אמיר "בוא נעשה סדר בכל האמירות שהיו בעניין התכנון"

חבר מועצת דאלית אל כרמל אמיר עיסמי מחזיק תיק התכנון, הודף את הטענות של כל מני אנשים שמנסים להפוך את תכנית המתאר לכישלון, עאמר מבין את דאגתם של המבקרים, אמיר"אני מבקש מכל אלה שיודעים תכנון שיגיעו לסייע ולעזור ולהתייעץ ולא לעמוד בצד ולבקר".

09.07.2019 מאת: חסין חלבי
אמיר "בוא נעשה סדר בכל האמירות שהיו בעניין התכנון"

 

אמיר לפורטל הכרמל "בתחילת הגשת התכנית ב 2010 נערכו 6 מפגשים בשיתוף הקהל והכל מתועד, מה המועצה יכולה לעשות כאשר הקהל לא מגיע? והיום טוענים שלא הוזמנו".

אמיר: "דובר על תכנית כוללנית לדאלית אל כרמל עם תוספת של 41 אחוז בשטח פיתוח של הישוב, יותר מזה אין, בסעיפים בדף אחרון של הועדה רשום שחור על גבי לבן, סעיף שינוי תמ"מ 6, עם האישור לתוספת, באים וטוענים שלא הוספנו שטחים לתכנית, עובדה כן הוספנו".

אמיר: "אנחנו לא משתלחים באף אחד מאלה שמבקרים, כל אחד שרוצה לראות מסמכים מוזמן לפנות אלי או לראש המועצה, החומר הזה לא חסוי ונמצא באתר ועדת מנהל התכנון".

אמיר: "המבקרים העלו הרבה טענות, בין היתר נושא כביש עוקף ושטחים נוספים, הם מדברים ומבלבלים את האנשים וזה לא נכון, מה שהצלחנו להשיג לא נעשה באף תכנית בעבר".

אמיר: "אנחנו בכלל לא בלחץ בשל האמירות של אותם מבקרים בודדים, אבל ההחלטות שלנו קובעות גורל של חלק מהתושבים של דליה, אנחנו פה במצב של הסדרה ואנחנו יודעים לקבל החלטות".

עאמר חסיסי מ.מ ראש המועצה בועדה: "אני סומך על עבודתם של אמיר, וראש המועצה רפיק חלבי וכל מי שעוסק בתכנון, אני מבין את דאגתם של אלה שמדברים, אני מציע להם לבוא להידברות פנים אל פנים, ולא לצעוק מרחוק".

אמיר: "התכנית הופקדה בתנאים שתמיד ניתן לשנות בה וזה הישג עצום, "הודגש סעיף גמישויות". אני מבקש מכל אלה שיודעים תכנון שיגיעו לסייע ולעזור ולהתייעץ ולא לעמוד בצד ולדבר".

בתאריך 4/3/19 פורטל הכרמל פירסם כתבה תחת הכותרת "בדליה מתנגדים לתכנית המתאר המוגשת"
דיון סוער בוועדה המחוזית לתכנון ובניה חיפה, שדנה בהפקדת תכנית המתאר של דאלית אל כרמל, שלא נכללו בה שטחים רבים שבבעלות התושבים, רפיק חלבי, ואיל כיוף, סלמאן שייך, הדר מרחב, אלי דוקרסקי, התנגדו, רפיק איים לעתור לבית המשפט.

תכנית המתאר של דאלית אל כרמל, אחת התכניות הקשות ביותר, שנמצאות במרחב הביוספרי בכרמל, ועדת קלעג'י כבר דנה בצרכים של הישובים דאלית אל כרמל ועוספיה.

הועדה המחוזית שהתכנסה היום, התעקשה להפקיד את התכנית, התנגדה לסיפוח של שטחים מאדמה חקלאית לאדמה לבניה, בכל מיני טענות, ובמיוחד באזור אום אלשוקף, 5 מחברי הועדה התנגדו ו-6 הצביעו בעד הפקדת התכנית.

רפיק חלבי ביקש לכלול כל אדמות אום אלשוקף, ולא לחכות להחלטת השר לועדה הגיאוגרפית שמוביל קלעג'י.

רפיק ביקש להרחיב את שטח התעסוקה והתעשייה במבוא הדרומי, ואמר "הבקשה בגלל שגנבו לי את אזור התעשייה, רשות מקרקעי ישראל בגדה בתושבים ומכרה את אזור התעשייה לנדל"ניסטים ולאנשים מסוימים, אני רוצה במקום זה 600 דונם".

רפיק ביקש עוד, להרחיב את הרצועה של ח'לת נסאר ורנדה ולכלול בה כל מה שנמצא בקו הכחול והוא חקלאי, שאנשים יוכלו לגור שמה.

משרד התיירות דרש קרקע מדינה למלונאות שלא נמצאת בתכנית.

יש לציין שהועדה המחוזית בתכנית שהוגשה הכניסה הרבה שטחים שלא היו בתכנית, עם סיום הבדיקה של ועדת קלעג'י גם השטחים שהומלצו ע"י קלעג'י יכנסו, למרות הכל ראש המועצה רפיק חלבי וארבעה נוספים התנגדו, ואיל כיוף ממשרד התיירות, סלמאן שייך ממשרד החקלאות, הדר מרחב נציגת משרד הפנים, אלי דוקרסקי נציג הרשויות.

 

אמיר עיסמי על תכנית המתאר של דאלית אל כרמל

תגובות

23. דפוק ומשובש לפני 9 חודשים
מה ההגיון אדון אמיר ואדון עאמר
22. مراقب للوضع לפני 9 חודשים
אדון
21. דלאוי לפני 9 חודשים
בעל עניין
20. תושב לפני 9 חודשים
לתגובה מספר 3
19. דילאווי1 לפני 9 חודשים
صباح الخير
18. רונן לפני 9 חודשים
למגיב פואד
17. دلواني حقاني לפני 9 חודשים
رقمو سبعو
16. סועאד לפני 9 חודשים
בדיחת העונה
15. פואד לפני 9 חודשים
אנחנו הולכים לברוך עם התכנית
14. חלבי לפני 9 חודשים
בובות
13. حيادي לפני 9 חודשים
من المستحسن
12. من البلد לפני 9 חודשים
كفى تطاولا وتماديا
11. חלבי לפני 9 חודשים
תגובה למספר 5
10. חלבי לפני 9 חודשים
תגובה למספר 3
9. חלבי לפני 9 חודשים
לא משכנע
8. דני לפני 9 חודשים
כל לא עובדים אמיר ועאמר
7. אזרח מבין לפני 9 חודשים
ניתן להגיד הכל על המועצה אבל פהמי זה חולה נפש
6. כאמל לפני 9 חודשים
ההצגה התחילה עם הליצנים
5. אישה לפני 9 חודשים
לא לסמוך על המועצה בתכנון
4. תושב על תנאי לפני 9 חודשים
שופרי התעמולה של הבוס
3. מואטן לפני 9 חודשים
אדון אמיר
2. חלבי לפני 9 חודשים
אין גבול לחוצפה
1. תושב לפני 9 חודשים
אמיר אל תתיחס לצעקנים

מומלצים