וגיה "תכנית המתאר של עוספיה תקועה בגלל תחמונים"

ראש מועצת עוספיה לשעבר וגיה כיוף מתייחס לבעיות התכנון והמתאר של עוספיה ואומר:"אני חושב שהגיע הזמן שאנשים גדולים יחשבו על דברים גדולים, אדון בהיג אתה שנתיים בתפקיד תגיש תכנית מתאר, יש אדם שמבין תכנון ויש אדם שנופל בתחמון". סרטון

23.10.2020 מאת: חסין חלבי

וגיה כיוף תכנית מתאר

 

בעקבות ההסדרה של מסמך החסמים של עו"ד קמיניץ ומשרד המשפטים, פורטל הכרמל והצפון מביא לראשונה את כל ההתייחסויות של כל הגורמים ברשויות והאנשים הנוגעים בתכנון בכפרים, לתת את הדעת על מה שקורה בתכנון הכפרי ולמה התכנון ממשיך להתעכב?.

וגיה כיוף כראש מועצה ויו"ר פורום רשויות דרוזיות לשעבר, כיהן במועצה הארצית לתכנון ובנייה ומאז שעזב אין ממלא מקום במועצה הארצית, וגיה כיוף שעבד עם ועדת הגבולות שמינה משרד הפנים בראשות קלעג'י שעד היום שר הפנים לא חתם על מסמך ההמלצות של הועדה.

וגיה: "בהיג היום לא רוצה לקדם תכנית מתאר כי היא לא משרתת את עוספיה, אני נדהם איך בהיג מנסור לפני הבחירות עמד בכנס ציבורי נגד הריסת הבתים בעוספיה ואמר שמי שאחראי על הדבר הזה הוא ראש מועצת עוספיה וגיה כיוף, שלא הגיש תכנית מתאר, אדון בהיג אתה שנתיים בתפקיד תגיש תכנית מתאר, יש הבדל בין אדם שיודע ובין אדם שהוא יודע שאינו יודע".

וגיה: "המדינה מנוהלת ע"י חוקים שהם נגדנו, אני לא הזמנתי את קמיניץ לארוחה, למועצה המקומית, אחרי שעשה חוק נגדי, ראש מועצת עוספיה בהיג מנסור הוא שהזמין את קמיניץ על מנת לשנות את תודעתו".

וגיה: "אני חושב שהגיע הזמן שאנשים גדולים יחשבו על דברים גדולים, אנשים קטנים לא מסוגלים לחשוב על דברים גדולים, איתמר בן דויד והועדה המחוזית לתכנון ובניה, יש להם אינטרס בכרמל, אני לא עשיתי תכנית מתאר כי אני קשרתי בין 3 דברים. אחרי שסיימתי את ועדת קלעג'י, אני אמרתי שצריך להיות קשר בין תכנית המתאר לתאגיד, כי תאגיד היום לא יכול להיכנס למקום שאין בו תכנון וזה אחד הדברים שאני ביקשתי שיהיו. בא ראש מועצה תוך כמה ימים וחתם על תאגיד, לכן יש אדם שמבין תכנון ויש אדם שנופל בתחמון, וזה מה שקרה".

 

 

וגיה: "תכנית המתאר של עוספיה תקועה בגלל התחמונים, אני לא עשיתי כי אני ידעתי שאף אחד לא יתן לי אם אני לא אעשה, אם מישהו היה ממשיך את הקשר הזה בין אדמות קלעג'י, התאגיד לבין תכנית המתאר היינו היום בחוף מבטחים".

וגיה: "תפקידו של ראש מועצה לא לעצור תכנונים, אלא לעשות תחמונים לממשלה, אני אמרתי לבהיג שקלעג'י קיבלת עם 4000 דונמים תוספת, אם אתה הולך לחתום על תאגיד אז רק בתנאים, רק אחרי שיש תכנית מתאר חתומה עם 4000 הדונמים האלה".

וגיה: "בזמן שהייתי ראש מועצת עוספיה, אני ייצגתי את הרשויות הדרוזיות והערביות בועדה הארצית לתכנון ובניה, וכיו"ר פורום ראשי הרשויות כתבתי מכתב לשר האוצר, שר הפנים ולרה"מ, שיש לנו בעיות מיוחדות ויש להקים ועדה מחוזית דרוזית שתשב בעכו והיא תטפל בכל הכפרים, כמו שיש ועדה מחוזית למתנחלים. הועדה הזו תטפל לא רק בראיה תכנונית, אלא בראיה סוציואקונומית, בראיה של מצב הקרקע, בראייה של השוואת כמות הקרקע שהייתה מ 48 ועד היום, בהשוואה לכמות הצעירים, וכמה הגידול הטבעי ומה חסר מבחינת אדמה ציבורית, כי לא יכול להיות שיתנו לי 500 דונם ו-340 מהם פארק, ו-19 דונם מנהל ו-26 דונם ציבורי, ואני צריך לקחת את הציבורי מהאנשים. הייתה הסכמה שתוקם ועדה מחוזית דרוזית ותטפל בכל נושא התכנון בכפר הדרוזי. לדעתי יש להעלות נושא זה לסדר היום לדיון בכנסת, ע"מ לפתור בעיות לא רק לעוספיה אלא לכל הכפרים הדרוזים".

וגיה: "עכשיו אחרי שיש חוק של קמיניץ הוא בא להתעלק עלינו במסמך שאין בו הרבה, הוא צריך לבטל את החוק הגזעני הזה, שלא טוב לתושבים. אני לא מודד את אזרחותי בחוקים שמוציאים נגדי אלא בזה שאני וכל האזרחים מתחת לאותם חוקים של המדינה".

וגיה: "בעוספיה יש מאות בתים ללא היתרים, אני סגרתי את כל הפינות, מאז אני לא יודע מה קרה, הביאו תכנית אחרת, יש תכנית מתוקנת למה לא הביאו אותה?, יש לחדד כי המחוז הוא לא הסמכות האחרונה בתכנון במדינה, מישהו צריך ללכת למחוז ולבנות לובי בתוך הועדה המחוזית, להתנגד זה להישאר ללא תכנית. אני חושב שיש לבוא עם פתרונות, כמו "אני חותם על תאגיד בתנאי שכל האדמות של קלעג'י נכנסות", ואני בונה תכנית מתאר לתושבים, בהיג אדם שאיבד את המומנטום הזה".

וגיה: "כואב לי שמתנהלים בצורה כזו, כשכיהנתי במועצה הארצית לתכנון ובניה, ראיתי מה עושים לערים יהודיות ובהתנחלויות ואנחנו לא שווים חצי אחוז ממה שנעשה במקומות אחרים".

 

פורטל הכרמל

תגובות

54. ממונה לפני 6 חודשים
מנויים
53. עובפיה לפני 6 חודשים
גאווה
52. עיספיהה לפני 6 חודשים
יש מחלוקת וזה בסדר
51. בחורה לפני 6 חודשים
אבו עמיד יא מלך
50. עספאוי לפני 6 חודשים
עם כל הכבוד
49. ردينه לפני 6 חודשים
عسفيا
48. ل 44 לפני 6 חודשים
عسفيا
47. לא משנה לפני 6 חודשים
בהיג
46. בת לפני 6 חודשים
אלוהים ישמור אתך וגיה
45. חליל לפני 6 חודשים
וגיה איש טוב
44. בס שקר לפני 6 חודשים
ראיון עם וגיה
43. עספיא לפני 6 חודשים
אדם עם הרבה ידע ולפעמים גם טועה
42. עופר לפני 6 חודשים
חבל שאין שיתוף פעולה בין וגיה ובהיג
41. רוחאנה לפני 6 חודשים
לא יהיה כמו אבו עמיד
40. מבין לפני 6 חודשים
שב בשקט
39. כיופי לפני 6 חודשים
לא היה ולא יהיה כמו וגיה
38. אחמד לפני 6 חודשים
וגיה בבקשה לך לעבוד בחינוך עדיף
37. כיופי לפני 6 חודשים
فلمك احترق
36. מ.נ לפני 6 חודשים
9 שנים
35. עספיא לפני 6 חודשים
גרוע
34. עיספאויי חור לפני 6 חודשים
וגיה סוד ישן אבל מנוסה
33. אדם לפני 6 חודשים
כל מילה בסלע
32. محمد לפני 6 חודשים
عسفيا
31. תושב לפני 6 חודשים
כל מילה בסלע
30. اسد לפני 6 חודשים
عسفيا
29. בת לפני 6 חודשים
וגיה לא צודק
28. עספיא לפני 6 חודשים
הזכרון קצר
27. סברין לפני 6 חודשים
העולם משונה ואנחנו עוד כאן
26. حسن לפני 6 חודשים
الله لا يوفقنا .احنا مستاهلين
25. חלב לפני 6 חודשים
בהיג איש ישר והנכון של הבחירות
24. אמיתי לפני 6 חודשים
אבו איימן אכזבה
23. אזרח לפני 6 חודשים
חשוב לדעת
22. זוחלוק לפני 6 חודשים
כולם יצאו שקרנים ומחפשי תפקידים
21. אחמד לפני 6 חודשים
מובילים אותנו לתהום
20. زمن לפני 6 חודשים
اخ يا زمن
19. مختار לפני 6 חודשים
للاستاذ ٧
18. מנסור לפני 6 חודשים
מתבייש
17. זאהרי 2 לפני 6 חודשים
תלמד מבהיג
16. عسفيا ماتت לפני 6 חודשים
الله يرحمها
15. עספאוי לפני 6 חודשים
אין כמוך גדולים
14. عسفانية לפני 6 חודשים
وجية كيوف ارجع منشان الله
13. עספאוי גאוה לפני 6 חודשים
לפחות יודע לדבר ויתן גאווה לכפר
12. כיופי וקוח לפני 6 חודשים
למגיבים
11. יוסי לפני 6 חודשים
מעולם לא היה ראש מועצה טוב מוגיה נקודה
10. זאהרי לפני 6 חודשים
שמענן אותך מספיק
9. מנסורי לפני 6 חודשים
לא היה ראש מועצה טוב יותר מבהיג
8. מבין עניין לפני 6 חודשים
וגיה כיוף תן לצעירים לעבוד בבקשה
7. כיופי לפני 6 חודשים
וגיה תלמד לדבר מקצועי כמו ואאל
6. עוספיה לפני 6 חודשים
יצאת צדיק
5. כיוף לפני 6 חודשים
העבר מוכיח לנו אחרת
4. עיספיא לפני 6 חודשים
יו"ר קטן
3. עיספיא לפני 6 חודשים
וגיה אתה מדבר נכון אז למה לא עשית??
2. תושב לפני 6 חודשים
איזה חתיך
1. אהלין לפני 6 חודשים
איזה לוק

מומלצים