הפתרון שמציעה מועצת עוספיה לתכנון העתידי

מפגש הסברה לתושבים של הנהלת מועצת עוספיה יחד עם הועדה הציבורית, בו עלו מספר דברים חדשים לגבי תכנית המתאר, הנהלות המועצה עם הועדה המחוזית, בהיג:"מנכ"ל משרד הפנים מגבה אותנו", ריאד:"אם יש למישהו יכולת להושיט יד שירים את היד ויבוא". סרטונים

16.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון

בהיג מנסור בבית העם בעוספיה 2020

 

לאור הלחץ והדברים שעולים לאחר שתכנית המתאר של עוספיה כרגע לא מתקדמת, בגלל שהנהלת המועצה לא מוכנה לקבל את המצב התכנוני ומאשימה את הועדה המחוזית בזה שהיא מנסה לעשות מחטף.

בנוסף דיון בעניין מסמך עו"ד קמיניץ בעניין הסרת חסמים בתחום הדיור והמקרקעין בחברה הלא יהודית, התכנסות בבית העם לשיחה פתוחה שהתושבים יכירו, בהיג "אני מדבר בשם כל תושבי עוספיה בועדות".

 

התכנית בחסותפרח זידאן, תכנון אדריכלי, הדמיות תלת מימדיות, תכנון קונסטרוקציה, טיפול בהיתרי בניה, פיקוח, משרד שעוסק בתחום מעל 20 שנה. המשרד נמצא בבניין גרנד כרמל בדליה.

 

 

ראש המועצה המקומית עוספיה בהיג מנסור, פתח את דבריו והסביר וביקש להבהיר לתושבים, להמשיך לשמור ולא להתקהל כדי לא להיפגע מקורונה, וציין שהמעבר מאדום לירוק זה היה בשל שיתוף פעולה נכון.

בהיג:  "המטרה להחיות את העסקים ולהחזיר אותם למצב שהיו בו קודם, היום בעוספיה יש מעל 1500 משפחות במצב כלכלי קשה, חובה על כולנו להתגייס לטובת העסקים והשכבה החלשה".

בהיג: "בנוסף, אנחנו קיימנו ישיבה עם מפקד מחוז חוף בקשר לאלימות והירי לעבר בתים בעוספיה, ביקשנו תוספת שוטרים ועבודה מסיבית כדי לתפוס את העבריינים. בזמן משבר הקורונה הצלחנו לגייס רבים מהצעירים להתנדב בחברה".

בהיג דיבר על ההסברה שהם עושים לגבי התכנית ועל התנגדותו ושיבח את פאיז חנא מנהל המחוז, על זה שהוא עוזר לעוספיה ופנה לאלו שמדברים שיש הרבה כסף שלא מנוצל, שהם טועים ומטעים, "אני עוד פניתי לראשי הרשויות הדרוזיות, שאם מישהו לא זקוק לכסף התכנון שיעביר אלינו, היום בפועל המצב הכלכלי של המועצה מאוד קשה ועד היום הצלחנו לגבות 60 אחוז מסים מהתושבים, אני מבקש מהתושבים להתחשב במצב כדי שנוכל לתת לתושבים שירות".

ריאד מרזוק הודה למועצה על שיתוף הפעולה עם הועדה הציבורית ופירט בפני התושבים את התמונה התכנונית שהמחוז מנסה להוביל, בנוסף ריאד סקר את תמונת המצב של מסמך עו"ד קמיניץ המשנה ליועץ המשפטי "בואו נרחיב דרכים במקום שמחר יכתיבו לנו את התכנון".

ריאד: "אני שומע בשיח הציבורי כל מני דיבורים, למה המועצה לא מקדמת ורדומה, אני אומר לכל מי שיכול לסייע ולעזור, שירים אצבע ויגיע לעזור".

המהנדס אחמד חסון נתן סקירה כוללת על מצב התכנון בעוספיה ואיפה הוא עומד.

 

עוד בנושא בהיג "לא אסכים לתכנון מוכתב"

 

לכל הסרטונים מהדיון

 

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

6. לא מבין לפני 6 חודשים
פתרונות
5. תושבים לפני 6 חודשים
אינתיפאדה.. נגד משלב ורכס כרמל..
4. טארק לפני 6 חודשים
עין
3. חעיעח לפני 6 חודשים
בהיג
2. אני לפני 6 חודשים
הכל הצגה
1. לפרק את הוועדה לפני 6 חודשים
משלב הביתה

מומלצים