700 מחשבים ניידים יחולקו לאחים שכולים ויתומים

קרן קימת לישראל בראשות דניאל עטר והאפוטרופסה הכללית עו"ד סיגל יעקבי, יחלקו כ- 700 מחשבים ניידים לאחים שכולים ויתומים קטינים. דניאל עטר:"רכישת המחשבים הניידים לילדים ובני נוער ממשפחות שכולות דווקא עכשיו בימי הקורונה, היא מסר חשוב ביותר".

11.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
700 מחשבים ניידים יחולקו לאחים שכולים ויתומים

 

על רקע התפרצות נגיף הקורונה, החליטו קרן קימת לישראל והאפוטרופוס הכללי, המשמשים נאמנים לעיזבונו של ניקולא באומן ז"ל, לרכוש מחשבים ניידים לכ- 700 משפחות בהן ישנם אחים שכולים ויתומים קטינים בגילאים 4- 18. ניקולא באומן ז"ל, יהודי תושב צרפת, הוריש את עזבונו העצום בסך 55 מיליון ₪ למדינת ישראל ולטובת תמיכה במשפחות שכולות.

נאמני ההקדש, קרן קימת לישראל בראשות דניאל עטר והאפוטרופסה הכללית עו"ד סיגל יעקבי, המשמשים יחדיו נאמנים בקרן על שם המנוח, החליטו לייעד את הכספים לתמיכה באחים שכולים ויתומים ממשפחות שכולות של מערכת הביטחון ו/או הרוגי פעולות איבה, הזכאים לסיוע על פי הוראות המצווה.

יו"ר קרן קימת לישראל, דניאל עטר: "רכישת המחשבים הניידים לילדים ובני נוער ממשפחות שכולות דווקא עכשיו בימי הקורונה, היא מסר חשוב ביותר לכך שבשום שלב ובשום מצב אנחנו לא שוכחים את המחיר ששילמו הילדים האלו בכדי שמדינת ישראל תוכל להמשיך ולהתקיים בביטחון. המחשבים האלו חיוניים לצורך לימודים מקוונים, במיוחד בתקופה זו, אבל הן ישמשו את הילדים גם אחר-כך. משבר הקורונה הביא עמו אתגרים לא פשוטים שחייבו אותנו להסתגל למציאות חדשה עם כללי ריחוק חברתיים חדשים, ואני מקווה שהמחשבים האלו יעזרו לילדים לקיים שגרת חיים מלאה ופעילה."

עו"ד סיגל יעקובי, האפוטרופסה הכללית: "בתקופת משבר הקורונה נוכחנו שהשימוש במחשבים והתקשורת המקוונת הכרחיים לצורך ניהול השגרה החדשה. הדבר נכון שבעתיים כשמדובר בילדים שנזקקים לאמצעים אלה לצורך מידה מרחוק ושמירה על קשרים חברתיים. בהתאמה למטרות ההקדש, הנאמנים התגייסו לתת מענה לצורך שהיה קיים בעניין חשוב זה לילדים ולבני נוער ממשפחות השכול- אחים שכולים ויתומי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה".

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים