הופסק הדיון בועדה המחוזית

לאחר דיון שנמשך מספר שעות בועדה המחוזית לתכנון ובניה שמוביל איתמר בן דוד, שהתעקש לאשר את התכנית המוצעת שעוספיה התנגדה לה, הנוכחים הבינו שזה הולך לאישור הועדה, קמה צעקה וכך הצליחו זמנית להפסיק את הדיון למועד אחר, לדברים

25.11.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הופסק הדיון בועדה המחוזית

 

לדיווח מהישיבה

צעקות בדיון בועדה המחוזית, אנשי עוספיה מתנגדים להצעה של איתמר בן דויד יו"ר הועדה המחוזית שהתחיל את הדיון בהצגת תכנית מתאר עוספיה, בהיג מנסור פנה לאיתמר "תמחק את עוספיה מהתכנית שלך", קמה צעקה בקרב הנוכחים, והדיון הופסק.

עשרות מתושבי עוספיה יחד עם ראש המועצה בהיג מנסור, הגיעו לועדה המחוזית לדיון בתכנית המתאר. לדיון הגיעו גם מפקד תחנת משטרת רכס הכרמל רפ"ק אשר מלכה והצוות שלו.

איתמר בן דויד יו"ר הועדה החל בדיון על התכנית המוצעת ואז בהיג מנסור קם והפסיק אותו ואמר שיש להוציא את השם עוספיה מהתכנית, כי לא עוספיה שעשתה את התכנית אלא הועדה המחוזית.

באולם קמה צעקה של אנשי עוספיה והדיון הופסק.

המשטרה התערבה וניסתה לשכנע את הצדדים לחדש את הדיון, לקח מעל חצי שעה עד שהדיון התחיל.

רפיק חלבי ראש מועצת דליה הגיע לדיון להזדהות עם אנשי עוספיה.

עוספיה הגישה בקשה לבית המשפט שדחה את העתירה ואישר קיום דיון בועדה.

דורית מהתכנון ציינה שבעת שהתכנית קודמה היה תחום הפיתוח של עוספיה 2600  יחידות דיור והיום זה מעל 6000 יחידה.

רפיק חלבי לועדה "כמה חריגה יש בתכנית זו בדיחה למה לעשות להם את זה".

בהיג מנסור: "דורית אמרה 300 יחידת דיור, תגידי כמה דונם, למה להטעות את הועדה?, דורית תרשמי אין בניה לא חוקית יש בניה שנכפתה על התושבים בכפרים".

בהיג ורפיק מפריעים ולא מוכנים לקבל את התנהגות איתמר, השניים פונים לאיתמר אתה הורס והרסת את התכנון בכרמל.

בהיג מנסור: "מאז 2014 לא ערכתם שום דבר, אני לא שמעתי שום התייחסות לגבי ועדת קלעגי ועדה שמונתה על ידי המדינה, הועדה היום לא מכבדת את עצמה. עוספיה היום מעל 15 אלף כולל סטודנטים, אנחנו רוצים להיות שומרי חוק, אתה איתמר גורם לנו להתעמת עם המשטרה, אני חייב להכניס את השטחים שבאים לתת פתרון לזוגות הצעירים, אל תגידו שאנחנו בלי ילודה אל תדאגו אנחנו נוליד ילדים, אתם לא מכבדים את החלטת הועדה המקומית רכס הכרמל, התכנית שאתה מציג לא משרתת את עוספיה".

בהיג: "איתמר מנעת מאיתנו לשבת עם דורית, למה?, אני לא צריך לשבת עם איתמר, היינו צריכים להביא תכנית מתאר חלופית והכפר שלי למרות המצב הכלכלי הצלחנו להכין תכנית, כך לא מתייחסים אלינו".

"התכנית הזו לא נותנת שום אופק כלכלי, אני לא יכול להוביל את הכפר רק על ארנונה, גדי זאבי קבל קרקע בעוספיה של 44 דונם החלפה לאדמות ביד לבנים, אני אומר תתנו לי ממול לגד שאבנה עסקים ומסחר שכל עם ישראל יבקר בכפר".

בהיג: "אנחנו ביקשנו לצרף את התכנון במרחק 10 מטר כדי להציל את הקרקעות שם, מעל ל95 אחוז מחוץ לתכנון לא ניתן לאף אחד להרוס ס"מ בעוספיה, תהרגו אותי אם אתם רוצים להרוס"

בהיג: "ליאת מהנדסת הועדה מגרש הכדורגל בעוספיה למה הוא מחוץ לתכנית המגרש הוא נמצא מעל 60 שנה איתמר אמרתי לך להכין תכנית מפורטת אמרתה שאין לך כסף, בעניין איחוד וחלוקה זה לא יכול להיות בכפר הדרוזי על אדמות פרטיות, בשום מקום לא נקבל את התכנית שלך".

ריאד מרזוק: "תכנית המתאר היא מתבססת על טבעות קיימות ולא מתייחסת למצב הכלכלי הקשה של האוכלוסייה בעוספיה, השאלה אם הוגה התכנית מדבר על הרס הבתים ובניה מחודשת לגובה, אין מקלט אחד או חדרי ביטחון התכנית מתעלמת מהדבר הזה".

ריאד מרזוק: "הועדה מפירה את ההסכמים של מסמך ההבנות שנחתם דאז ואני אישת חתום על המסמך. איתמר מזרז את הדברים, כנראה שהועדה לא רוצה לשמוע דבר מקצועי, דאז כמעט העלו את ד"ר רמזי על גרדום אז  ב2001 שהעלימו את המסמך מהציבור והאשימו את רמזי".

רפיק חלבי: "אני סומך על כל מה שאמר בהיג וריאד מרזוק, אני אומר שלא תתקיים שום ישיבה מקדימה, אני מציע לך לדחות את הישיבה ולקיים דיון מעמיק ואז להגיע לאישור, אני רוצה להגיד לכם שכל התושבים בשני הכפרים יעמדו יחד להדוף עת ועדת התכנון".

"אתם לא מסוגלים לעשות את זה לישובים חזקים, היום יש מעל 500 צווי הריסה, למה הגענו לזה?".

בזמן שהדיון מתקיים ברחבה של פל ים רבים מתושבי עוספיה ממתינים ומניפים שלטים.

נמשיך לעדכן בסוגיה.

 

פורטל הכרמל

תגובות

4. איגוד ועדי התושבים לפני 1 שנה
לא נאפשר תוכנית הרסנית לישוב עספיא
3. כאמל לפני 1 שנה
כל הכבוד לאנשי עוספיה
2. תושבים לפני 1 שנה
אדם ואדמה...
1. תושבים לפני 1 שנה
אין ממשלה..לא לאשר תוכניות..עד הממשלה הבאה..

מומלצים