב במצב ולהעביר ילד ליסודי ג' כדי לפתוח כתה שלישית.

להשתלשלות הדברים, יום שני ללימודים, עוד יום שתלמידי כיתה ב' ביסודי ג' לא לומדים, ההורים של תלמידי כיתה ב' שהחליטו לא לפתוח את שנת הלימודים, לאור זה שמועצת דליה מתנגדת לפתוח כיתה נוספת ומעדיפה לדחוס את 68 התלמידים בשתי כיתות, ההורים מחריפים את המאבק וגם היום לא ישלחו את ילדיהם לבית הספר, במועצה משייכים את זה כמהלך פוליטי.

איפה דבר כזה קורה במערכת חינוך בישראל?, 68 תלמידים שעולים מכיתה א' לכיתה ב', במקום שיהנו מפתיחת שנת לימודים, הם מוצאים את עצמם בראש מאבק למען החינוך שלהם. לא יתכן ש 34 תלמידים ילמדו בכיתה.

במועצת דליה במקום לעמוד על הרגליים ולפתור את הבעיה מיד, מתחילים לדבר על פוליטיקה זולה ומשייכים את המאבק לאינטרס פוליטי.

כרגע כדי לפתור את הבעיה צריך לגייס עוד ילד אחד החסר לבית הספר יסודי ג', כדי לפתוח כיתה שלישית.

 

יום ראשון ללימודים: תלמידי כיתה ב' בבית ספר ג בדליה לא לומדים

תקרית קשה בין ההורים של התלמידים מכתה ב' בבית ספר יסודי ג דאלית אל כרמל, לאחר שההורים הבינו שאין כתה שלישית כמו שסוכם ושהילדים הולכים להידחס לשתי כתות, בטענה שכדי לפתוח כתה שלישית צריכים 69 תלמידים ולא 68, ההורים "לא נסכים להחלטה זו ולא נעביר את הילדים לבית ספר אחר".

ההורים של התלמידים העולים לכיתה ב' בבית ספר יסודי ג' בדליה החזירו את ילדיהם הביתה כמחאה על מה שהוחלט לסגור כיתה ולדחוס את התלמידים בשתי כיתות בטענה שזה התקן של משרד החינוך, ההורים לפורטל הכרמל:"לא נסכים להחלטה הזו, היה הסכם שיכבדו אותו".

ההורים מרגישים שעבדו עליהם, והם הופתעו לראות את המצב הזה, במשך השנה שחלפה קיימו ישיבות עם הנהלת בית הספר והממונים ונחתמו הסכמים, למרות שזה היה בעל פה.

ההורים בצעד קיצוני החליטו להילחם בנושא הצפיפות ואומרים לפורטל הכרמל "לא נסכים לדבר הזה ולא נסכים להעביר את הילדים למקום אחר".

 

פורטל הכרמל

תגובות

2. תלמיד לפני 9 חודשים
אתם רציניים?
1. חסון לפני 9 חודשים
ועד חלש

מומלצים