וגיה "תכנית המתאר של עוספיה תקועה בגלל תחמונים"

ראש מועצת עוספיה לשעבר וגיה כיוף מתייחס לבעיות התכנון והמתאר של עוספיה ואומר:"אני חושב שהגיע הזמן שאנשים גדולים יחשבו על דברים גדולים, אדון בהיג אתה שנתיים בתפקיד תגיש תכנית מתאר, יש אדם שמבין תכנון ויש אדם שנופל בתחמון". סרטון

23.10.2020 מאת: חסין חלבי

וגיה כיוף תכנית מתאר

 

בעקבות ההסדרה של מסמך החסמים של עו"ד קמיניץ ומשרד המשפטים, פורטל הכרמל והצפון מביא לראשונה את כל ההתייחסויות של כל הגורמים ברשויות והאנשים הנוגעים בתכנון בכפרים, לתת את הדעת על מה שקורה בתכנון הכפרי ולמה התכנון ממשיך להתעכב?.

וגיה כיוף כראש מועצה ויו"ר פורום רשויות דרוזיות לשעבר, כיהן במועצה הארצית לתכנון ובנייה ומאז שעזב אין ממלא מקום במועצה הארצית, וגיה כיוף שעבד עם ועדת הגבולות שמינה משרד הפנים בראשות קלעג'י שעד היום שר הפנים לא חתם על מסמך ההמלצות של הועדה.

וגיה: "בהיג היום לא רוצה לקדם תכנית מתאר כי היא לא משרתת את עוספיה, אני נדהם איך בהיג מנסור לפני הבחירות עמד בכנס ציבורי נגד הריסת הבתים בעוספיה ואמר שמי שאחראי על הדבר הזה הוא ראש מועצת עוספיה וגיה כיוף, שלא הגיש תכנית מתאר, אדון בהיג אתה שנתיים בתפקיד תגיש תכנית מתאר, יש הבדל בין אדם שיודע ובין אדם שהוא יודע שאינו יודע".

וגיה: "המדינה מנוהלת ע"י חוקים שהם נגדנו, אני לא הזמנתי את קמיניץ לארוחה, למועצה המקומית, אחרי שעשה חוק נגדי, ראש מועצת עוספיה בהיג מנסור הוא שהזמין את קמיניץ על מנת לשנות את תודעתו".

וגיה: "אני חושב שהגיע הזמן שאנשים גדולים יחשבו על דברים גדולים, אנשים קטנים לא מסוגלים לחשוב על דברים גדולים, איתמר בן דויד והועדה המחוזית לתכנון ובניה, יש להם אינטרס בכרמל, אני לא עשיתי תכנית מתאר כי אני קשרתי בין 3 דברים. אחרי שסיימתי את ועדת קלעג'י, אני אמרתי שצריך להיות קשר בין תכנית המתאר לתאגיד, כי תאגיד היום לא יכול להיכנס למקום שאין בו תכנון וזה אחד הדברים שאני ביקשתי שיהיו. בא ראש מועצה תוך כמה ימים וחתם על תאגיד, לכן יש אדם שמבין תכנון ויש אדם שנופל בתחמון, וזה מה שקרה".

 

 

וגיה: "תכנית המתאר של עוספיה תקועה בגלל התחמונים, אני לא עשיתי כי אני ידעתי שאף אחד לא יתן לי אם אני לא אעשה, אם מישהו היה ממשיך את הקשר הזה בין אדמות קלעג'י, התאגיד לבין תכנית המתאר היינו היום בחוף מבטחים".

וגיה: "תפקידו של ראש מועצה לא לעצור תכנונים, אלא לעשות תחמונים לממשלה, אני אמרתי לבהיג שקלעג'י קיבלת עם 4000 דונמים תוספת, אם אתה הולך לחתום על תאגיד אז רק בתנאים, רק אחרי שיש תכנית מתאר חתומה עם 4000 הדונמים האלה".

וגיה: "בזמן שהייתי ראש מועצת עוספיה, אני ייצגתי את הרשויות הדרוזיות והערביות בועדה הארצית לתכנון ובניה, וכיו"ר פורום ראשי הרשויות כתבתי מכתב לשר האוצר, שר הפנים ולרה"מ, שיש לנו בעיות מיוחדות ויש להקים ועדה מחוזית דרוזית שתשב בעכו והיא תטפל בכל הכפרים, כמו שיש ועדה מחוזית למתנחלים. הועדה הזו תטפל לא רק בראיה תכנונית, אלא בראיה סוציואקונומית, בראיה של מצב הקרקע, בראייה של השוואת כמות הקרקע שהייתה מ 48 ועד היום, בהשוואה לכמות הצעירים, וכמה הגידול הטבעי ומה חסר מבחינת אדמה ציבורית, כי לא יכול להיות שיתנו לי 500 דונם ו-340 מהם פארק, ו-19 דונם מנהל ו-26 דונם ציבורי, ואני צריך לקחת את הציבורי מהאנשים. הייתה הסכמה שתוקם ועדה מחוזית דרוזית ותטפל בכל נושא התכנון בכפר הדרוזי. לדעתי יש להעלות נושא זה לסדר היום לדיון בכנסת, ע"מ לפתור בעיות לא רק לעוספיה אלא לכל הכפרים הדרוזים".

וגיה: "עכשיו אחרי שיש חוק של קמיניץ הוא בא להתעלק עלינו במסמך שאין בו הרבה, הוא צריך לבטל את החוק הגזעני הזה, שלא טוב לתושבים. אני לא מודד את אזרחותי בחוקים שמוציאים נגדי אלא בזה שאני וכל האזרחים מתחת לאותם חוקים של המדינה".

וגיה: "בעוספיה יש מאות בתים ללא היתרים, אני סגרתי את כל הפינות, מאז אני לא יודע מה קרה, הביאו תכנית אחרת, יש תכנית מתוקנת למה לא הביאו אותה?, יש לחדד כי המחוז הוא לא הסמכות האחרונה בתכנון במדינה, מישהו צריך ללכת למחוז ולבנות לובי בתוך הועדה המחוזית, להתנגד זה להישאר ללא תכנית. אני חושב שיש לבוא עם פתרונות, כמו "אני חותם על תאגיד בתנאי שכל האדמות של קלעג'י נכנסות", ואני בונה תכנית מתאר לתושבים, בהיג אדם שאיבד את המומנטום הזה".

וגיה: "כואב לי שמתנהלים בצורה כזו, כשכיהנתי במועצה הארצית לתכנון ובניה, ראיתי מה עושים לערים יהודיות ובהתנחלויות ואנחנו לא שווים חצי אחוז ממה שנעשה במקומות אחרים".

 

פורטל הכרמל

תגובות

54. ממונה לפני 29 ימים
מנויים
53. עובפיה לפני 1 חודש
גאווה
52. עיספיהה לפני 1 חודש
יש מחלוקת וזה בסדר
51. בחורה לפני 1 חודש
אבו עמיד יא מלך
50. עספאוי לפני 1 חודש
עם כל הכבוד
49. ردينه לפני 1 חודש
عسفيا
48. ل 44 לפני 1 חודש
عسفيا
47. לא משנה לפני 1 חודש
בהיג
46. בת לפני 1 חודש
אלוהים ישמור אתך וגיה
45. חליל לפני 1 חודש
וגיה איש טוב
44. בס שקר לפני 1 חודש
ראיון עם וגיה
43. עספיא לפני 1 חודש
אדם עם הרבה ידע ולפעמים גם טועה
42. עופר לפני 1 חודש
חבל שאין שיתוף פעולה בין וגיה ובהיג
41. רוחאנה לפני 1 חודש
לא יהיה כמו אבו עמיד
40. מבין לפני 1 חודש
שב בשקט
39. כיופי לפני 1 חודש
לא היה ולא יהיה כמו וגיה
38. אחמד לפני 1 חודש
וגיה בבקשה לך לעבוד בחינוך עדיף
37. כיופי לפני 1 חודש
فلمك احترق
36. מ.נ לפני 1 חודש
9 שנים
35. עספיא לפני 1 חודש
גרוע
34. עיספאויי חור לפני 1 חודש
וגיה סוד ישן אבל מנוסה
33. אדם לפני 1 חודש
כל מילה בסלע
32. محمد לפני 1 חודש
عسفيا
31. תושב לפני 1 חודש
כל מילה בסלע
30. اسد לפני 1 חודש
عسفيا
29. בת לפני 1 חודש
וגיה לא צודק
28. עספיא לפני 1 חודש
הזכרון קצר
27. סברין לפני 1 חודש
העולם משונה ואנחנו עוד כאן
26. حسن לפני 1 חודש
الله لا يوفقنا .احنا مستاهلين
25. חלב לפני 1 חודש
בהיג איש ישר והנכון של הבחירות
24. אמיתי לפני 1 חודש
אבו איימן אכזבה
23. אזרח לפני 1 חודש
חשוב לדעת
22. זוחלוק לפני 1 חודש
כולם יצאו שקרנים ומחפשי תפקידים
21. אחמד לפני 1 חודש
מובילים אותנו לתהום
20. زمن לפני 1 חודש
اخ يا زمن
19. مختار לפני 1 חודש
للاستاذ ٧
18. מנסור לפני 1 חודש
מתבייש
17. זאהרי 2 לפני 1 חודש
תלמד מבהיג
16. عسفيا ماتت לפני 1 חודש
الله يرحمها
15. עספאוי לפני 1 חודש
אין כמוך גדולים
14. عسفانية לפני 1 חודש
وجية كيوف ارجع منشان الله
13. עספאוי גאוה לפני 1 חודש
לפחות יודע לדבר ויתן גאווה לכפר
12. כיופי וקוח לפני 1 חודש
למגיבים
11. יוסי לפני 1 חודש
מעולם לא היה ראש מועצה טוב מוגיה נקודה
10. זאהרי לפני 1 חודש
שמענן אותך מספיק
9. מנסורי לפני 1 חודש
לא היה ראש מועצה טוב יותר מבהיג
8. מבין עניין לפני 1 חודש
וגיה כיוף תן לצעירים לעבוד בבקשה
7. כיופי לפני 1 חודש
וגיה תלמד לדבר מקצועי כמו ואאל
6. עוספיה לפני 1 חודש
יצאת צדיק
5. כיוף לפני 1 חודש
העבר מוכיח לנו אחרת
4. עיספיא לפני 1 חודש
יו"ר קטן
3. עיספיא לפני 1 חודש
וגיה אתה מדבר נכון אז למה לא עשית??
2. תושב לפני 1 חודש
איזה חתיך
1. אהלין לפני 1 חודש
איזה לוק

מומלצים