חולבסקי: "זה לא הסוף זה טרור נגד החקלאות"

בעקבות החלטת קבינט הדיור לגזול את קרקעות המושבים עין העמק ואליקים שבשטח המועצה האזורית מגידו ולהעבירם לעיריית יקנעם עלית, מתכוונת המועצה להגיש ערעור בממשלה ואם לא יתקבל תוגש עתירה בבג"ץ כנגד ההחלטה.

15.08.2018 מאת: פורטל הכרמל והצפון
חולבסקי: "זה לא הסוף זה טרור נגד החקלאות"

צילום יעל ברניר

המועצה האזורית מגידו תערער נגד החלטת קבינט הדיור לגזול את קרקעות המושבים עין העמק ואליקים 

פגם חמור נפל בהחלטה אשר התקבלה ברוב של 3 מול 2 בלבד, כאשר מכתבי השרים המתנגדים השוהים בחו"ל לא נספרו.

לאחר מאבק עיקש וחסר תקדים אותו ניהל ראש המועצה איציק חולבסקי, מאבק אשר הצליח לגרום לדחיית ההחלטה בכשנה, החליט היום קבינט הדיור כצפוי לקבל את ההצעה לגזול את קרקעות המושבים הוותיקים לטובת העיר יקנעם עלית.

הדיון לווה בהפגנה של תושבי ועובדי מועצה רבים אשר קראו לשרים הבודדים שהגיעו לישיבה להתנגד להצעה של משרד השיכון.

כעת מתכוונת המועצה להגיש ערעור על ההחלטה לממשלה באמצעות אחד השרים ואם הדבר לא יצלח, אזי המועצה תגיש עתירה לבית המשפט העליון, דבר אשר יגרור דיון משפטי ארוך.

ראש המועצה האזורית איציק חולבסקי אמר לאחר ההחלטה: "זהו סוג נוסף של טרור חקלאי עימו אנו מתמודדים מדי יום. זאת החלטה חמורה מאד של קבינט דיור ושל שרים שהיו אמורים להגן ולסייע להתיישבות ולחקלאות. מדובר בהתנקשות במועצה ובמושבי עין העמק ואליקים בידי אנשים מנותקים, יהירים וביריונים".

למרות זאת, כאמור, חולבסקי אומר כי מבחינת המועצה מדובר רק תחילת המאבק:"המועצה לא רואה בהחלטה סוף פסוק אלא תחילתו של מאבק ארוך בו ננקוט באמצעים ובכלים רבים כדי לשנות את ההחלטה הרעה הזאת, החלטה שנולדה בחטא ותיקבר קבורת חמור. אנו הולכים למאבק משפטי וציבורי ארוך ועיקש והתכנית של משרד השיכון לא תביא לבנייה בשטח. הדבר היחיד שהיא תביא ובעצם כבר הביאה לו, זה הריסת מרקם החיים המשותף בין יקנעם עלית לתושבי המועצה האזורית מגידו".

כזכור, בעקבות התנהגות עיריית יקנעם עלית, החליטו לפני שלושה שבועות, חברי מליאת המועצה האזורית מגידו לנקוט בשורת צעדים ובתוכם דרישה להגדלת חלקה באזור התעשייה 'מבוא כרמל" המשותף למגידו, יוקנעם עלית, דלית אל כרמל, ועוספיה ודרישה לפתוח את כל ההסכמים הנוגעים לאזור התעשייה על מנת לדון בהם מחדש.

בנוסף החליטה המועצה לדרוש חלק משמעותי מהכנסות אזור ההיי טק של יקנעם עלית וכן דרשה מראש המועצה האזורית עמק יזרעאל לבטל את ההסכם של מועצת עמק יזרעאל עם יקנעם עלית על פיתוח אזור התעסוקה המשותף בסמוך לתחנת הרכבת כפר יהושע ולהכניס במקום יוקנעם עלית את המועצה האזורית מגידו ואת המועצה המקומית טבעון כשותפים חילופיים.

בעקבות החלטת  הקבינט יצאו בהמוניהם בערב  תושבי המושבים עין העמק ואליקים שבמועצה אזורית מגידו ביחד עם ראש המועצה איציק חולבסקי להפגנה בסמוך לכניסה לאליקים במחאה על החלטת קבינט הדיור לגזול מהמושבים קרקעות ולהעבירם ליקנעם עלית, דבר שיעצור את התפתחות המושבים. הכביש נחסם לסירוגין ובמקום נוצר עומס תנועה.

 חולבסקי אמר:" ההחלטה השערורייתית של קבינט הדיור הינה אות קין על ראשם של השרים שקיבלו אותה. התפתחות המושבים עלולה להיעצר בגלל גחמות פוליטיות , נדלניו"ת ואישיות מצד שרים ועסקנים פוליטיים. נמשיך במחאות ונערער לממשלה ואם יהיה צורך גם לבג"ץ בנושא ולא ניתן לבנות בשטחי החקלאות שלנו"

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים