הוגשה תלונה של תושבים נגד בניה על אדמות עוספיה

הבניה שהחלה בשכונה המערבית בעוספיה, על שטח המועצה המקומית עוספיה, הולכת ונשלמת, עאטף עטשה ודין סעיד נציגי העמותה נגד הזרים, נפגשו ברכס הכרמל עם האחראי איהאב כיוף והמפקח ענאן חלבי, אלוף במיל' יוסף משלב מלווה אישית את הפרשיה.

25.09.2018 מאת: חסין חלבי
הוגשה תלונה של תושבים נגד בניה על אדמות עוספיה

אותו אזרח שכבר מנוהלת נגדו תביעה והוצא לו צו מינהלי, מצפצף ומנצל כל רגע להשלים את הבניה בביתו , לעיני כולם.

פורטל הכרמל שחשף את הפרשייה, פנה ליו"ר ועדת רכס הכרמל אלוף במיל' יוסף משלב, וביקש את התערבותו.

יוסף מיד הנחה את הצוותים המטפלים, לשים קץ לדבר הזה, לטפל בכל האמצעים לעצור את המשך הבניה במקום.

הבהרה, ברגע שיוחלט להרוס את הבית בעוספיה, זה יהווה תקדים ותמריץ להרוס בתים נוספים, שרק בנו על אדמתם, לא כמו המקרה הזה שאותו אדם בנה על אדמת מינהל השייכת למועצת עוספיה.

חברי העמותה נגד הזרים בעוספיה עאטף ודין, נפגשו במשך שעתיים בועדת רכס הכרמל, עם מינהל הפיקוח איהאב כיוף והפקח ענאן חלבי, השניים העלו בפני הפיקוח את הטענות שלהם, הוסבר להם מה ההליך שנמצא עם אותו אדם ומה הצעדים הבאים שהולכים להיות.

חשוב לציין כי השניים הגישו תלונה בשם חברי העמותה, ברכס הכרמל. בימים הקרובים שוקלים להקים מהלכים נוספים.

חשיפת פורטל הכרמל מתאריך 20/9/18

מנצלים את יום כיפור ובונים על שטח מינהל בעוספיה, חברי העמותה נגד הזרים בעוספיה הבטיחו לא לשתוק עוד, אבל כאשר רואים שלא נעשה כלום מצד המועצה ורכס הכרמל ושלטונות האכיפה נגד אותם משתלטים על אדמות המינהל הם זועקים הצילו זה לא יתכן עוד, ביום כיפור בונים כי אין פיקוח, לדברים

בכתבה שפרסמנו בתאריך 16-8-2018 תחת הכותרת "הזרים בעוספיה השתלטו על אדמות המדינה" הגיב ראש המועצה וגיה כיוף ואמר שיבדוק, אבל מאז לא נעשה כלום וההשתלטות המשיכה עם תוספות בניה על האדמה הציבורית של המינהל שיועדה לשטח ציבורי, אבל כאשר אין דין ואין דיין, מותר לאותם אנשים לעשות מה שהם רוצים.

בערב יום כיפור אותו בניין שנבנה על שטח מינהל הרחיב את הבניה כי זה ערב בו אין פיקוח ואין מי שיעצור את הבניה שמתבצעת במקום על חשבון תושבי עוספיה בעיקר.

חברי העמותה נגד הזרים בעוספיה אמרו לנו: "זו התוצאה כאשר המועצה המקומית מעלימה עיין מאותו אזרח שבונה על אדמה ציבורית של המינהל וזה תוצאה של אי הפיקוח של ועדת רכס הכרמל שלא מבצעת את עבודתה כראוי, אבל זה לא יסתיים כאן, אנחנו נדאג להביא את הדברים לכל הגורמים המטפלים ולא נשתוק עוד עד שיגנבו לנו את כל האדמות".

לפרסום הקודם: פורטל הכרמל נחשף לתעשייה של כל מני זרים ותושבים מקומיים, שמשתלטים על אדמות מקרקעי ישראל, שבחלקן נועדו לחיילים משוחררים בעוספיה.

חברי העמותה נגד הזרים בעוספיה, מביאים אותנו ליד בניין בית בני מערוף, לגוש הגדול של 17143 ולחלקה 53 שהיא חלקה גדולה ומעבר לכביש נשארו מספר דונמים, שמישהו החליט לא לתכנן עליהם, זה נמצא בתכנית ע"ד 105, תושבים עשו קירות ושתלו עצים וקבעו מצב שהאדמה הזו שלהם, במילה השתלטו על האדמה.

לאור תלונה ברכס הכרמל, יו"ר הועדה אלוף במיל' יוסף משלב, עם המפקח הבכיר איהאב כיוף, הגיעו למקום המדובר במתחם בית בני מערוף, ואחרי זה הוציאו צו מינהלי והעבירו דו"ח למנהל מקרקעי ישראל, כך הם טענו.

במקום מצאנו את נציג מנהל מקרקעי ישראל, שאיתו סיירנו בעוד מקום לא פחות חשוב, בכניסה המערבית לעוספיה, שם ע.ד 124, שטחים שלמים שניתן לבנות עליהם בתים רבים ומוסדות לכפר, שהחלקות מנוצלות ע"י כל מני אנשים.

בקיצור האדמות נגנבות במקום שיהיו מיועדות לחיילים משוחררים ולמחוסרי דיור, בהעדר פיקוח, המצב הזה מתאפשר בלי מפריע והתערבות של הרשות המקומית.

הסוגיה הזו היא נפיצה ויכולה לגרום למריבות וסכסוכים בין אזרחים מקומיים ללא מקומיים, כי לפי העובדה הקיימת, מי שהשתלט על האדמות, בעיקר לא דרוזים, וחלקם הגיעו מכל מני ערים בישראל.

חברי העמותה נגד הזרים בעוספיה, מפנים אצבע מאשימה לרשות המקומית בעיקר, שידעה על ההתרחשויות ושתקה.

כל הפרטים הועברו למי שצריך להיות מעורב, פורטל הכרמל ימשיך לעקוב אחרי הסוגיה הקשה הזו.

לכתבה בנדון "מספר הזרים בכרמל עולה

תגובות

11. ל9 לפני 2 שנים
צודק מס 9
10. אמל לפני 2 שנים
שחקן
9. סמי לפני 2 שנים
איהאב חחחח
8. תושבותיק לפני 2 שנים
המ.... מכרו את הכפר
7. فش اتهام לפני 2 שנים
فش اتهام
6. סלים לפני 2 שנים
היסטוריה
5. ل4 לפני 2 שנים
ل4
4. סלים לפני 2 שנים
זרים
3. כמאל קונטאר לפני 2 שנים
כל הכבוד
2. יעקוב לפני 2 שנים
באמת כל הכבוד
1. חסון לפני 2 שנים
כל הכבוד לענן סעיד ולעטאף עטשי

מומלצים