דיון בדוח להסרת חסמים בדיור במגזר הלא יהודי

הועדה המיוחדת למיגור הפשיעה בחברה הערבית של הכנסת בראשות חבר הכנסת מנסור עבאס מהרשימה המשותפת, דנה בנושא בחינת דוח הצוות הבין משרדי להסרת חסמים בדיור בחברה הערבית בהשתתפות המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לענייני המשפט האזרחי עו"ד ארז קמיניץ.

20.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
דיון בדוח להסרת חסמים בדיור במגזר הלא יהודי

 

פורטל הכרמל והצפון חשף את מסמך הסרת חסמים בתחום הדיור והמקרקעין בחברה הלא יהודית, מסמך שהוכן ע"י עו"ד ארז קמיניץ המשנה ליועץ המשפטי לממשלה ועו"ד כרמית יוליס ראש אשכול נדל"ן במשרד המשפטים.

כאשר מעיינים במסמך הסרת חסמים בתחום הדיור והמקרקעין בחברה הלא יהודית, מבינים שכל התכנון הולך להיות על קרקע פרטית שזה מחייב איחוד וחלוקה, המסמך עבר לעיון הרשויות שחלקן הגדול לא קיבל את המסמך בצורה ישירה, מה שהביא אותנו לחקור את העניין, מה עומד אחרי מסמך הטיוטה הזה?.

המסמך בעיקרו איחוד וחלוקה במגזר הלא יהודי, דרכים ונגישות, והשאלה שנשאלת למובילי התכנון במדינת ישראל, מדוע במגזר הלא יהודי התכנון על קרקע פרטית, לעומת העיר היהודיות שהתכנון בא על חשבון הקרקע של המדינה?".

הועדה המיוחדת למיגור הפשיעה בחברה הערבית של הכנסת שמעה את נציג משרד המשפטים שהביא את הנתונים מדו"ח הסרת חסמים בתחום הדיור והמקרקעין בחברה הלא-יהודית, הדוח שכלל תוצאות סקר למספר סוגיות משמעותיות הנוגעות לתחום הדיור בחברה הערבית, והצביע על רוב של 54% מהנשאלים שאינם מוכנים לגור בבניין גבוה.

בתגובה יו"ר הוועדה חה"כ עבאס דרש מנציגי משרד המשפטים שנכחו בדיון לפעול להסרת החסמים לאלתר ולעדכן את הוועדה במה שמתקדם עם יישום התכנית והדוחות שהם הציגו, זאת בכדי לאפשר לרשויות לממש את התקציב הייעודי למצוקת הדיור שהוקצה בכמיליארד 200 מיליון ₪ לפי התכנית הממשלתית 922 העוסקת במענקי פיתוח לרשויות הערביות. וכמו כן ליזום תכנון שכונות חדשות גם בצפון וגם בדרום.​

 

פורטל הכרמל

תגובות

2. צעירה מהגליל לפני 6 חודשים
נכון להיום הדרוזים עם מסכן ופחדן
1. רון לפני 6 חודשים
לאן שוב נעלמו החכים הדרוזים

מומלצים