הפלישה לשטח הציבורי בדליה צעירה

בשכונת דאלית אל כרמל, ועד השכונה מנסה לטפח ולשקם בשכונה אבל נתקל בכל כך הרבה מכשולים, לפני שנה הועד טיפל בבית לא חוקי למקורב של בכיר במועצת דליה ולא נעשה כלום, היום נתקלו בבית שמעמדו עוד לא ברור ואליו נסלל כביש מהשטח הציבורי.

16.10.2017 מאת: פורטל הכרמל
הפלישה לשטח הציבורי בדליה צעירה

דליה צעירה

מזה מספר ימים שאנו מנסים לברר את הסוגיה בעניין אותה חלקה מספר 306 בכניסה לדליה צעירה, שם נבנה בית על חלקה שהייתה אמורה להיות מחולקת במכרז של משרד השיכון, ולפי התכנית היא מקבלת כביש מתוך השכונה, בעניין החלקה העניין נמצא בבדיקה, איך התקיים מכרז ומי אישר את המבנה והבנייה ואיך בדיוק אותה חלקה עברה לאותם משתמשים בה היום?

במקום שועד השכונה רצה לשתול עצים ולהקים פארק לשכונה, נתקל בכביש שנסלל מהחלקה לאותו בית, כולל אבני שפה.

הועד הנוכחי של השכונה הוא ועד שבא לעבוד ולשקם את השכונה, אבל הועד הזה הוא בנוי מבני הכפר שתמיד מתחשבים באחרים גם כאשר זה בא לרעתם.

בסוגיית הבית מלפני שנה עד היום לא נעשה כלום ובגלל שהבית שייך למקורב בכיר במועצת דאלית אל כרמל, הועד עצם עיניים.

הנה היום שנה אחרי הועד נתקל במכשול נוסף של שטח ציבורי באותה שיטה, שוב הם מעלים את צעקתם, למרות שהם ידעו על הנעשה בחלקה הנ"ל כבר לפני זמן רב.

בועד השכונה אמרו לנו: "אנחנו תושבי דליה צעירה בהלם מהפלישה לשטח הציבורי!, להפתעת דיירי השכונה, התעוררו למעשה של אותה משפחה שבנתה במקום, הם תושבי דאלית אל כרמל ומוכרים לכולם, הם סללו דרך עם אבני שפה בתוך שטח ציבורי, שטח פארק בכניסה לשכונה. זה מפגע בטיחותי חוצה מדרכה של ילדים, אנחנו שואלים איפה המועצה המקומית? זו הפקרות, אנו חשים שאין דין ואין דיין. יש שם מצב מוזר וחלקה נוספת לא ברור כמה חוקית, השטח הטבעתי הוא פארק בודאות ואין משם ציר גישה לכביש, הועד שוקל לפנות לבתי משפט".

פנינו בשאלה לועדת תכנון ובניה רכס הכרמל, למנהל הועדה אלוף במיל' יוסף משלב, מהועדה נשלח למקום פקח לבדוק, כשיהיו תשובות לועדה ימסרו לנו.

פנינו לקבל את תגובת ראש מועצת דליה רפיק חלבי, שאמר : "לא מוכר לי המקרה, ראוי לפנות למשרד השיכון ו/או מנהל מקרקעי ישראל, ברור שהמועצה איננה צד ואין לה כל קשר לנושא".

לאור תגובת ראש מועצת דליה, רפיק חלבי, אנחנו מבינים שהמועצה נותנת יד להפקרות ולתכנון הלקוי במצב של היום, ראש המועצה שוכח שמדובר בחלקה בשטח השיפוט של דאלית אל כרמל ולא בעיר אחרת, עם כניסת חוק קמיניץ בעוד מספר ימים, התושבים לא יוכלו להתמודד עם אוזלת היד של המועצה.

נמשיך לעקוב מקרוב ולעדכן בנושא.

תגובות

9. תושב מודאג לפני 2 שנים
רפיק אסון לדלית אל כרמל מכר את הישוב בשקל
8. מהשכונה לפני 2 שנים
גועל נפש
7. דליה צעירה לפני 2 שנים
דליה צעירה
6. חלבי לפני 2 שנים
שטח ציבורי שייך לרשות המקומית
5. תושב השכונה לפני 2 שנים
יש הרבה חלל ריק!
4. גליה צתעירה לפני 2 שנים
מה עושה אדון מישלה ורפיק בנדון
3. תושב לפני 2 שנים
אנשים בלי מצפון
2. תושב לפני 2 שנים
רפיק הרסת את דלית אל כרמל לדורות
1. חלבי אמתי לפני 2 שנים
מה זה השטיות הזה רפיק תתעורר

מומלצים